Menu

Chip DVD i bez mechaniky

Pokud jste předplatitelem jakékoliv verze časopisu Chip, můžete si od teď programy z nejnovějších Chip DVD stahovat přímo z internetu. Už nemusíte bezpodmínečně pracovat s optickým nosičem.

Trocha historie

První Chip s CD přílohou vyšel už v roce 1996. Tehdy to byl revoluční vydavatelský počin, za kterým stál šéfredaktor Milan Loucký a vedoucí projektu Milan Pola. Přiložený CD obsahoval mimo jiné nové ovladače pro Windows 95 nebo předprodukční verzi českého MS Exploreru 3.0. CD příloha se setkala s velkým úspěchem, není také divu, v dobách raného pomalého internetu byl o zajímavý digitální off-line obsah velký zájem. Hned od dalšího roku jsme do Chipu začali CD přikládat čtvrtletně a v roce 1998 už CD přílohu obsahovalo každé druhé vydání Chipu. Standardní součástí časopisu se CD stal v roce 1999, následující léta se se stoupajícím zájmem počet přikládaných CD zvyšoval. DVD se jako příloha Chipu poprvé objevil v roce 2002 a postupně začal nahrazovat méně kapacitní CD. Z jednovrstvého jsme v roce 2005 přešli na dvouvrstvý DVD s kapacitou přes 8 GB.

No a to je v podstatě vše, od té doby se žádná adekvátní náhrada neobjevila. Chvíli jsme doufali, že by se jí mohly stát flash disky, ty ale nikdy nezlevnily tak, abychom byli schopni je začít přikládat k časopisu. Navíc tu byl problém s jejich pracným kopírováním. Něco tak geniálně jednoduchého, spolehlivého a dostupného, jako je lisování a výroba CD/ DVD, se nenašlo. Až nás dostihl internet a také to, že velká část nových PC - především notebooků - dnes už ani DVD mechaniky nemá.

Nová služba pro předplatitele

Spustili jsme novou službu On-line DVD, díky které si aktivní předplatitelé časopisu Chip mohou stáhnout plné verze programů a zajímavý software ke článkům z časopisu přímo ze stránek www.chip.cz. Jde o řešení, které ocení zejména majitelé počítačů bez DVD mechaniky i ti, kterým se z jakéhokoliv důvodu nechce s optickým nosičem pracovat nebo jsou na cestách a fyzický DVD nemají po ruce. Ve službě bude vždy dostupné aktuální vydání a dvě předchozí čísla, počínaje vydáním 01/2017.

Služba není dostupná předplatitelům digitálního Chipu v obchodech App Store (iPhone/iPad), Google Play (Android) a Alza Media. Z důvodu omezení poskytování osobních dat není služba dostupná také předplatitelům tištěného Chipu na Slovensku.

Podrobný návod najdete na straně 55.

Foto popis| Historicky první Chip CD z roku 1996: Měl ještě vlastní prohlížecí prostředí, HTML jsme začali používat až v roce 1998.
Foto popis| Elektronické přílohy Chipu u se vyvíjely obsahově ě i vizuálně.


Příbuzná témata:  Komerční sdělení