Menu

Nejlepší produkty z testlabu

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

 

TOP10 NA WEBU
Aktuální hardwarové žebříčky naleznete na http://www.chip.cz/top-10

EXTERNÍ PEVNÉ DISKY 2,5”

Externí disky velikosti 2,5” jsou malé a mobilní a vystačí si s napájením z USB portu. Hodnotili jsme nejen přenosové rychlosti, ale i mobilitu, hlučnost a spotřebu.

BLU-RAY PŘEHRÁVAČE

České domácnosti jsou už většinou vybaveny televizory HD Ready (případně Full HD) a stále více filmů se objevuje i na discích Blu-ray. Pozitivní skutečností je i to, že cena přehrávačů těchto disků klesla. Náš testlab provedl srovnávací test přehrávačů nejnovější generace.

NAS DISKY

Moderní síťové NAS disky nabízejí spoustu užitečných funkcí a kapacitu až několik TB. Slouží nejen pro ukládání dat, ale také jako webserver, mediální server či server pro stahování.

ZÁKLADNÍ DESKY PRO INTEL

Základní desky s paticí LGA 1155 jsou určené pro desktopové procesory firmy Intel, tedy pro Intel Sandy Bridge a Ivy Bridge. Liší se počten slotů i vstupně výstupních portů.

ZÁKLADNÍ DESKY PRO AMD

Patici AM3 používá AMD pro své procesory od roku 2009. Do základních desek s touto paticí můžete instalovat procesory AMD Athlon II, Sempron, Phenom a Phenom II.

MONITORY 26"+

Pokud zvažujete nákup nového velkého displeje, může vám pomoci náš přehled LCD monitorů s úhlopříčkou 26 až 30 palců. Pracujete-li totiž s více otevřenými dokumenty a nedostává se vám místa na ploše displeje, je to ideální volba. Hodí se však i pro přehrávání filmů a nový rozměr dokážou dát i hraní her.

TV 40–42”

LCD televizory s úhlopříčkou 40 nebo 42 palců (to je 102 nebo 107 centimetrů) se dobře prodávají. Důvod je celkem jasný – tato velikost je optimální pro většinu obývacích pokojů a televizory těchto rozměrů mají lepší poměr mezi cenou a výkonem než menší nebo větší velikosti.

TV 46” a více

Ceny klesají, úhlopříčka se zvětšuje. Kdo má větší obývací pokoj, může si pořídit větší televizor. Podpora 3D a chytré funkce jsou v této kategorii standardem a najdou se i modely s rozlišením 4K.

SDXC KARTY

Jako paměťové médium se u většiny digitálních přístrojů prosadila univerzálně použitelná SD karta. Karty Secure Digital eXtended Capacity (SDXC) mohou mít na rozdíl od SDHC karet (max. 32 GB) kapacitu teoreticky až 2 TB a mají vyšší přenosové rychlosti.

LASEROVÉ TISKÁRNY – ČERNOBÍLÉ

Barevné dokumenty jsou hezčí než černobílé, ale jsou drahé. Buď zaplatíte celkem dost za barevnou laserovou tiskárnu, nebo hodně za provoz barevné inkoustové tiskárny. Pro běžnou agendu však stačí tiskárna černobílá. Pořizovací náklady jsou nízké, náklady na tisk také.

LASEROVÉ TISKÁRNY – BAREVNÉ

Finančně jsou stále dostupnější: za cenu lepší černobílé tiskárny už si dnes můžete pořídit barevnou laserovou tiskárnu, a to včetně síťového připojení. Chip otestoval barevné laserové tiskárny, určené pro domácí i kancelářské použití.

DSLR A DSLM PRO VIDEO

Digitální jednooké zrcadlovky (DSLR) a zrcadlovky bez zrcátka (digital single lens mirrorless – DSLM) se dají velmi dobře použít i pro nahrávání videa. Kterým to jde nejlépe se dozvíte z naší tabulky.

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY KOMPAKTY

Rychle a jednoduše pořídit hezké snímky – to je úkol pro digitální fotoaparáty. V našem přehledu najdete 15 nejlepších, které prošly naším testlabem. Liší se rozlišením, zoomem a kvalitou, ale samozřejmě i rozměry a cenou.

EXTERNÍ PEVNÉ DISKY 3,5"

Filmy, hudba, obrázky, záloha důležitých dat – to vše vyžaduje dostatek místa. Ten mohou za dostupnou cenu nabídnout moderní externí pevné disky. Pokud jste si stěžovali, že pravidelná záloha vašich dat trvá věčnost, teď již nebudete mít důvod. Některé z testovaných externích disků umožňují provedení zálohy stisknutím jediného tlačítka.

MULTIMEDIÁLNÍ PŘEHRÁVAČE S DISKEM

Multimediální obsah už většinou uživatelé nemají na disku CD nebo DVD, ale na pevném disku. Snadné přehrávání oblíbených formátů (AVI, MP3, MKV apod.) na televizoru umožňují domácí multimediální centra. Můžete do nich instalovat pevný disk, případně už ho mají v sobě.

MULTIFUNKČNÍ ZAŘÍZENÍ – INKOUSTOVÁ

Multifunkční zařízení jsou výhodnější než samostatné tiskárny, protože umí dobře nejen tisknout, ale i skenovat, kopírovat a faxovat. Jejich nákup si však dobře promyslete – skryté provozní náklady nejlevnějších multifunkčních zařízení mohou být při dlouhodobém provozu poměrně vysoké.

PROJEKTORY

Velkoformátové televizory jsou krásné – kdo chce ale doma zažívat pocit jako v kině, neobejde se bez projektoru. V současné době jsou už špičkové přístroje k dostání za méně než 20 000 Kč, rozlišení HD se stává standardem, a dokonce i chronické slabiny, jako je vysoká spotřeba nebo hlasitý provozní hluk, již u mnoha přístrojů definitivně patří minulosti.

 


Dokumenty ke stažení