Menu

Příště

Chip 12/13 vyjde 15.11.2013


 OPERAČNÍ SYSTÉMY

Nejlepší motor pro smartphony

Svět mobilních operačních systémů ovládl Android vyvinutý Googlem, kterému sekunduje iOS od Applu. Windows Phone od Microsoftu zatím jen paběrkuje. Jaké jsou silné a slabé stránky těchto operačních systémů a co můžete od produktů tří softwarových gigantů očekávat? Pomůžeme vám s výběrem správného operačního systému pro váš příští smartphone.

SROVNÁVACÍ TESTY

SSD disky pro notebooky

Vysoká rychlost a spousta místa – to je v případě disku přenosného počítače ideální situace. Naštěstí kapacita SSD disků roste, a tak jsme mohli porovnat největší flash disky velikosti 2,5" mezi sebou. Kromě toho jsme je pro zajímavost porovnali i s klasickým a hybridním diskem.

PŘENOSNÁ ZAŘÍZENÍ

Televizor na mobilu

Na internetu najdete téměř vše, živé televizní vysílání ale většinou ne. Poradíme vám, jak to zařídit, abyste na svém smartphonu nebo tabletu (a to jak s Androidem, tak s iOS) mohli živé televizní vysílání sledovat. Fotbalový zápas, oblíbený seriál nebo hollywoodský trhák vám pak neunikne ani na cestách.


Další témata

Digitální závěť

Dokážete si vzpomenout, jaké všechny uživatelské účty jste si kdy založili u různých internetových služeb? A zkoušeli jste už někdy některý z nich zrušit, když jste jej přestali používat? Poradíme vám, jak naložit s pozůstatky po vaší činnosti na internetu, aby se na různých serverech nepovalovaly vaše soukromé fotografie a další osobní data.

Dálkové ovládání počítače

Sdílení souborů, vzdálený tisk nebo pomoc příteli, když si neví s počítačem rady, navíc bez bezpečnostního rizika. Máme pro vás tipy, jak svůj počítač ovládat na dálku. Šikovné programy TeamViewer a UltraVNC najdete i na našem DVD.

Test internetových antivirů

Bezplatná kontrola počítače na viry a malware, a to i bez instalace? Žádný problém – tuto službu nabízí celá řada bezpečnostních firem. My jsme je otestovali a poradíme vám, která služba je nejrychlejší a která toho umí nejvíce.

Qubits: Vysoce paralelní počítání

Kvantové počítače by mohly výrazně zvýšit výpočetní výkon a stát se revolucí v IT. První takové počítače už si dokonce můžete zakoupit – jsou komerčně dostupné. V našem technickém lexikonu vám vysvětlíme, jak tyto počítače fungují.

 


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení