Menu

Chip 10/2013

Povrch vozovky, který vyrábí energii. Pilulka, která generuje heslo. Malé baterie, které se nabijí během sekund – a které jsou dost výkonné na to, aby poháněly auto. O těchto vynálezech ještě uslyšíme.

FABIAN VON KEUDELL

Porazí mistra světa v šachu, vyhrává vědomostní soutěže, řídí automobily… Ani u takových triumfů však neskončí – AI (Artificial Intelligence, umělá inteligence) se v dlouhodobém horizontu stane výkonnější než lidský mozek.

CHRISTOPH SACKMANN

Sociální sítě jsou hlavním médiem pro koordinaci velkých protestů a revolucí. Mladí lidé se nejprve sejdou na internetu, a pak teprve vyrážejí do ulic.

BENJAMIN HARTLMAIER

 

Ukážeme vám, jak pomocí správných nástrojů prodloužit život staršího hardwaru a jak pro něj najít nové a někdy i nečekané využití.

MICHAL BAREŠ, FREDERIK NIEMEYER

Elektronické knihy se stávají stále dostupnějšími a piráti zodpovědnějšími. Zdá se vám to jako neuvěřitelná pohádka?

PETR KRATOCHVÍL

Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.

RADEK KUBEŠ

Společnosti Sony a Microsoft se se svými novými konzolemi utkaly zatím jen na největší herní výstavě Gamescom. Koncem roku už ale budou bojovat o přízeň kupujících.

CHRISTOPH SACKMANN

 

Moderní technologie usnadňují lidem život v celé řadě oblastí. Jen málokdo by ale čekal, že mohou pozitivně ovlivnit i zdraví.

PETR KRATOCHVÍL

V minulém Chipu jsme se podrobně věnovali nákupům v zahraničních e-shopech. Přestože je to velmi snadné, zůstane řada zákazníků věrná domácím internetovým obchodům. I zde vám ale hrozí různé triky a nečestné obchodní praktiky.

RADEK KUBEŠ

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

Tablety jsou sice praktické, při vší úctě se však hodí spíše pro zábavu a práci s hotovými texty. Studenti ocení pohodlnou klávesnici, větší displej a možnost zahrát si i nějakou hru.

MICHAL BAREŠ, MARTIN SEMRÁD

 

Průmyslové viry pro osobní počítače, hacky přes cloud a útoky na chytré sítě – organizovaná počítačová kriminalita roste rychle a agresivně.

CLAUDIO MÜLLER

XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.

RADEK KUBEŠ, ARTUR HOFFMANN

Plánujete nákup počítače nebo jeho dovybavení? Zde vám poskytneme všechny informace o aktuálních procesorech a grafických čipech.

ANDREAS VOGELSANG

Dosah bezdrátové sítě je možné prodloužit pomocí opakovačů (extenderů) nebo zařízení kombinujících v sobě powerline adaptér a Wi-Fi vysílač. Otestovali jsme oba typy přístrojů a dáme vám praktické tipy pro jejich optimální a bezpečné použití.

CHRISTOPH SCHMIDT, MICHAEL ECKSTEIN, RADEK KUBEŠ 

 

Windows XP odcházejí po třinácti letech na zasloužený odpočinek – 8. dubna roku 2014 ukončí Microsoft technickou podporu stále ještě velmi oblíbeného operačního systému. Co to pro jeho spokojené uživatele znamená?

RADEK KUBEŠ

 

Výkon procesorů Intel se pravidelně zvyšuje podle Moorova zákona. Nová generace Atom Silvermont má být navíc výrazně úspornější.

JÖRG GEIGER, MICHAL BAREŠ

Malé tablety s úhlopříčkou 7 až 8 palců jsou v řadě ohledů lepší než jejich větší, 10“ konkurenti. Ukážeme vám jejich silné a slabé stránky.

MARKUS MANDAU, MICHAL BAREŠ

Windows ještě rychlejší: Nejlepší tipy pro zrychlení systému. Kromě toho triky pro MS Office, Photoshop, hardware, mobilní aplikace a mnoho dalších.

Top software pro vaše PC: Přejděte na SSD. Záchranné Chip DVD. Android v bezpečí. Filmy pro vaše mobily. Zahlaďte po sobě stopy. Multimediální encyklopedie. Excelentní prezentace fotografií. Konverze PDF souborů. Maximalizujte výkon PC. Profesionální hudební studio. Mobilní hra i na PC.

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

 

Televizory s rozlišením 4K a smartphony s 41megapixelovým fotoaparátem – ostrý obraz je trendem letošního podzimu.

PAVEL TROUSIL, CHRISTOPH SACKMANN

Souboj browserů sice přešel do zákopové fáze, přesto ale boj o nejlepší prohlížeč nekončí. A vyhrát může jen jeden.

PETR KRATOCHVÍL

Chip vám pravidelně přináší přehled nejlevnějších nebo nejvýhodnějších datových a mobilních služeb. Surfování na internetu, klasická telefonie nebo volání VoIP, s námi budete mít přehled, která služba je pro vás nejvýhodnější.

<< <   1   > >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení