Menu

Chip 2/2017

Úvodní zamyšlení šéfredaktora nad událostmi uplynulého měsíce.

Pokud jste předplatitelem jakékoliv verze časopisu Chip, můžete si od teď programy z nejnovějších Chip DVD stahovat přímo z internetu. Už nemusíte bezpodmínečně pracovat s optickým nosičem.

Dá se na internetu ještě někomu věřit? Kolik peněz je zájemce schopen nabídnout za vaše osobní informace? Nedávný skandál kolem doplňku Web of Trust opět ukázal, že soukromí uživatelů je hodně cennou komoditou.

Kaleidoskop aktuálních událostí za uplynulý měsíc.

Lithiové baterie dnes představují nejčastěji používaný typ akumulátorů. Po ožehavém debaklu Samsungu Note 7 a nedávných problémech baterií elektromobilů Tesla si ale musíme položit otázku: Jsou opravdu bezpečné? 

V on-line reklamně tečou miliardy, ale stále větší podíl uživatelů internetu se snaží chránit svoje soukromí a reklamu blokovat. Řešením může být ještě přesnější zacílení reklamy.

Měli jsme možnost vyzkoušet si nový Mercedes třídy E a dva nejnovější modely Audi: A5 a SQ7 - tři vozy vybavené nejmodernějšími asistenčními systémy pro bezpečnější a pohodlnější jízdu. Která z automobilek je ve vývoji dál a kde mají systémy na pomezí autonomního řízení svoje slabiny? 

Aktuální události v oblasti kyberbezpečnosti za uplynulé období.

Velký test bezpečnostních programů odhalí software, který vás skutečně ochrání proti útokům. Jako bonus přinášíme tipy expertů, které vám poradí, jak dosáhnout co nejlepší bezpečnosti.

Digitální asistenti od Amazonu a Googlu se budou snažit protlačit do našich domácností a pomoct nám s každodenními úkoly. V čem by mohli být užiteční, a čeho bychom se naopak měli obávat? 

Jedny z nejlépe placených pracovních míst jsou již několik let v oboru IT - nejen u nás, ale i všude v Evropě. O jaké odborníky je dnes v IT branži největší zájem?

Pokroky v elektronice, bateriových i fotografických technologiích umožnily výrobu dronů a kvadrokoptér s fascinujícími funkcemi. Vyslali jsme je do vzduchu.

Analýza velkých dat zasahuje do stále širšího okruhu oborů. V bankovním a pojišťovacím sektoru pomáhá zvyšovat kvalitu služeb i úroveň zabezpečení transakcí. 

Obsah DVD, které je přílohou Chipu 2.2017.

Filmař Douglas Trumbull vyvinul nový filmový formát včetně projekční technologie, která návštěvníky kina silně vtahuje do děje. Nyní mu ještě schází to, aby na sebe více připoutal pozornost Hollywoodu.

<< <   1 2   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení