Menu

Nejlepší produkty z testlabu

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

TOP10 NA WEBU

Aktuální hardwarové žebříčky naleznete na http://www.chip.cz/top-10

 

DIGITÁLNÍ JEDNOOKÉ ZRCADLOVKY S CENOU DO 30 000 KČ

Svými cenami pod 30 000 Kč (cena za tělo) přitahují DSLR přístroje nižší třídy i náročnější amatérské fotografy. Pro ně představují ideální variantu, v neposlední řadě kvůli svobodné volbě objektivů a šikovné manipulaci. Je u nich však třeba počítat s dalším výdajem za dobrý objektiv, pokud nenajdete kombinovanou nabídku.

DIGITÁLNÍ JEDNOOKÉ ZRCADLOVKY S CENOU NAD 30 000 KČ

Do vyšší kategorie digitálních zrcadlovek patří modely s cenou nad 30 000 Kč. Od těchto modelů můžete očekávat vysokou kvalitu snímků, rychlost a odolné tělo.

LCD MONITORY – 22 PALCŮ

Výborný poměr mezi velikostí obrazu a cenou: LCD monitory s úhlopříčkou 22 palců jsou u uživatelů oblíbené a displeje této velikosti lze dnes koupit již za cca 4 000 Kč. Chip podrobně otestoval nejnovější modely.

SMARTPHONY

Moderní smartphony umí mnohem víc než jen telefonovat. Proto při jejich testování klademe důraz i na rychlost a výdrž při práci s internetem, na zvukovou kvalitu i na kvalitu integrovaného fotoaparátu.

MULTIMEDIÁLNÍ PŘEHRÁVAČE

Snadné přehrávání oblíbených formátů (AVI, MP3, MKV apod.) na televizoru umožňují multimediální přehrávače. Můžete k nim připojit externí pevný disk nebo USB flash disk s obsahem, případně můžete použít paměťovou kartu. Přehrávače se liší způsobem ovládání, výbavou, spotřebou a podporou různých formátů.

GRAFICKÉ KARTY

Výkon je u grafické karty nejdůležitější, ale v našem přehledu najdete i další důležité parametry – naměřenou spotřebu a hlučnost. Sledujeme samozřejmě i vybavení.

MICROSD KARTY

V mobilních telefonech, tabletech a dalších mobilních zařízeních se pro rozšíření paměti používají karty typu microSD. Jsou menší než klasické SD karty a pomocí redukce se dají použít i ve stejném slotu. Stejně jako u SD karet je u nich nejdůležitějším parametrem přenosová rychlost.

USB FLASH DISKY S USB 3.0

Potřebujete si odnést fotografie, nový díl seriálu nebo pár písniček v MP3? Pro USB flash disk žádný problém. Pokud ale nechcete na zkopírování čekat dlouhé minuty, vyberte si disk s rozhraním USB 3.0. I mezi těmito modely jsou však značné rozdíly.

INTERNÍ PEVNÉ DISKY SATA – 3,5“

Pevné disky s rozhraním SATA jsou rychlé a nabízí kapacitu až 4 TB. Liší se přenosovou rychlostí, spotřebou, hlučností a dalšími parametry, které najdete v naší přehledné tabulce.

INTERNÍ PEVNÉ DISKY SATA – 2,5“

Disky se používají především v přenosných počítačích, externích discích, ale i síťových discích. Mají malé rozměry a nízkou spotřebu.

SSD

Jsou bezhlučné, odolné vůči nárazu, úsporné a prý „až tisíckrát rychlejší“ než klasické pevné disky. Porovnali jsme 15 SSD (Solid State Disks) disků, a už tedy víme, které disky činnost vašeho počítače urychlí. 


Dokumenty ke stažení