Menu
CHIP Speedtest

ročník 2017

Úvodní zamyšlení šéfredaktora nad aktuálními událostmi a trendy.

V příštím roce můžeme opět očekávat řadu technologických novinek, včetně terabajtových SSD disků, nových magnetických pamětí, gigabitového LTE, nástupce Androidu, chytrých reproduktorů a mnoha dalších zařízení. 

Technologický gigant HP otevřel v Silicon Valley novou inovační laboratoř, ve které přicházejí na svět nové produkty této firmy. Chip tuto laboratoř navštívil a byl docela překvapen. 

Rozhovor s Chandrakantem Patelem, šéfem vývojových laboratoří HP Labs

Kaleidoskop novinek za událostí za uplynulý měsíc.

Civilní, nezávislý, bezpečný: evropský družicový navigační systém Galileo byl plánován jako alternativa k americkému vojenskému systému GPS. Z tohoto cíle už ale moc nezbylo. 

Bezpečnostním expertům se podařilo prolomit několik vyděračských nástrojů a uživatelé tak mají šanci, že se jim podaří získat svá data zpět.

Co se za uplynulý měsíc odehrálo v oblasti kybernetické bezpečosti.

Závod, v jehož cíli je neprolomitelný a stoprocentně zabezpečený internet, je nyní v plném proudu. Evropané jsou v této věci na čele pelotonu. 

Na podzim roku 1991 uvolnil student Linus Torvalds zdrojový kód nejznámějšího open-source systému
na světě.

Opravování porouchaných zařízení je zábava. Poradíme vám, jaké nástroje vybrat a jak postupovat při oživování různých typů elektroniky. 

Komunikace měst s občany se od vývěsek posouvá na Facebook a od obecního rozhlasu k moderním, mobilním technologiím. 

Jen velmi málo oborů lidské činnosti prošlo během své existence tak rychlým a divokým rozvojem, jako počítačové hry, a to jak z hlediska technologií, tak z hlediska pohledu uživatelů. 

Pevně doufáme, že si o vánočních svátcích uděláte na Chip více času. Připravili jsme rozšířenou nabídku, takže bude z čeho vybírat. 

Jsou smartphony návykové? Zatímco experti bádají o závislosti na mobilních telefonech, tvůrci aplikací již docela dlouhou dobu používají psychologické triky, jak nás ještě více přitáhnout ke svým produktům. Možná je načase s tím začít něco dělat. 

<< <   1 2 3   >>
TEST: Honor MagicBook 14, lákadlo pro zákazníky zohledňující cenu

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…
Komerční sdělení