Menu

To nejlepší z Chip DVD

Top software pro vaše PC: Přejděte na SSD. Záchranné Chip DVD. Android v bezpečí. Filmy pro vaše mobily. Zahlaďte po sobě stopy. Multimediální encyklopedie. Excelentní prezentace fotografií. Konverze PDF souborů. Maximalizujte výkon PC. Profesionální hudební studio. Mobilní hra i na PC.

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

 

MARTIN KUČERA
„Záchranný disk je geniální nástroj na opravu počítače i bez spuštěných Windows. Chip DVD je vytvořeno jako WinPE bootovací disk s nástroji Wondershare LiveBoot, takže díky němu můžete své PC začít opravovat ve známém prostředí a bez jakékoliv přípravy.“


Přejděte na rychlý SSD

FarStone DriveClone 9

Pořízení rychlého SSD vdechne vašemu letitému hardwaru nový život – proč ale ztrácet čas reinstalací Windows, aplikací i ovladačů nebo úpravou všech nastavení?

Program FarStone DriveClone 9 se specializuje na vytváření přesných kopií pevných disků či jejich oddílů, které můžete použít pro zálohování nebo při instalaci nového, většího nebo rychlejšího disku do počítače. Při kopírování je přenesena instalace operačního systému, všechny instalované aplikace, ovladače hardwaru a samozřejmě i uživatelská data a všechna nastavení. Velmi zajímavou funkcí je také virtualizace, kdy je celý počítač nebo třeba jen vybraný diskový oddíl převeden do podoby virtuálního obrazu, se kterým můžete dále pracovat jak přímo v programu DriveClone, tak i ve virtualizačních nástrojích od Microsoftu nebo VMware.

Pro účely zálohování lze použít volbu »Incremental Cloning«, která umožňuje vytváření pravidelných záloh, kdy se budou k celkové kopii ukládat pouze nové nebo změněné soubory, což razantně zkracuje dobu potřebnou k zálohování dat. Další předvolbou urychlující vytváření kopie disku je »Smart Cloning«. Pokud ji aktivujete, vynechá DriveClone při kopírování nepotřebná data, typicky různé dočasné soubory. Užitečná je i předvolba »Perfect Defrag Cloning«, kterou zajistíte, že dříve než začne DriveClone kopírovat data, provede jejich defragmentaci. Soubory pak putují na cílový disk v souvislých částech, což zvyšuje rychlost jejich pozdějšího načítání ke zpracování. Celá operace klonování se tím ale značně prodlouží.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu FarStone DriveClone 9 v ceně kolem 700 Kč, kterou můžete po jednoduché registraci používat bez jakýchkoli omezení.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Filmy pro mobily

WinX Mobile Video Converter 3

Všichni vlastníci mobilních telefonů a tabletů mají po starostech. Intuitivně navržená aplikace pro konverzi audia a videa je zahrne bohatou nabídkou přednastavených profilů, takže stačí už jen vybrat filmy nebo hudbu a převod odsouhlasit.

WinX Mobile Video Converter 3 je program určený k převodu a přípravě běžných videoformátů pro mobilní telefony a tablety, ale i na další běžné videoformáty. Disponuje možnostmi oříznutí formátu, přidání titulků a odstranění řádkového prokladu. Mezi dalšími funkcemi může zaujmout především převod do audioformátů a uložení zvukové stopy filmu do samostatného souboru. Program převádí téměř všechny HD videoformáty, a to díky 320 videokodekům, 60 audiokodekům a přibližně 200 přednastaveným profilům, takže pro své zařízení si video převede opravdu každý. WinX Mobile Video Converter 3 má velmi jednoduché intuitivní ovládání a nevyžaduje žádná zdlouhavá nastavení.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu WinX Mobile Video Converter 3 v ceně 700 Kč.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Zahlaďte stopy

Amigabit Privacy Cleaner

Chodí na váš počítač více lidí a vy nechcete, aby zjistili vaše místa brouzdání na internetu, prohlížené fotky či dokumenty nebo jaké jste spouštěli aplikace? Amigabit Privacy Cleaner je pro vás jako šitý na míru. Rychlý, přesný a plně automatický.

Likvidace stop se týká jak internetu (historie, cache, přihlašovacích údajů a dalšího), tak i různých aplikací nainstalovaných na počítači, spouštěných multimédií (vyčistí Silverlight, MPC, Winamp), Skypu, WinRARu a spousty dalších míst s dočasnými soubory, o kterých jste doposud ani nevěděli. Privacy Cleaner nabízí možnost plné automatizace procesu čištění v dané dny. Vybrat můžete čtyři různé typy mazání souborů (např. DoD, Gutmann), a dokonce i filtraci cookies, které chcete ponechat. Pokud chcete vidět, co že to Privacy Cleaner odstraňuje, stiskněte »Show Detail« a uvidíte tabulku s podrobnými hodnotami. Výpis lze exportovat do HTML dokumentu.

Na Chip DVD najdete plnou verzi aplikace Amigabit Privacy Cleaner v hodnotě 400 Kč, která je plně aktivována a k dispozici zcela zdarma.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Záchranné Chip DVD

Wondershare LiveBoot 2012

Zapomenuté heslo? Nechtěně smazaná data? Windows nechtějí nastartovat? Řešení všech těchto (a mnoha dalších) problémů najdete v jediné sadě nástrojů.

Nástroje ze sady Wondershare LiveBoot 2012 vám pomohou s řešením typických problémů při používání počítače s operačním systémem Windows. V prostředí WinPE, které vychází právě z Windows, můžete snadno opravit počítač, který nechce spustit operační systém, samovolně se restartuje nebo dělá jinou neplechu. LiveBoot vás také vyseká z nepříjemných situací, kdy například zapomenete heslo ke svému uživatelskému účtu ve Windows nebo si nechtěně smažete důležitá data. Zapomenout nesmíme ani na nástroje na zálohování a obnovu obsahu počítače nebo klonování celých disků či diskových oddílů a jejich pohodlnou správu.

Jakmile nastartujete počítač ze Chip DVD, případně z USB flash disku, dostanete na výběr, zda chcete spustit Wondershare LiveBoot 2012. Použijte volbu »Boot from LiveBoot«. Během chvilky se pak spustí prostředí WinPE, které připomíná klasické rozhraní Windows. Funkce a nástroje jsou přitom rozděleny do čtyř kategorií: »Windows Recovery« obsahuje nástroje na opravu potíží s operačním systémem, »Data Recovery« nabídne funkce na záchranu dat, »Disk Management« vám pomůže se správou pevných disků a jejich oddílů a »Password & Key Finder« slouží k resetování zapomenutého uživatelského hesla Windows nebo k vyhledání produktových klíčů Windows a Office. Více se dozvíte na straně 134.

Na Chip DVD je připravena plná verze nástroje na vytvoření záchranného USB flash disku nebo CD/DVD Wondershare LiveBoot 2012. Cena licence činí 1 200 Kč. Navíc přímo Chip DVD je vytvořeno jako bootovací disk se záchranným systémem Wondershare LiveBoot 2012, takže díky němu můžete svůj počítač začít opravovat okamžitě bez jakékoliv přípravy.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD. záchranného vytvořeného proto Během


Konverze PDF souborů

PDF Converter Ultimate

Pracovat s obsahem PDF souborů není snadné – buďto si musíte pořídit drahý software, nebo je nejdříve převést do nějakého jiného editovatelného formátu.

S programem Aiseesoft PDF Converter Ultimate, jehož půlroční verzi najdete na Chip DVD, můžete převádět PDF soubory do formátu obrázků nebo na textové dokumenty, použitelné ve Wordu. Nastavit si přitom můžete rozlišení a kvalitu komprese grafiky, stejně jako jazyk textového obsahu dokumentu. Konverze může probíhat dávkově – se stejným či různým nastavením pro celé sady PDF souborů. Také je možné zvolit, zda bude převáděn kompletní obsah dokumentu, nebo jen vybrané stránky. Výběr souborů i nastavení konverze proběhne pomocí několika kliknutí myší, navíc se vše odehrává v jediném, přehledném okně programu.

Pokud převádíte PDF dokument do formátu DOC(X), je třeba ještě v nastavení určit použitý jazyk. Toto nastavení je důležité, obzvláště pokud je PDF dokument vytvořen skenováním nebo focením papírového originálu (tzv. needitovatelné PDF). Klikněte proto na tlačítko »Preferences« a zde na kartě »OCR« zvolte z nabídky jazyků na levé straně češtinu (»Czech«) a pomocí tlačítka »+« ji přijdete na seznam rozpoznávaných jazyků.

Především v případě rozsáhlejších, graficky komplikovanějších PDF dokumentů počítejte s tím, že bude převod do textového dokumentu trvat i delší dobu. Oproti tomu konverze do podoby obrázků zabere jen chvilku, během které Aiseesoft PDF Converter Ultimate vytvoří z každé stránky samostatný obrázek. Výjimkou je formát TIFF, který může mít v rámci jednoho souboru více stránek. Pro využití této vlastnosti formátu TIFF označte v nastavení konverze předvolbu »Multi-page«. Aiseesoft PDF Converter Ultimate podporuje dávkové zpracování více PDF dokumentů postupně, přičemž každému z nich můžete upravit jeho vlastní parametry. Pokud chcete všechny PDF soubory zpracovat stejným způsobem, použijte tlačítko »Apply to All«.

Na Chip DVD je k dispozici půlroční verze programu Aiseesoft PDF Converter Ultimate 3.1, která nemá žádná funkční omezení. Běžná cena licence programu je zhruba 1 200 Kč.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Půlroční verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Android v bezpečí

TrustPort Mobile Security

Virové hrozby se z mobilních počítačů úspěšně rozšířily do mobilních zařízení, a to především těch, která jsou poháněna operačním systémem Android. Je třeba se jim účinně bránit.

TrustPort Mobile Security není jen antivirem, který ochrání váš smartphone nebo tablet s Androidem před nebezpečnými aplikacemi – nabídne vám i mnoho dalších užitečných funkcí. Podobně jako potenciálně škodlivé aplikace kontroluje TrustPort Mobile Security také internetové stránky a zabrání uživatelům v přístupu na nebezpečné weby. Kromě zálohování kontaktů v šifrované podobě na paměťovou kartu je k dispozici také funkce pro lokalizaci ztraceného telefonu, která uživateli odešle přesné souřadnice, kde se postrádané zařízení nachází.

V operačním systému Android není úplně jednoduché krotit všechny instalované aplikace. TrustPort Mobile Security vám s tím pomůže prostřednictvím funkcí dostupných pod nabídkou »Applications«. Kromě přehledu stažených a instalovaných aplikací zjistíte všechny podrobnosti o oprávněních, která jsou jim přidělena. K dispozici máte také přehledy aktuálně běžících aplikací, služeb a úloh, včetně všech podrobností a možnosti jejich ukončení a odinstalování.

Především u smartphonů užívaných dětmi či jinými poněkud méně pozornými majiteli přijde vhod funkce »Outgoing filter«, tedy filtr odchozích hovorů a SMS. Zde najdete seznamy povolených a zakázaných kontaktů, včetně možnosti blokování všech odchozích hovorů, popřípadě jen hovorů na neznámá čísla.

Na Chip DVD je připraven instalační balíček plné verze aplikace TrustPort Mobile Security. Jedná se o verzi s Premium funkcemi, která bude po vložení aktivačního kódu plně funkční po dobu jednoho roku. Verze Premium nabízí především možnost skenování obsahu mobilu na vyžádání a automatické aktualizace virové databáze. Běžná cena mobilní aplikace je kolem 150 korun.

Android 2.2 a vyšší. Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Prezentace fotografií

Ashampoo Slideshow Studio 2013

Chtěli byste mít hezkou slideshow z fotek z dovolené, ale práce se složitými programy pro střih videa vás odrazuje? Nezoufejte, jde to snadno, rychle a s kvalitním výsledkem.

Mít vkusné video sestříhané z fotek, doprovázené efekty a hudbou již není jen doménou pokročilých a uživatelsky náročných programů pro střih videa. S Ashampoo Slideshow Studio 2013 z Chip DVD to zvládne opravdu každý. Na přehledné časové ose můžete upravovat sled snímků a jednotlivé přechody. U každého snímku můžete také nastavit KenBurnsův efekt, který umožňuje přiblížení nebo oddálení vybraného místa na fotce, což přispěje ke zdramatizování záběru.

V programu mimo jiné najdete také pestrou škálu předdefinovaných popisků, log a témat. Úvodní či závěrečné titulky můžete rovněž připravit velice vkusně. Když vše podtrhnete vhodnou doprovodnou hudbou, zrodu mistrovského díla už nic nezabrání. Jakmile máte všechno nastaveno, můžete finální video vytvořit kliknutím na »Vytvořit prezentaci«, kde zvolíte výstupní formát a kvalitu videa. Pak už jen stačí počkat, než se video vyrenderuje, a dílo je dokončeno.

V Ashampoo Slideshow Studiu pochopitelně nechybí ani standardní editační funkce, jako jsou výběr, otočení snímku, zoom, ořezávání či duplikace. K fotografiím můžete přidávat i vlastní text, tabulky či definovat a vkládat různé tvary a obrazce.

Na Chip DVD se nachází plná verze programu Ashampoo Slideshow Studio 2013 v ceně 250 Kč. Vylepšená verze Slideshow Studio HD 2 podporuje více výstupních formátů, přímé vypalování na Blu-ray ve full HD rozlišení a nabízí více efektů.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Web i bez programování

WebSite X5 Home 10

K vytvoření vlastních internetových stránek nemusíte znát HTML ani další webové technologie. Existují totiž přehledné aplikace, které obsahují výchozí šablony a s tvorbou internetové prezentace vám pomohou.

Plná verze programu WebSite X5 Home 10 z Chip DVD obsahuje několik desítek připravených šablon, které mohou posloužit jako základ vašich budoucích webových stránek. Také všechny následující kroky tvorby webu jsou velmi snadné – ať už jde o úpravu záhlaví a zápatí webu, vytvoření struktury stránek a samozřejmě i jejich naplnění obsahem. WebSite X5 za tímto účelem používá systém stavebních bloků (texty, obrázky, videa, animace), které můžete volně rozmístit do obsahu stránek. V praxi stačí jen přetáhnout ikonu zvoleného typu obsahu do vybraného bloku na stránce. Podobu vytvářeného webu můžete průběžně kontrolovat v náhledu. Na konci stačí jen vygenerovat soubory pro uložení na webový server a pomocí vestavěného FTP klienta je rovnou nahrát na internet.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu WebSite X5 Home 10 pro snadné vytváření internetových stránek. Běžná cena licence programu je přibližně 500 Kč. Pro pokročilejší úkoly při tvorbě internetových stránek nabízí výrobce verzi Evolution (e-shop http://www.sw.cz, slevový kupon web10) s vyšším počtem stránek v jednom projektu, přidávají se stovky dalších šablon, vestavěný vyhledávač a další užitečné funkce.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.


Multimediální encyklopedie

Obnovitelné zdroje energie

Chip DVD přináší plnou verzi multimediální elektronické publikace Obnovitelné zdroje energie. Úloha obnovitelných zdrojů významně stoupá s tím, jak se blíží vyčerpání fosilních zdrojů, a také proto, že jaderná energie má svá úskalí a omezení. Naleznete zde zajímavé pohledy na využití energií Slunce, Země, vody, větru a biomasy, a to nejen na historii jejich využívání a na používané principy, ale také na jejich perspektivy.

Zodpovědná společnost musí myslet nejen na uspokojení současných energetických potřeb, ale i na zajištění trvale udržitelné energetiky, která dokáže zabezpečit existenci i budoucích generací. Proto se stále více obracíme na zajišťování energetických potřeb pomocí nevyčerpatelné energie Slunce, Země, vody, větru a biomasy. V encyklopedii na vás čeká řada zajímavých informací nejen v textové podobě, ale také v podobě schémat, fotografií, modelů, tabulek a animovaných videosekvencí, které vám usnadní pochopit principy i reálné procesy využívání popisovaných druhů energií.

Na Chip DVD je připravena instalace plné verze programu Obnovitelné zdroje energie pro operační systémy Windows 7 a 8, kterou můžete používat bez jakýchkoli funkčních nebo časových omezení. Tento produkt lze jinak získat za 195 Kč na internetové adrese books.simopt.cz, kde najdete nabídku i dalších elektronických publikací.


Záchrana dat z iPhonu

Tenorshare iPhone Data Recovery 2.6

Často si možná ani neuvědomujeme, jak cenný obsah skrývají naše chytré telefony, které nosíme všude s sebou po kapsách – přinejmenším do okamžiku, kdy přijdeme o důležité fotky nebo třeba kontakty.

Program Tenorshare iPhone Data Recovery umí prohledat úložiště iPhonu a obnovit z něj smazaná data, která jste si nestihli či zapomněli uložit pomocí služby iCloud nebo kamkoli jinam. Typicky může jít o fotografie, videa, kontakty, seznamy hovorů, SMS zprávy, poznámky nebo třeba záložky ze Safari, o které jste přišli například při resetu do továrního nastavení, jailbreaku či jiným nedopatřením. Soubory vidíte v náhledu, takže se můžete snadno rozhodnout, jaký obsah si z úložiště smartphonu zkopírujete do počítače. Pokud používáte k zálohování svého iPhonu aplikaci iTunes, můžete v iPhone Data Recovery otevírat takto pořízené zálohy a kopírovat z nich jednotlivé fotky, videa či další obsah. Více se dozvíte na straně 138.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Tenorshare iPhone Data Recovery 2.6, kterou můžete po jednoduché registraci používat k záchraně smazaných dat z iPhonů 3GS/4/4S/5 s operačním systémem iOS ve verzích 5, 6 či 7. Jedná se o aktuální verzi programu v ceně více než 1 200 Kč.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Maximalizujte výkon

Auslogics Disk Defrag Pro

Fragmentované části disku zpomalují ve výsledku chod celého počítače. Pravidelným defragmentováním zrychlíte přístup k souborům a složkám a tím docílíte vyšší efektivity stroje.

Chcete-li ze svého PC dostat větší výkon, aniž byste museli investovat do nových komponent, musíte ho udržovat v dobré kondici – optimalizovat. Pomocí Disk Defrag Pro můžete defragmentovat disk prostřednictvím několika pokročilých algoritmů. Pomůže vám najít a opravit chyby na disku nebo optimalizovat volné místo. To všechno můžete samozřejmě plně automatizovat. Děje se tak pomocí přehledného průvodce při prvním startu programu. Program dokonce umožní optimalizovat i moderní SSD, které defragmentací v běžných programech trpí.

Na Chip DVD se nachází plná verze programu pro defragmentaci a optimalizaci disku Auslogics Disk Defrag Pro v hodnotě cca 600 Kč. Dále na Chip DVD najdete tříměsíční zkušební verzi Auslogics BoostSpeed 6, sloužící k optimalizaci PC. Ta nabízí vyčištění disku od nepotřebných souborů, údržbu registrů a různé optimalizace za účelem pozvednutí výkonu PC – vypnutí nevyužívaných programů spouštěných při startu počítače a zajímavou optimalizaci procesoru a RAM za chodu PC.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


AVG IS 2013 CHIP EDITION

Plná verze AVG Internet Security 2013 přináší nejnovější zabezpečení počítače před škodlivým softwarem, poštovním spamem a útoky z internetu. Více na Chip DVD.


Bezpečná data především

Chip DVD byl před odevzdáním do výroby prověřen na výskyt virů osmi antivirovými programy. Poškozená nebo nečitelná DVD vyměňujeme obratem poštou na základě žádosti zaslané na mailto:reklamacedvd@chip.cz. Technické dotazy zasílejte na mailto:redakce.chipdvd@chip.cz.

 


Dokumenty ke stažení