Menu

Chip 12/2013

V uplynulých dvou letech ukončil Google celou řadu inovativních služeb, které nezískaly oblibu uživatelů. Překvapivé ale je, že v některých z těchto oblastí získala masivní úspěchy konkurence.

PIRMIN MOSELEWSKI

 

Sdílení souborů, tisk na jiném místě nebo vzdálená pomoc od přítele – a to vše bez rizika ohrožení! Ukážeme vám, jak na to!

MARKUS HERMANNSDORFER, PAVEL TROUSIL

 

Automobily s čistě elektrickým pohonem by měly svým majitelům ušetřit spoustu peněz a zároveň představovat menší zátěž pro životní prostředí. Se současným stavem techniky se však ani jedno z toho zatím nedaří.

PIRMIN MOSELEWSKI, RADEK KUBEŠ

 

Při nahrávání fotografií, dokumentů a jiných dat do internetových úložišť asi málokdo přemýšlí nad tím, co se s tímto obsahem stane v případě jeho smrti nebo těžkého úrazu. Existuje nějaká cesta, jak předem zajistit zpřístupnění dat pozůstalým, nebo naopak jejich smazání?

CLAUDIO MÜLLER, RADEK KUBEŠ

Mapa ukazuje, kolik lidí v různých zemích světa používá internet a také regiony s nejvyšším podílem vysokorychlostního připojení.

BENJAMIN HARTLMAIER

 

Síťový pevný disk zajistí bezpečnou zálohu vašich dat a umožní vám k nim přistupovat odkudkoliv. Rozhodli jsme se vyzkoušet NAS servery s jedním, dvěma a čtyřmi disky a navíc vám poradíme, jak si sestrojit vlastní síťový NAS.

MICHAL BAREŠ, CHRISTOPH SCHMIDT

Pokud se vám váš počítač zdá pomalý, často zjistíte, že ho brzdí jedna konkrétní komponenta. Pomůže buď optimalizace, nebo úplná výměna příslušného dílu PC.

CHRISTOPH SCHMIDT, PAVEL TROUSIL

 

Síťová úložiště jsou dnes nejen cenově dostupná, ale také velmi šikovná. Přistupovat k jejich obsahu totiž můžete nejen prostřednictvím počítače, ale třeba také z mobilního telefonu vybaveného příslušnou aplikací.

HOLGER BIRKNER, RADEK KUBEŠ

Apple zásadně přepracoval vzhled svého systému iOS 7 a přidal mu i zajímavé nové funkce. Podívejme se, jak obstojí v porovnání s Androidem 4.3 a Windows Phone 8.

FREDERIK NIEMEYER, RADEK KUBEŠ

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

 

Stát a zábavní průmysl chtějí za každou cenu co nejlepší ochranu proti kopírování. Jako obvykle je to zákazník, kdo bude muset nést následky.

MARKUS MANDAU

Plánujete nákup počítače nebo jeho dovybavení? Zde vám poskytneme všechny informace o aktuálních procesorech a grafických čipech.

ANDREAS VOGELSANG

Kvantové počítače mohou zásadně zrychlit chod počítačů a přinést revoluci do IT. První komerčně dostupná zařízení jsou již na trhu.

MARTIN MICHL

Extrémně rychlé a navíc prostorné: SSD disky s velkou kapacitou jsou konečně dostupné. Porovnali jsme největší SSD disky na trhu.

MICHAL BAREŠ, MICHAEL ECKSTEIN

Odposlouchávání telefonů, zachycování signálů ze satelitů, „napíchnutí“ optických kabelů: lovci tajných informací pro oblast špionáže disponují technikou, která je vždy o krok napřed před běžnými komerčními komunikačními technologiemi.

BENJAMIN HARTLMEIER

Windows ještě rychlejší: Nejlepší tipy pro zrychlení systému. Kromě toho triky pro MS Office, Photoshop, hardware, mobilní aplikace a mnoho dalších.

Top software pro vaše PC: Tuning PC na půl roku. Nezničitelná data. Nenechte se špehovat. Nová ochrana PC zdarma. Lepší Průzkumník. Opravář iPhonů a iPadů. Nástroje PDF. Zrychlení harddisků. Video bez hranic. Diskové nástroje. Povedená akční hra. Výuka angličtiny na pokračování.

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

 

Jednou z nejoblíbenějších funkcí smartphonů a tabletů je možnost sledování streamovaného televizního vysílání. Pomocí externího DVB-T tuneru se na nich ale můžete koukat na televizi i bez přístupu k internetu.

JÖRG GEIGER

Chip vám pravidelně přináší přehled nejlevnějších nebo nejvýhodnějších datových a mobilních služeb. Surfování na internetu, neomezené volání nebo nabídky virtuálních operátorů, s námi budete mít přehled, která služba je pro vás nejvýhodnější.

 

Google poměrně zásadně změnil podobu webového rozhraní i mobilní aplikace e-mailové služby Gmail a doplnil nové, zajímavé funkce.

RADEK KUBEŠ, FRANK BECKER

Internetové antiviry jsou praktickými nástroji na rychlou, snadnou a také bezplatnou detekci virů a malwaru na vašem počítači. My jsme otestovali šest nejlepších.

PETR KRATOCHVÍL

<< <   1   > >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení