Menu
CHIP Speedtest

Mailbox

24.01.2014 13:38 | Redakce Chip 0

Opravy hardwaru

„Díky za podrobný návod. Chtělo to trpělivost, ale můj iPad už má novou baterii za zlomek ceny účtované v servisu.“
PETR VAŠIČKA (e-mail)

Ochrana dat uživatelů

Velký bratr tě hlídá

Chip 11/2013, str. 32

Stanovisko společnosti Google k uvedenému článku: „Ochrana dat uživatelů je naší nejvyšší prioritou. Žádné vládě, ani té americké, neposkytujeme přístup do našich systémů. V souvislosti s nedávnými zprávami o tom, že americká vláda našla způsob, jak obejít naše bezpečnostní systémy, musíme zdůraznit, že nemáme žádné důkazy o tom, že by k tomu někdy došlo. Vládám poskytujeme uživatelská data jen v souladu s platnou legislativou.“ 

PR MANAŽERKA GOOGLE ČESKÁ REPUBLIKA JANKA MIKLÍK ZICHOVÁ 

Zakletý servisní balíček

Reset Windows bez nové instalace

Chip 11/2013, str. 112

Se zájmem jsem si přečetl váš článek o rychlém resetu Windows. Bohužel váš tip mi pro Windows 7 a XP nefungoval. Pracuji s Windows 7 Home Pro s SP1 a všemi aktuálními updaty. Když jsem chtěl provést vše podle vašich rad, skončil upgrade Windows následujícím chybovým hlášením: „Aktuální verze Windows je novější než verze, na kterou chcete provést upgrade. Upgrade nemůže být dokončen.“ Zkusil jsem to několikrát, protože jsem se chtěl v každém případě vyhnout úplně nové kompletní instalaci systému. Bohužel bez úspěchu. Nezbude mi nic jiného, než udělat úplně novou instalaci. Nebo jsem prováděl něco špatně? 

V. BAUER (E-MAIL)

Vše jsme ještě jednou vyzkoušeli a zjistili jsme, že chyba spočívá v kombinaci Service Packu 1 a instalačního DVD. Je potřeba mít obojí ve stejném stavu, buď tedy Win7 s SP1 a také DVD s SP1, nebo oboje bez SP1. K odstranění chyby máte tedy dvě možnosti: integrovat SP1 do instalačního DVD, nebo ho naopak pro účely obnovy Windows odinstalovat z počítače. 

REDAKCE CHIPU

Nekompatibilita aplikací pro Android

Trustport Mobile Security

Chip DVD 10/2013

Na svůj tablet Nexus 7 (starší) jsem si nainstaloval Trustport Mobile Securtiy z Chip DVD. Nemohu ho ale zprovoznit, při registraci po zadání registračního kódu a e-mailu a potvrzení aplikace vždy spadne. Zkoušel jsem tam i zadat nesmyslné údaje, a chová se vždy stejně. 

COMHON (FÓRUM WWW.CHIP.CZ)

U zařízení s OS Android je kompatibilita aplikací bohužel dost častým problémem, na který ale neexistuje uspokojivá odpověď. Všimněte si, že i komentáře v obchodě Google Play se u uživatelů s různými zařízeními diametrálně liší, protože aplikace nejsou napsané na míru všem androidovým zařízením. Spousta výrobců tabletů a smartphonů často aktualizace svých starších přístrojů příliš neřeší, situaci často komplikuje i uživatelské nahrávání nových ROM. Pokud to uznáte za vhodné, přidejte komentář/recenzi v obchodě Googel Play u dané aplikace nebo se obraťte přímo na technickou podporu výrobce: mailto:trustportengineering@gmail.com

REDAKCE CHIPUPředplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Dokumenty ke stažení

Komentáře

K tomuto článku dosud nebyly žádné komentáře přidány.