Menu

ročník 2017

Úvodní zamyšlení šéfredaktora nad aktuálními událostmi a trendy.

V příštím roce můžeme opět očekávat řadu technologických novinek, včetně terabajtových SSD disků, nových magnetických pamětí, gigabitového LTE, nástupce Androidu, chytrých reproduktorů a mnoha dalších zařízení. 

Technologický gigant HP otevřel v Silicon Valley novou inovační laboratoř, ve které přicházejí na svět nové produkty této firmy. Chip tuto laboratoř navštívil a byl docela překvapen. 

Rozhovor s Chandrakantem Patelem, šéfem vývojových laboratoří HP Labs

Kaleidoskop novinek za událostí za uplynulý měsíc.

Civilní, nezávislý, bezpečný: evropský družicový navigační systém Galileo byl plánován jako alternativa k americkému vojenskému systému GPS. Z tohoto cíle už ale moc nezbylo. 

Bezpečnostním expertům se podařilo prolomit několik vyděračských nástrojů a uživatelé tak mají šanci, že se jim podaří získat svá data zpět.

Co se za uplynulý měsíc odehrálo v oblasti kybernetické bezpečosti.

Závod, v jehož cíli je neprolomitelný a stoprocentně zabezpečený internet, je nyní v plném proudu. Evropané jsou v této věci na čele pelotonu. 

Na podzim roku 1991 uvolnil student Linus Torvalds zdrojový kód nejznámějšího open-source systému
na světě.

Opravování porouchaných zařízení je zábava. Poradíme vám, jaké nástroje vybrat a jak postupovat při oživování různých typů elektroniky. 

Komunikace měst s občany se od vývěsek posouvá na Facebook a od obecního rozhlasu k moderním, mobilním technologiím. 

Jen velmi málo oborů lidské činnosti prošlo během své existence tak rychlým a divokým rozvojem, jako počítačové hry, a to jak z hlediska technologií, tak z hlediska pohledu uživatelů. 

Pevně doufáme, že si o vánočních svátcích uděláte na Chip více času. Připravili jsme rozšířenou nabídku, takže bude z čeho vybírat. 

Jsou smartphony návykové? Zatímco experti bádají o závislosti na mobilních telefonech, tvůrci aplikací již docela dlouhou dobu používají psychologické triky, jak nás ještě více přitáhnout ke svým produktům. Možná je načase s tím začít něco dělat. 

<< <   1 2 3 ...   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení