Menu

To nejlepší z Chip DVD

Top software pro vaše PC: Nová komplexní ochrana PC zdarma. Výkonný údržbář PC. Ekonomický tisk. Vždy aktuální ovladače. HD filmy pro mobily. Výuka jazyka na pokračování. Obnova zformátovaných dat. Úprava hudby snadno a rychle. Snadné zpracování fotek. Klonování Windows.

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

MARTIN KUČERA,
„Nové verze bezpečnostních programů AVG jsou na světě! Pravidelní čtenáři Chipu již několik let používají nejvyšší verzi Internet Security pro Windows zdarma. Umožňuje to malá časová utilita, která měsíčně prodlužuje licenci o další funkční období.“


Ekonomický tisk dokumentů

CleverPrint 2013

Originální náplně do tiskáren nejsou právě levnou záležitostí, a tak se jistě vyplatí hledat cesty, jak na tisku dokumentů ušetřit. Pomůže vám i inteligentní virtuální tiskárna.

Plná verze programu CleverPrint 2013 z Chip DVD se instaluje jako virtuální tiskárna, prostřednictvím které lze ovládat tiskárny připojené přímo k počítači i síťová zařízení. Hlavním trikem aplikace CleverPrint směřujícím k úsporám nákladů na tisk je možnost tisku více stránek dokumentů na jeden list papíru a možnost společného tisku z více různých aplikací. Další kapky inkoustu a zrnka toneru můžete ušetřit vynecháním grafiky v dokumentech. CleverPrint umí rovněž upravovat šířku okrajů dokumentů, vkládat do nich hlavičky pomocí vlastních šablon a doplnit tištěné výstupy o textový či obrázkový vodoznak s nastavením jeho polohy a průhlednosti.

CleverPrint slibuje úsporu nákladů na tisk dokumentů a zvládne ji i vyčíslit. Ve spodní části karty »Main Actions« jsou zobrazovány údaje o počtu ušetřených stránek a souvisejících úsporách dřeva, vody, emisí CO2 a kilowatthodin elektrické energie. Celkovou statistiku svých úspor při tisku dokumentů zobrazíte kliknutím na volbu »Show Statistics«. Nejvíce samozřejmě ušetříte, pokud nebudete tisknout vůbec, dokument uložíte jako PDF soubor a odešlete e-mailem. Další informace o používání programu najdete na – str. 134.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu CleverPrint 2013 SE, kterou stačí při prvním spuštění jednoduše zaregistrovat. Oproti aktuální komerční verzi programu CleverPrint 2013 Professional, s cenou licence cca 1 000 Kč, chybí v edici SE pouze funkce pro export dokumentů ve formátu PDF. Upgrade na verzi Pro si můžete za necelých 300 korun pořídit přímo z aplikace nebo si do počítače nainstalovat například freeware virtuální tiskárnu PDFCreator.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


HD filmy pro mobily

Leawo Blu-ray Ripper

Zakoupili jste si film na Blu-ray či DVD a rádi byste si ho přehráli v mobilu nebo přehrávači? Šikovný program vám s tím bez jakýchkoli zbytečností pomůže.

Plná verze programu Leawo Blu-ray Ripper slouží k převodu filmů a videí z Blu-ray a DVD disků do běžných videoformátů a audioformátů. Mezi další funkce patří základní editace videa, umožňující výstup oříznout a zmenšit, případně nastavit jas, kontrast a sytost. Přímo do videa lze vložit vodoznak nebo titulky z DVD a Blu-ray disků. Za zmínku určitě stojí akcelerace AMD APP a NVIDIA CUDA, které dokážou efektivněji využít výkonu procesoru grafické karty pro zrychlení konverze. Nadstandardní novinkou je převod filmů do šesti různých 3D formátů. Výběr záleží na zařízení, na kterém chcete film přehrávat. 3D filmy lze samozřejmě sledovat i na běžném monitoru nebo televizi. V tom případě k převodu použijte nejběžnější model červená-modrá.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Leawo Blu-ray Ripper ceně 850 Kč, kterou můžete po jednoduché registraci používat bez omezení.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Úpravy hudby

Ashampoo Music Studio 2013

Rádi byste svou kolekci hudby uspořádali, ale vždy jste to odkládali pro malé množství času? Music Studio je chytrý pomocník při organizaci, úpravách a mixování hudby.

Plná verze Ashampoo Music Studio 2013 je uživatelsky přívětivá a jednoduchá aplikace, která však ve svém nitru schovává chytré a silné nástroje. Hlavními lákadly jsou výtečná organizace vaší hudební sbírky, následná úprava jednotlivých skladeb, násobný převod do formátů WMA, OGG, WAV, synchronizace hlasitosti a vytvoření mixáže během několika kliknutí. Music Studio také umí extrahovat hudbu z vašich CD/DVD disků, vypalovat, vyjmout zvuk z videa nebo vytvořit obal pro tisk na boxy či samotné kotouče. Díky funkci »Organizovat« velmi snadno pojmenujete svou hudební sbírku. Vložit lze pořadník, titul, album, rok a žánr.

Na Chip DVD najdete plnou verzi aplikace Ashampoo Music Studio 2013 v hodnotě okolo 250 Kč, která je po krátké registraci k dispozici zcela zdarma. Další funkce pro editaci a export hudby přidává Ashampoo Music Studio 4 za 600 Kč (e-shop http://www.sw.cz, slevový kupon ashms50).

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Nová ochrana PC zdarma

AVG Internet Security 2014

Osvědčené bezpečnostní řešení, které můžete díky pravidelně publikované časové utilitě používat neomezeně dlouho. Čtenáři Chipu takto šetří svou peněženku už několik let.

Plná verze AVG Internet Security 2014 Chip Edition je připravena ochránit váš počítač před viry, červy, podvrženými internetovými stránkami, nevyžádanou poštou či pokusy o odcizení vašich osobních údajů. Svým designem se AVG Internet Security 2014 výborně hodí do Windows 8, je přehlednější a snadno se ovládá. Kromě nástrojů na ochranu před nebezpečným softwarem jsou k dispozici i funkce pro zachování soukromí při surfování po internetu nebo pro bezpečné využívání komunikačních, sociálních a P2P sítí. V AVG Internet Security 2014 fungují všechny mechanismy ochrany počítače zcela automaticky, přitom jsou však pro zkušené uživatele k dispozici velmi podrobná nastavení. Výbava verze pro Chip je identická s komerční verzí AVG Internet Security 2014 v ceně 1 400 Kč.

Novinkou je funkce pro spolehlivou likvidaci nepotřebných souborů. Najdete ji v kontextové nabídce pravého tlačítka myši v Průzkumníku či jiném souborovém manažeru pod volbou »Trvale skartovat pomocí AVG«. Takto smazaný soubor již nebude možné obnovit. Další novou funkcí je Datový Sejf, nástroj na šifrované ukládání osobních informací i celých souborů. Šifrované úložiště může mít libovolnou velikost a chová se jako virtuální pevný disk. Pracovat s jeho obsahem však můžete pouze po vložení příslušného hesla. Nastavení Datového Sejfu najdete pod tlačítkem »Počítač«.

Na Chip DVD je připravena plná verze AVG Internet Security 2014 Chip Edition, která bude automaticky chránit váš počítač. Funkčnost programu v Chip edici je nutné měsíčně prodlužovat pomocí časové utility, která bude pravidelně umísťována od příštího čísla na Chip DVD. Čtenáři Chipu tak získají časově neomezenou licenci. Podpora předchozí verze 2013 byla ukončena. Tato licence je určena pro nekomerční účely, pro firemní zákazníky je určena verze Business.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Obnova zformátovaných dat

iCare Format Recovery

Neopatrné zformátování pevného disku či paměťové karty vašeho fotoaparátu nemusí nutně znamenat pro vaše fotky či jiná data konečnou. Zhluboka se nadechněte a zkuste tento program.

S plnou verzí programu iCare Format Recovery 5.2 z Chip DVD můžete obnovit data smazaná během formátování z pevného disku nebo například z paměťové karty se snímky pořízenými fotoaparátem či smartphonem. Práce s programem je velmi jednoduchá, takže ji zvládnou i úplní začátečníci. Pouze se musíte obrnit trpělivostí, jelikož prohledávání disku (v závislosti na jeho kapacitě) může trvat i několik desítek minut. Program iCare Format Recovery vyhledává všechny typy dat, takže můžete obnovit nejen fotografie (včetně dat ve formátu RAW), ale také například dokumenty, videa a další formáty souborů. Bohužel, ani iCare Format Recovery není všemocný, a tak nedokáže obnovit soubory, které byly po formátování již přepsány novými daty. S pokusem o záchranu začněte proto co nejdříve.

Na použití programu iCare Format Recovery k záchraně dat smazaných během formátování disku není vůbec nic složitého. Začněte výběrem disku nebo diskového oddílu, na kterém chcete smazaná data hledat. Podporovány jsou běžné souborové systémy jako NTFS nebo FAT32 a data můžete obnovovat nejen na pevných discích počítače (interních nebo připojených přes USB), ale samozřejmě i na různých paměťových kartách nebo USB flash discích. Záchrana dat je přitom možná jak v diskových oddílech, které jste nechtěně smazali, tak také na discích a přenosných médiích, u kterých Windows hlásí chybu čtení obsahu a nutnost jejich naformátování před použitím.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu iCare Format Recovery 5.2, kterou můžete po jednoduché registraci na internetu používat bez jakýchkoli omezení. Plná verze programu z Chip DVD svojí výbavou odpovídá aktuální komerční edici aplikace s cenou zhruba 1 800 Kč. Výrobce programu iCare Format Recovery nabízí i řadu dalších programů pro záchranu dat, ať už omylem smazaných, nebo třeba poškozených při havárii pevného disku.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Zoner Photo Studio 16

Jeden z nejlepších nástrojů na správu, úpravy a prezentaci digitálních fotografií je dílem českých vývojářů. Díky speciální verzi z Chip DVD můžete jejich špičkový produkt využívat v prodloužené zkušební době.

Jednou z hlavních inovací v editoru fotografií je změna velikosti snímků bez zachování proporcí se zohledněním jejich obsahu. Funkce se pokusí odhalit hlavní objekty na fotce (typicky postavy) a při změně velikosti je nedeformuje. Náhled snímků v RAW se nově generuje rychleji a ve vyšší kvalitě díky využití grafického procesoru a hardwarové akcelerace. Novinkou aktuální verze je také neomezený prostor pro prezentaci vašich snímků v internetové galerii Zonerama.

Na Chip DVD je připravena speciální verze programu Zoner Photo Studio 16 k vyzkoušení po dobu 50 dní. Plná verze Zoner Photo Studia vyjde zhruba na 1 500 Kč.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Trial verze.


Výuka na pokračování

Angličtina za 30 dní – 1. díl

Perete se celý život s angličtinou? Nenastal nyní správný okamžik pro start vaší výuky? Nikdy není pozdě začít, chce to jen silnou vůli. Chip DVD postupně přinese tři výukové CD s výukou angličtiny, které by pro vás mohly být tím správným nástrojem na procvičení slovíček, gramatiky a výslovnosti.

Cizí jazyk je pro pochopení obsahu textu nebo při komunikaci pro každého člověka problém. Samozřejmě dnes přicházejí na pomoc různé elektronické verze překladačů, vždy je ale lepší spoléhat se především na své vlastní znalosti. Angličtina nás obklopuje doslova na každém kroku a se zaváděním její výuky od prvních tříd základních škol se její používání dostává stále více i do běžného života. Abyste nezůstali pozadu, je nutné se neustále vzdělávat, nebo své znalosti alespoň procvičovat. Jazyky je možné se učit v každém věku a výuková CD Angličyou tina za 30 dní vám v tom mohou výrazně pomoct. Výuka je rozdělena na tři CD a vždy rozvržena do 30 lekcí. Výrobce doporučuje zvládnout jednu lekci za jeden den, takže pokud budete pilní, teoreticky byste mohli už nadcházející nový rok oslavit přáním „Happy New Year“. V každé lekci najdete text, výrazy, slovíčka, gramatiku, obraty, fráze, konverzaci, cvičení a testy. Slovíčka a věty jsou namluveny rodilými mluvčími. Cokoli si lze vytisknout – cvičení se správnými řešeními nebo i bez nich. Pro snazší pochopení výuky je vše také v češtině.

Na Chip DVD najdete první CD ze třídílné série výukového titulu Angličtina za 30 dní. Jde o plnou verzi v ceně 79 Kč. Další CD najdete na Chip DVD 12/2013 a vánočním 01/2014.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Vždy aktuální ovladače

Driver Booster PRO

Optimálního výkonu hardwaru vašeho počítače dosáhnete zpravidla jen s aktuálními ovladači. Pravidelnou kontrolu dostupnosti nových ovladačů pro desítky zařízení můžete svěřit specializované aplikaci.

Plná verze programu Driver Booster PRO z Chip DVD umí v pravidelných intervalech kontrolovat dostupnost nových ovladačů pro hardwarové komponenty vašeho počítače i všechna ostatní používaná zařízení. Tím ale práce programu pochopitelně nekončí. Driver Booster dokáže příslušné ovladače stáhnout z internetu a zcela automaticky, na pozadí operačního systému, provést aktualizaci. Jako uživatel se nemusíte vůbec o nic starat a navíc máte možnost, díky automaticky vytvářeným bodům obnovy systému, vrátit provedené změny zpět.

Program Driver Booster provede ihned po svém spuštění kompletní analýzu hardwaru vašeho počítače, při které zároveň zjistí verze a aktuálnost instalovaných ovladačů. Zařízení se zastaralými ovladači jsou ve výpisu řazeny na přední pozice. Pro stažení a instalaci nejnovější verze ovladače pak stačí kliknout na tlačítko »Aktualizovat«, případně »Aktualizovat vše«, pokud chcete ovladače instalovat hromadně. Z popisu je asi jasné, že vám plná verze programu Driver Booster dobře poslouží i v situaci, kdy chcete naráz instalovat všechny nejnovější ovladače hardwaru po instalaci Windows. Driver Booster vám přitom usnadní práci instalací na pozadí, tedy bez nutnosti zvlášť procházet instalačními průvodci jednotlivých ovladačů. Nabídka nastavení programu skrývá ještě další užitečné funkce. Jde například o položku »Výjimky«, která obsahuje seznam zařízení, ke kterým nebudou automaticky vyhledávány nové ovladače.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Driver Booster PRO v ceně 600 Kč, kterou můžete po jednoduché registraci na internetu používat bez funkčních omezení. Oproti verzi Free má placená verze výhodu v možnosti stažení a instalace všech ovladačů jedním kliknutím myší a také v rychlejším přístupu na server, ze kterého se ovladače stahují.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Vyzkoušejte nový systém

Windows 8.1

Chcete si narychlo vyzkoušet, co nového přinese update pro nejnovější operační systém z dílen Microsoftu? V návodu na Chip DVD naleznete informace, jak postupovat při elegantní instalaci zkušebních Windows 8.1, abyste si nezaneřádili nebo nepoškodili stávající systém a přitom využili všechny hardwarové prostředky počítače jako při plné instalaci nového systému.

Microsoft pro vás nachystal obsáhlý update Windows 8.1. Naleznete v něm velkou várku novinek. A pokud patříte mezi fanoušky tlačítka Start, tak to se dočkalo comebacku. V našem návodu vytvoříme z instalačního ISO obrazu Windows 8.1 obraz virtuálního harddisku VHD s nainstalovanými Windows 8.1 Ten následně připojíme do stávajících Windows jako virtuální systém, který bude bootovat jako nový samostatný systém Windows 8.1. Při startu počítače budete mít možnost bootování z vašeho původního systému nebo z nového. V článku dále naleznete přesný postup, jak bezpečně krok za krokem postupovat, abyste se nesetkali s obtížemi.

Pro práci použijeme program PWBoot. Tento nástroj nám pomůže nainstalovat nová Windows do virtuálního počítače. Druhým nástrojem je EasyBCD, který pomůže s úpravou bootování Windows. Popsaný postup lze samozřejmě realizovat i s ostrými instalačními daty Windows 8.1 nebo 7. Podmínkou je však hostitelský systém Windows 7 nebo 8.

Win 7/8 (32/64 b). Výběr programů.


Záchranné Chip DVD

LiveBoot 2012

Opravné nástroje ze sady Wondershare LiveBoot 2012 vám pomohou s řešením typických problémů při používání počítače s operačním systémem Windows. V prostředí WinPE můžete snadno opravit počítač, který nechce spustit operační systém, samovolně se restartuje nebo dělá jinou neplechu. LiveBoot vás také vyseká z nepříjemných situací, kdy například zapomenete heslo ke svému uživatelskému účtu ve Windows nebo si nechtěně smažete důležitá data.

Na Chip DVD je připravena instalace plné verze Wondershare LiveBoot 2012 na vytvoření záchranného USB flash disku nebo CD/DVD v ceně 1 200 Kč. Navíc přímo Chip DVD je vytvořeno jako bootovací disk, takže díky němu můžete svůj počítač začít opravovat okamžitě, bez jakékoliv přípravy.

Jakmile nastartujete počítač ze záchranného Chip DVD, během chvilky se pak spustí prostředí WinPE, které připomíná klasické rozhraní Windows. Funkce a nástroje jsou přitom rozděleny do čtyř kategorií: »Windows Recovery« obsahuje nástroje na opravu potíží s operačním systémem, »Data Recovery« nabídne funkce pro záchranu dat, »Disk Management« vám pomůže se správou pevných disků a jejich oddílů a »Password & Key Finder« slouží k resetování zapomenutého uživatelského hesla Windows nebo k vyhledání produktových klíčů Windows a Microsoft Office.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Výkonný údržbář PC

Fix-It Utilities 12

Pravidelné čištění registru Windows a disku počítače společně s optimalizací systémových nastavení vám pomohou udržet váš počítač v kondici a dostat z něj maximální výkon.

Plná verze programu Fix-It Utilities 12 patří do rodiny nástrojů na čištění a optimalizaci nastavení počítače. Vedle klasických funkcí na opravu chybných záznamů v registru a odstranění dočasných souborů z disku v něm najdete i další užitečné nástroje, například optimalizaci startu Windows, úpravu nastavení internetového připojení, defragmentaci registru i pevného disku nebo kontrolu čitelnosti dat z optických médií. Vhod jistě přijde i obnova nedopatřením smazaných dat, nebo naopak spolehlivá likvidace nepotřebných souborů. V nouzi uvítáte možnost vrátit provedené změny v nastavení počítače zpět do výchozího stavu.

Hned po startu je třeba provést analýzu počítače, kterou spustíte tlačítkem »Analyze Now«. Analýza bude trvat poměrně dlouho a jejím výsledkem bude přehled nalezených potíží. Jde hlavně o defragmentaci pevných disků a jejich oddílů, vyhledání a opravu poškozených záznamů v registru, vyčištění pevných disků od zbytečností a také optimalizaci rychlosti spouštění počítače, připojení k internetu, využití kapacity operační paměti a rovněž i nastavení operačního systému Windows. Můžete si buďto sami vybrat, které testy a optimalizační funkce Fix-It Utilities spustí, nebo je použít všechny, kliknutím na tlačítko »One-Click Fix All«. Majitelům počítačů s SSD nedoporučujeme využívat bez rozmyšlení tuto volbu – nejprve z výpisu odstraňte defragmentaci pevného disku! Další informace o používání programu najdete na – str. 134.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Fix-It Utilities 12 v ceně 400 Kč. Po jednoduché registraci ji můžete používat bez funkčních či časových omezení na pravidelné čištění a optimalizaci nastavení počítače. Vyšší nová verze Fix-It Utilities Professional obsahuje navíc antivirovou a antispywarovou ochranu.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


AVG IS 2013 CHIP EDITION

Plná verze AVG Internet Security 2013 přináší nejnovější zabezpečení počítače před škodlivým softwarem, poštovním spamem a útoky z internetu. Více na Chip DVD.


Bezpečná data především

Chip DVD byl před odevzdáním do výroby prověřen na výskyt virů osmi antivirovými programy. Poškozená nebo nečitelná DVD vyměňujeme obratem poštou na základě žádosti zaslané na mailto:reklamacedvd@chip.cz. Technické dotazy zasílejte na mailto:redakce.chipdvd@chip.cz.

 


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení