Menu
CHIP Speedtest

Příště

Chip 01/14 vyjde 13.12.2013


 

SRROVNÁVACÍ TEST

Všechno v jednom

Můžete si koupit počítač a k němu dotykový monitor, reproduktory a další doplňky, nebo si můžete koupit všechno v jednom, tedy tzv. AIO (all in one) počítač. Zjistili jsme, které modely jsou u nás dostupné a jak se chovají v praxi.

 

DOMÁCÍ SÍŤ

Rychlá síť ze zásuvky

Technologie powerline adaptérů se stále zlepšuje, a tak je dnes možné po elektrické síti přenášet data větší rychlostí, než nabízí klasický 100Mb/s Ethernet. Navíc existuje mnoho různých modelů powerlinů, které mají buďto kompaktní rozměry, nebo třeba průchozí elektrickou zásuvku. To vše dělá z powerline adaptérů vhodnou alternativu domácího Ethernetu i Wi-Fi všude tam, kde nemůžete tyto technologie použít. Ukážeme vám, jak na to.

 

PRAXE

Naprogramovaná životnost

Začínáte pochybovat o náhodě, když v podstatě nová tiskárna vypoví službu chvíli po uplynutí záruky nebo když se ještě nedávno svižný počítač najednou sotva vleče a nelze ho už použít ani na brouzdání po internetu? Někdy o náhodu opravu nejde a my vám povíme, kde a proč můžete očekávat problémy.


Další témata

Zabezpečení dat

TPM je zkratka z anglického Trusted Platform Module TPM. Jde o název specifikace, která popisuje zabezpečený šifrovací procesor, na který lze ukládat šifrovací klíče, jež chrání informace uložené na počítači. Novou verzi TPM 2.0 vám představíme v našem lexikonu.

Superpočítače ve světě

Jejich výkon už se počítá v petaflopsech a na starosti mají většinou určité specifické úkoly. Řeč je o superpočítačích čili vysoce výkonných počítačích či klastrech. Najdete je po celém světe a my vám ukážeme, kde jsou ty nejvýkonnější, jaký je jejich výkon a co je jejich úkolem.

Hudba a filmy za předplatné

Trvalo to mnoho let, ale už i u nás si konečně můžete pořídit předplatné streamovacích služeb, poskytujících filmy, seriály a hudbu. Především v oblasti filmové produkce sice není jejich nabídka ani zdaleka tak bohatá jako u našich západních sousedů, přesto se nabízí otázka, zda už pomalu nenastává soumrak nelegálního šíření obsahu chráněného autorskými právy.

Nebezpečné hledání

Dobrý sluha, ale špatný pán. Vyhledávač vám dokáže často najít informaci, kterou hledáte, ale pokud výsledky ovlivní podvodníci, můžete být nepříjemně překvapeni. Prozradíme vám, jak se vyhnout pastem, které na vás při hledání číhají na každém kroku.

 


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení