Menu

Příště

Chip 11/13 vyjde 18.10.2013


  SROVNÁVACÍ TEST

Filmové monitory

Monitory s poměrem stran 21:9 působí u počítače trochu bizarně. Displej tohoto formátu, který se hodí především pro sledování filmů, však mohou prakticky využít i milovníci většího množství otevřených oken. Otestovali jsme šest modelů extrémně širokoúhlých monitorů.

PRAXE

Opravte si doma

Rozbil se vám displej smartphonu, potřebujete vyměnit akumulátory iPadu nebo chcete vyměnit pevný disk v notebooku? Buď můžete využít servisní středisko, nebo se můžete vybavit několika nástroji a znalostmi z listopadového Chipu a pustit se do opravy mobilních zařízení sami.

OPERAČNÍ SYSTÉMY

Windows jako nová

Začíná váš počítač stávkovat? Zobrazují se vám různá chybová hlášení? Aplikace nepracují, jak mají? Pak je možná nejvyšší čas na návrat operačního systému do výchozího, funkčního nastavení. Ve Windows 8 kvůli tomu ani nemusíte přeinstalovávat celý počítač. Provedeme vás funkcemi pro zálohování a obnovu nastavení i dat, a to nejen ve Windows 8.

Další témata

Postavte si počítač

Vybrali jsme nejlepší komponenty a poradíme vám, jak si z nich sami můžete postavit parádní osobní počítač cca za 9 000 Kč. Přitom budete mít v tomto cenově dostupném a přitom výkonném a tichém PC i SSD disk, čtyřjádrový procesor a všechny důležité komponenty. Při jeho sestavení se navíc leccos naučíte.

Test antivirů pro mobily a tablety

Vyzkoušeli jsme ty nejlepší antivirové nástroje pro platformu Android a prozradíme vám, který z patnácti testovaných programů je nejlepší. Určitě vás také překvapí, který z bezplatných antivirů se umístil mezi nejlepšími!

Velký bratr vás hlídá

Během necelého půl roku se v celosvětových médiích objevila celá řada špionážních skandálů. Mývám prozradíme, kdo všechno vás sleduje, co všechno o vás ví a jak získaná data analyzuje. Vítejte v 21. století, kdy pojem soukromí téměř neexistuje.

Tablety a domácí kino?

Že vám tato kombinace nejde dohromady? Představíme vám mobilní aplikace poskytované výrobci spotřební elektroniky, které vám poslouží jako dálkové ovládání a nabídnou mnoho dalších funkcí ve spojení s vaším domácím kinem či televizí.

 


Dokumenty ke stažení