Menu
CHIP Speedtest

To nejlepší z Chip DVD

Top software pro vaše PC: Tuning PC na půl roku. Nezničitelná data. Nenechte se špehovat. Nová ochrana PC zdarma. Lepší Průzkumník. Opravář iPhonů a iPadů. Nástroje PDF. Zrychlení harddisků. Video bez hranic. Diskové nástroje. Povedená akční hra. Výuka angličtiny na pokračování.

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

 

MARTIN KUČERA
„TuneUp Utilities není třeba uživatelům počítačů s Windows dlouze představovat. Určitě mnohé z vás vytáhly z bryndy nebo alespoň výrazně zrychlily váš počítač. Vyzkoušejte žhavou novinku 2014, kterou v půlroční verzi najdete na Chip DVD.“


Lepší Průzkumník

PowerDesk Professional 8

Aplikace Průzkumník ze standardní výbavy Windows se mnoha uživatelům nejeví jako nejlepší nástroj na práci se soubory a složkami. Pokud i vy hledáte užitečnější náhradu, zkuste zajímavý souborový manažer.

Souborový manažer PowerDesk Professional 8 z Chip DVD dokáže nejen plně nahradit Průzkumníka Windows, ale navíc nabídne i dlouhou řadu dalších užitečných funkcí. Velkou výhodou plné verze programu je především možnost pracovat se soubory a složkami ve dvou nezávislých panelech, což je funkce, která uživatelům Průzkumníka chybí asi nejvíce. Z dalších užitečných nástrojů jmenujme ještě alespoň integrovaného FTP klienta, funkci pro analýzu disku a zjištění největších souborů, možnost synchronizace dat mezi dvěma disky a složkami nebo prohlížeč běžných typů souborů. PowerDesk si můžete také ve velké míře přizpůsobit vlastním potřebám, ať už pomocí připravených nástrojových panelů, nebo třeba přidáním zástupců nejčastěji používaných složek a programů.

Hlavní předností souborového manažeru PowerDesk je práce se dvěma nezávislými panely, zobrazujícími obsah zvolených disků a složek. Tyto panely mohou být rozděleny buďto horizontálně, nebo vertikálně. Příslušná tlačítka pro úpravu rozložení najdete v nástrojovém panelu nad výpisem složek. Zároveň si můžete zvolit i jednopanelovou podobu správce souborů, který se pak bude podobat Průzkumníkovi, samozřejmě v něm však zůstanou zachovány všechny dodatečné funkce programu.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu PowerDesk 8 Professional, která svojí funkční výbavou odpovídá komerční edici aplikace, s cenou licence ve výši 1 000 korun. K neomezenému použití plné verze programu vám stačí provést jednoduchou registraci na internetu.

Win XP/Vista/7 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Ochrana PC zdarma

AVG Internet Security 2014

Osvědčené bezpečnostní řešení můžete díky pravidelně publikované časové utilitě používat neomezeně dlouho.

Plná verze AVG Internet Security 2014 Chip Edition je připravena ochránit váš počítač před viry, červy, podvrženými internetovými stránkami, nevyžádanou poštou či pokusy o odcizení vašich osobních údajů. Obsahuje zcela nové funkce pro zachování soukromí při surfování po internetu nebo bezpečné využívání komunikačních, sociálních a P2P sítí. Svým designem se nové AVG výborně hodí do Windows 8. V tomto produktu fungují všechny mechanismy ochrany počítače zcela automaticky, přitom jsou však pro zkušené uživatele k dispozici velmi podrobná nastavení. Výbava verze pro Chip je identická s komerční verzí AVG Internet Security 2014 v ceně 1 400 Kč včetně technické podpory. Další informace o používání programu najdete na – str. 130.

Funkčnost programu v Chip edici je nutné měsíčně prodlužovat pomocí časové utility, která je pravidelně umístěna na Chip DVD. Pravidelní čtenáři Chipu tak získávají časově neomezenou licenci.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Opravář iPhonů

EaseUS MobiSaver 3.5

Plná verze programu EaseUS MobiSaver 3.5 je výkonný program pro Windows, který bravurně zvládá obnovu dat z iPhonů, iPodů a iPadů. Kromě fotografií a videí umožňuje MobiSaver obnovit kontakty, zprávy, historii volání, poznámky, bookmarky v browseru Safari, upomínky a záznamy kalendáře. Tento software se výborně hodí i na obnovu dat po jailbreaku, nepodařené aktualizaci iOS nebo po mechanickém poškození zařízení. Umožňuje přímou obnovu dat buď ze zařízení, nebo extrahováním dat ze zálohy provedené prostřednictvím iTunes. Obnova dat je jednoduchá a probíhá v několika krocích. Stačí připojit zařízení kabelem k počítači a nechat programem oskenovat jeho paměť a úložiště. Výsledkem je výpis obnovitelných dat a událostí. Označené položky je možné vyexportovat na pevný disk počítače.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu EaseUS MobiSaver 3.5 v ceně 1 200 Kč, který můžete po jednoduché registraci používat zcela neomezeně. Spolupracuje se zařízeními iPhone 3GS/4/4S/5/5S/5C, iPad 2/3/4/ Air a iPod, s operačním systémem iOS 4–7.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Nezničitelná data

TotalRecovery 9 Pro

Pravidelní čtenáři Chipu zálohování dat jistě nepodceňují. Pro ně i všechny ostatní, kteří nechtějí o svá data přijít, přinášíme plnou verzi výkonného zálohovacího nástroje.

Plná verze zálohovacího programu TotalRecovery 9 Pro z Chip DVD vytváří zálohy uživatelem vybraných souborů a složek, stejně jako kompletní obrazy pevných disků počítače. Význam kompletního zálohování spočívá především v možnosti rychlé obnovy funkce počítače po havárii hardwaru, aniž by bylo třeba znovu instalovat operační systém, používané aplikace a ovladače nebo upravovat všechna uživatelská nastavení. Společně se záchranným CD nebo USB flash diskem, který si vytvoříte přímo v programu TotalRecovery, získáte vše potřebné pro rychlou obnovu dat ze zálohy. Program TotalRecovery samozřejmě neslouží pouze k jednorázovým zálohovacím úlohám. Pravidelné zálohování dat si můžete nastavit po kliknutí na nabídku »Back Up« v levém sloupci »Client List«, pod názvem vašeho počítače. V pravé části okna programu TotalRecovery pak zvolíte název zálohovací úlohy (»Job Name«) a dále rozsah zálohovaných dat (»Backup Content«). Zde máte na výběr mezi zálohováním kompletního obsahu pevného disku (»Disk«), vybraného diskového oddílu (»Volume«), nebo konkrétních souborů a složek (»File«). TotalRecovery vám následně ukáže, kolik místa na záložním médiu budete pro vybraná data potřebovat. Podobně jako v nastavení rychlého zálohování je i nyní nutné zvolit umístění zálohy (»Backup Destination«), opět z nabídky lokálních a síťových disků. Navíc si však můžete nastavit pravidelné zálohování ve zvoleném intervalu. Použijte k tomu předvolbu »Schedule Settings«, která otevře nové okno s nastavením pravidelného zálohování.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu TotalRecovery 9 Pro, kterou můžete po jednoduché registraci a aktivaci používat zcela zdarma a bez jakýchkoli omezení. Běžná cena licence programu je přibližně 900 Kč. Plná verze z Chip DVD svými funkcemi plně odpovídá aktuálně nabízené komerční edici programu.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Hurá na dokumenty

Debenu PDF Tools

Pokud denně pracujete s PDF soubory, určitě přivítáte šikovné nástroje pro tento typ dokumentů, které se snadno spouštějí pravým tlačítkem myši.

Editování obsahu a vlastností PDF souborů může být někdy dost náročné. Naštěstí existují programy, které si hravě poradí s drtivou většinou požadovaných úprav a operací. Program Debenu PDF Tools, který se nachází na Chip DVD, se hodí právě pro tyto účely. Poradí si s běžnými úkony typu slučování a rozdělování dokumentů, zvládne spravovat hesla, hlavičky, metadata či konvertovat soubory do PDF z obrazových souborů, či naopak převádět PDF do obrázku či textu. Můžete si také nechat vypsat různé reporty o PDF souboru, například nechat zobrazit veškeré vložené odkazy na internet. Debenu vám rovněž umožní nastavit sérii úkonů, které s PDF rutinně provádíte, a zpracovávat pak dokumenty hromadně v dávce. A to nejlepší na konec – díky chytré integraci do Průzkumníku (Exploreru ve Windows) je správa PDF dokumentů pomocí pravého tlačítka myši zase o něco příjemnější.

