Menu

Chip 3/2017

Úvodní zamyšlení šéfredaktora nad událostmi posledních dnů.

Pokud jste předplatitelem jakékoliv verze časopisu Chip, můžete si od ledna 2017 stahovat programy z nejnovějších Chip DVD přímo z internetu. Už nemusíte bezpodmínečně pracovat s optickým nosičem. 

Čeká nás zajímavý rok. Souboj o nejlepší počítačový hardware začal již na jeho počátku.

Přehled zajímavých událostí a trendů, které zaznamenala redakce Chipu v oblasti ICT a digitální techniky.

Sériová produkce autonomních vozů by mohla začít již za tři až čtyři roky. Jestli si ale automobilový průmysl neohlídá záda, nebude autonomní auta vyrábět Audi či BMW, ale Google. 

Bez účtu Google jsou smartphony s Androidem prakticky nepoužitelné. Nyní Google přistoupil k blokování účtů uživatelů, kteří prodali svoje smartphony Pixel.

Převzít řízení tanku a zažít s ním boj proti obrněným nepřátelům je snem spousty mužů. Díky hře World of Tanks si můžete zdarma vyzkoušet obojí. 

Český rozhlas má ve svých archivech skutečně unikátní historické zvukové nahrávky, které se snaží nejen zpřístupnit, ale i zachovat pro budoucí generace. Používá k tomu zajímavou technologii Piql. 

Události za uplynulý měsíc v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Hackeři i vládní agentury používají stále mocnější nástroje, jak se dostat k našim soukromým datům. S použitím správných nástrojů ale můžete rychle a komfortně zabezpečit veškeré používané systémy. 

Kdo pokládá Čínu stále ještě za zemi levných mezd a špatných kopií, je na omylu. Zde jsou naše dojmy z Šen-čenu a Šanghaje.

Bez ozdob, ale inovativní a fascinující: V Silicon Valley je budoucnost vynalézána s pocitem optimismu. Má to však i své temné stránky.

V dubnu dojde k ukončení životního cyklu Windows Vista a jejich uživatelé se ocitnou na stejně nezabezpečené lodi jako majitelé Windows XP.

Auta na elektřinu jsou buďto jen pro bohaté, nebo mají velmi omezený dojezd. Nový Opel Ampera-e by měl oba problémy vyřešit. Mohli jsme se s ním projet. 

Porozuměním řeči, odezíráním slov ze rtů nebo manipulací s lidským hlasem - tím vším se dnes zabývá bouřlivě se rozvíjející obor umělé inteligence. Čím více se umělá inteligence přibližuje té lidské, tím užitečnějšími - současně ale i nebezpečnějšími - se stroje stávají. 

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení