Menu

Příště

Chip 10/13 vyjde 20.9.2013


SROVNÁVACÍ TEST TABLETŮ

Malí proti velkým

Malé tablety s displeji o úhlopříčce 7 až 8 palců jsou stále populárnější. Zjišťovali jsme, jak si budou stát ve srovnání s většími, 10palcovými zařízeními od Samsungu, Applu a Googlu. O výsledky se s vámi podělíme v říjnovém Chipu.

 

INTERNET

Nakupujeme on-line

Chodit do kamenných obchodů je definitivně „ouť‡. Přestože se třeba nechcete pouštět do dobrodružství s on-line nákupy v zahraničí, stále máte mnoho možností, jak pořídit zajímavé zboží levně a rychle. Stejně jako za hranicemi i u nás však číhají nepoctiví obchodníci a další rizika. Poradíme vám s bezpečnými a výhodnými nákupy.

 

BEZDRÁTOVÉ SÍTĚ

Bezpečná a rychlá Wi-Fi síť

Trápí vás stabilita a rychlost vaší domácí Wi-Fi sítě? Řešením může být použití tzv. extenderů, posilujících signál Wi-Fi, nebo powerline adaptérů, které přivedou internet i do míst, kam bezdrátová síť nedosáhne. Ukážeme vám, jak tato síťová zařízení zkombinovat, nastavit i zabezpečit a představíme vám aktuální modely na trhu.

 

Další témata

Nové cíle pro hackery

Experti očekávají, že význam klasického malwaru se bude pomalu snižovat. Jeho místo nahradí moderní hrozby, které reagují na nejnovější trendy v IT. Cílem hackerů už nebudou jen obyčejné počítače, ale i speciální mobilní zařízení nebo technika každodenní potřeby. Dokážete si například představit hack robotického vysavače?

IT pro fitness

Rádi sportujete a udržujete se v kondici? Představíme vám moderní technologické hračky, které se vám rozhodně budou líbit. Pomohou vám příjemněji strávit čas při sportu, změří vaše výkony a naplánují vám další kondiční cvičení.

Silvermont

Intel připravuje novou generaci procesorů Atom postavených na architektuře Silvermont. Vyrábět je bude 22nanometrovou technologií a mají se stát hlavní zbraní Intelu proti stále populárnějším procesorům ARM. Hraje se tu o mobilní trh. Jistě vás tedy budou zajímat podrobné technické specifikace nových CPU.

Oživení starého hardwaru

Prodejci i výrobci vás budou určitě přesvědčovat, že je lepší starší hardware vyhodit a koupit si nový a moderní. Ne vždy je to ale nutné a často můžete starému hardwaru zajistit delší životnost nebo ho využít na něco jiného. Ukážeme vám, jak na to.


 


Dokumenty ke stažení