Na Chip DVD se nachází uvolněná verze programu Debenu PDF Tools, určená ke správě a manipulaci s PDF soubory. Placená verze programu Debenu PDF Tools Pro za 2 400 Kč dále rozšiřuje možnosti o editaci vodoznaků a digitálních podpisů, javascriptů, příloh, záložek a dalších vlastností.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Nenechte se špehovat

AntiBrowserSpy 2014

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je možné, že se reklamy trefují přesně do vašich zájmů nebo že se vám na monitoru zobrazí počasí a zprávy přímo o vašem městě? Většina těchto služeb je prospěšná, existuje však i lákavá možnost jejich zneužití.

Kdo má informace, ten má moc. Známé rčení, které platí čím dál tím více. Internetové stránky si o vás zjišťují polohu, hardwarové i softwarové vybavení počítače, přes službu Facebook vaše kontakty a mnoho dalších soukromých informací. S AntiBrowserSpy 2014 SE tomu můžete učinit přítrž. Program se stará o aktivaci doporučených bezpečnostních nastavení, promazání již uložených dat i filtraci těch, které byste neradi zveřejňovali. Pomůže vám i se zabezpečením Flash Playeru nebo Silverlightu. V neposlední řadě dovede přerušit automatické spojení mezi účtem Facebooku a ostatními webovými stránkami. V praxi to vypadá tak, že se vám nezobrazí facebookové komentáře do té doby, než stisknete tlačítko na jejich zobrazení. »StealthBrowser« je další z výtečných nastavení. Po jeho aktivaci se jednou za čas smaže „otisk“ vašeho prohlížeče, pomocí kterého se internetové stránky přizpůsobují uživateli. Tato služba se spustí vždy se startem Windows.

Na Chip DVD najdete aplikaci AntiBrowserSpy 2014 v ceně 600 Kč. Komerční verze obsahuje navíc plánování akcí a zálohování nastavení internetového prohlížeče.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.


Tuning PC na půl roku

TuneUp Utilities 2014

Ve speciální testovací verzi s prodlouženou použitelností si můžete vyzkoušet funkce nejlepšího nástroje na vyčištění počítače a optimalizaci jeho výkonu.

V každé nové verzi optimalizační aplikace TuneUp Utilities nechybí dostatečné množství užitečných vylepšení. Díky speciální testovací verzi TuneUp Utilities 2014 z Chip DVD můžete zkoušet funkce pro vyčištění a optimalizaci výkonu vašeho počítače plných 180 dní. Mezi hlavní novinky TuneUp Utilities 2014 patří především tzv. letový režim nastavení přenosného počítače, ve kterém se vypnou všechny bezdrátové adaptéry a prodlouží se tak doba práce bez připojení k elektrické síti. Další novinkou je funkce pro vyhledávání duplicitních souborů a třeba také vylepšení nástroje na vyčištění pevného disku počítače od zbytečných dat. Upraveno bylo i uživatelské rozhraní programu a vylepšena byla funkce pro odstranění pozůstatků po práci s různými programy.

Důležitou funkcí TuneUp Utilites je návrat k předchozímu nastavení Windows a aplikací. Program zaznamená veškeré změny a umožňuje vrátit nastavení do výchozího stavu. Nemusíte se tedy bát, že si nevhodnými změnami způsobíte problémy s používáním počítače. Zálohy nastavení počítače jsou k dispozici pod volbou »Undo changes« v oddílu »Rescue Center« v hlavním okně programu. V možnostech nastavení TuneUp Utilities najdete především ochranu spouštění programu heslem, předvolby pro integraci funkcí TuneUp Utilities do kontextové nabídky pravého tlačítka myši a rovněž nastavení zálohování změn provedených pomocí jednotlivých modulů programu. Nástroje programu pracují trvale na pozadí operačního systému a informují vás o svých aktivitách. Další informace o používání programu najdete na – str. 134.

Na Chip DVD je připravena speciální verze optimalizačního nástroje TuneUp Utilities 2014, kterou můžete používat plných 180 dní od instalace. Zároveň si můžete za zvýhodněnou cenu pořídit licenci k plné verzi. Použijte e-shop sw.cz a slevový kupon CenSp.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Půlroční verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Video bez hranic

Hulu Video Downloader

Stahování videí, seriálů a filmů z videoserverů Hulu či YouTube nebylo nikdy jednodušší. Stahujte a konvertujte videa do nespočtu výstupních formátů či ripujte DVD. Připravili jsme pro vás videonástroje, které stahování a převody maximálně zjednoduší.

Najít funkční program pro stahování videí z různých zákoutí internetu může být docela tvrdý oříšek. Jak se ukázalo, Free Video Downloader umožňuje stahování z drtivé většiny webových stránek s videem, jako je například YouTube v HD kvalitě. Můžete s ním také stahovat své oblíbené seriály z videoserveru Hulu, CBS nebo Netflix, protože s regionálním omezením videoserverů vám pomůže program Hola. Dále díky Free Video Converteru můžete svá videa konvertovat do libovolného formátu či pomocí Free DVD Ripperu konvertovat filmové DVD bez ohledu na regionální omezení či ochrany přímo na svůj pevný disk.

Určitě jste se již někdy setkali s tím, že jste si chtěli přehrát nějaké video, ale namísto toho jste se dozvěděli, že je ve vaší zemi nedostupné. A právě jako řešení tohoto problému se zrodila služba Hola. Jde o VPN anonymizer, který vytvoří šifrovaný datový tunel mezi vaším počítačem a koncovým serverem umístěným například na území USA. Díky tomu se váš počítač identifikuje se zahraniční IP adresou a může se připojit na blokované servery nebo s ním můžete jen tak anonymně surfovat po internetu.

Na Chip DVD se nachází tři programy k úpravám videa: Free Video Downloader, Free Video Converter a Free DVD Ripper, a dále nástroj Hola, určený k odblokování zahraničních videoserverů.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Výběr programů.


Diskové nástroje

Hard Disk Tools

Kolikrát se stalo, že jste spustili počítač a viděli jste před sebou jen černou obrazovku? Práce, dokumenty, fotky… Polije vás pot a vy nevíte, co s tím. Máme pro vás řešení.

Na Chip DVD vám představujeme trojici spolehlivých programů MiniTool Partition Wizard Home Edition, MiniTool Partition Recovery a Paragon Rescue Kit, které se zabývají prací s diskovými oddíly, obnovou ztracených dat a potížemi s načtením počítače.

MiniTool Partition Wizard slouží převážně k nastavení a práci s diskovými oddíly. Také kontroluje stabilitu vašeho disku a jeho jednotlivých částí.

Díky němu můžete pevný disk zrychlit, přejmenovat nebo ho rozkouskovat na několik menších oddílů. MiniTool Partition Recovery zase dokáže obnovit nechtěně smazané oddíly a zachránit data v nich uložená. Podporované systémy jsou FAT12, FAT16, FAT32 a NTFS. Program vás uvítá jednoduchým menu, kde si vyberte disk, jehož ztracený či smazaný oddíl chcete opět zprovoznit. I při rozpadu informací o diskových oddílech dokáže tento nástroj obnovit většinu ztracených dat. Poslední nástroj, Paragon Rescue Kit, je bootovatelné CD/DVD, které vám pomůže obnovit ztracená data bez nutnosti spuštění operačního systému Windows. To se hodí zejména při haváriích. Dokáže obnovit ztracené oddíly nebo opravit většinu klasických bootovacích chyb, kvůli nimž Windows často odmítají poslušnost.

Na Chip DVD vám přinášíme MiniTool Partition Wizard Home Edition, od stejné firmy Partition Recovery a ISO obraz Paragon CD Rescue Kit Free Edition.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Výběr programů.


Angličtina 2. díl

Určitě nejste sami, kdo se celý život pere s angličtinou. Není teď správný okamžik pro start vaší výuky? Nikdy není pozdě začít, chce to jen silnou vůli. Chip DVD postupně přináší tři multimediální CD s výukou angličtiny, které by pro vás mohly být tím správným nástrojem na procvičení slovíček, gramatiky a výslovnosti. Výuka je rozvržena do 30 lekcí. V každé lekci najdete text, výrazy, slovíčka, gramatiku, obraty, fráze, konverzaci, cvičení a testy. Slovíčka a věty jsou namluveny rodilými mluvčími. Cokoli si lze vytisknout – cvičení se správnými řešeními nebo i bez nich. Pro snazší pochopení výuky je vše také v češtině.

Na Chip DVD najdete druhé CD ze třídílné série výukového titulu Angličtina za 30 dní. Jde o plnou verzi v ceně 79 Kč. Předchozí díl najdete na Chip DVD 11/2013, následující CD přineseme na Chip DVD 1/2014.


Hra Black Mesa

Zahrajte si jednu z nejpovedenějších předělávek slavné hry Half-Life. Hodinám zábavy už nic nebrání.

Pokud jste fanouškem akčních her „v první osobě“, tak se můžete těšit na kompletně předělanou hru Half-Life do moderní podoby, se spoustou namluvených dialogů, s dobře zpracovanými zvukovými efekty a perfektním soundtrackem. A samozřejmě také na hlavního hrdinu PhD. Gordona Freemana s páčidlem v ruce, který nebude mít jednoduchý úděl po nezdařilém experimentu. Jeho cílem totiž nebude nic menšího než zastavit mimozemskou invazi z nepřátelské dimenze Xen. Ačkoliv je to hra akční, donutí vás nad spoustou věcí přemýšlet.


Zrychlení pevných disků

Ashampoo Magical Defrag 3

Data na discích počítače nejsou ukládána v souvislých blocích, ale po částech. Problém s rychlostí jejich načítání však nastává, pokud je jeden soubor rozdělen na velmi mnoho částí. Zabránit tomu můžete pravidelnou defragmentací.

Plná verze programu Ashampoo Magical Defrag 3 je připravena uspořádávat data na discích počítače zcela automaticky, bez zásahu uživatele. Automatická defragmentace probíhá na pozadí operačního systému ve chvílích, kdy nevyužíváte plný výkon počítače. Jakmile naopak dojde k nárůstu spotřebovávaného výkonu procesoru, je defragmentace automaticky pozastavena. Průběh defragmentace je možné zastavit i ručně, automaticky dojde k přerušení defragmentace při provozu přenosného počítače na baterii. Aktivitu programu lze sledovat v hlavním okně aplikace, kde je graficky znázorněno rozložení dat na discích počítače, společně se statistikou defragmentace. Na discích typu SSD není vhodné defragmentaci provádět – nepřinese žádný výkon navíc, naopak disk zbytečně opotřebovává. Magical Defrag vás na tuto skutečnost samozřejmě upozorní.

V nabídce »Settings« najdete volbu »Job Administration«, kde můžete nastavovat automatické funkce programu Magical Defrag. Jeden úkol je zde již přednastaven, a to automatická defragmentace všech disků a diskových oddílů v počítači (mimo SSD). Sami si pomocí volby »New« můžete nastavit například i pravidelnou defragmentaci externích disků připojených k počítači přes rozhraní USB. Automaticky jsou také aktivovány předvolby na pozastavení defragmentace při provozu přenosného počítače na akumulátor nebo například při sledování filmů či hraní her v celoobrazovkovém režimu. Samozřejmě lze také určit, ve které dny a kdy přesně se má defragmentace spouštět.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Ashampoo Magical Defrag 3 s totožnou výbavou, jakou nabízí komerční verze aplikace, prodávaná přibližně za 250 Kč. K neomezenému použití programu vám stačí provést jednoduchou registraci na internetu, při které získáte potřebný aktivační klíč.

Win XP/Vista/7/8 (32/64 b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


AVG IS 2014 CHIP EDITION

Nová verze AVG Internet Security 2014 přináší komplexní zabezpečení počítače před škodlivým softwarem, poštovním spamem a útoky z internetu. Více na Chip DVD. Funkčnost této edice je nutné měsíčně prodlužovat pomocí časové utility.


Bezpečná data především

Chip DVD byl před odevzdáním do výroby prověřen na výskyt virů osmi antivirovými programy. Poškozená nebo nečitelná DVD vyměňujeme obratem poštou na základě žádosti zaslané na mailto:reklamacedvd@chip.cz. Technické dotazy zasílejte na mailto:redakce.chipdvd@chip.cz.

 

 


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED