Menu

Tankové bitvy pro každého

Převzít řízení tanku a zažít s ním boj proti obrněným nepřátelům je snem spousty mužů. Díky hře World of Tanks si můžete zdarma vyzkoušet obojí. 

Běloruskou herně-vývojářskou společnost Wargaming, založenou na přelomu tisíciletí, znal před pár lety jen málokdo. Herní fandové sice ocenili strategické hry se sci-fi tematikou (Massive Assault nebo Galactic Assault), skutečnou popularitu jí ale přinesla až akční strategická simulace bitev válečných tanků z druhé světové války s názvem World of Tanks.

Na vlně free2play

Hra World of Tanks, vydaná v roce 2011, se řadí do kategorie free2play - samotné hraní je tedy možné zdarma, bez jakýchkoliv skrytých poplatků. Ve hře jsou ale k dispozici mikrotransakce, které vám umožňují rychlejší průchod hrou nebo i zlepšení vašich herních výkonů. Ve World of Tanks je možné za reálné peníze koupit virtuální měnu (tzv. goldy), která slouží k nákupu například prémiového účtu nebo prémiových tanků. Ty zvyšují výdělky kreditů nutných například pro nákup munice nebo umožňují rychlejší zlepšování posádky tanků. Pokud jste ale trpěliví, hru je možné hrát i bez zaplacení jediné koruny.

Ve World of Tanks si můžete vyzkoušet boj s různými kategoriemi vojenské techniky (tanky těžké, lehké - průzkumné, nebo například i stíhače tanků). Tanky jsou rozděleny mezi devět národů, které se zčásti liší i ve svém přístupu k obrněné technice - ať už jde o rychlé francouzské bitevníky vybavené zásobníky, německé tanky vybavené přesnými a smrtícími děly, nebo o japonské stotunové obrněné obry.

S reálnými spoluhráči a protivníky

To, co k této hře láká takové množství tankistů (v současné době zhruba 110 milionů registrovaných hráčů), není jen rozsáhlá nabídka dobové techniky, ale především možnost zahrát si s reálnými spoluhráči a protivníky. Vzhledem k tomu, že hra se řadí do kategorie MMO (Massively Multiplayer Online), není zde vaším soupeřem počítač, ale skuteční lidé. To do každé hry vnáší nejen zábavu a napětí, ale i epické (či frustrující) momenty. Můžete tak například sledovat situace, kdy se váš zbabělý tým skrývá na základně a i přes vaši hrdinskou snahu jsou vaši spolubojovníci jeden po druhém likvidováni útoky nepřítele, popřípadě zažít euforii, kdy se odvážnému tankistovi podaří průlom a i za cenu vlastní smrti odstartuje útok, který smete obranu nepřítele. Výhodou her tohoto typu zkrátka je, že žádná bitva není stejná jako ta předchozí a hráčův adrenalin je často vypumpován na maximum. Díky Chipu si navíc tuto hru můžete zahrát s celou řadou bonusů.

***

Pozvánku a popis instalace najdete na CHIP-DVD

***

Tanky vs. historie

Ve hře World of Tanks je v současné době více než 160 vozidel z devíti států (Německa, Ruska, USA nebo například i bývalého Československa). V rámci hry se propracováváte od nejjednodušších vozidel z počátku tankové historie až po smrtící bestie ze 70. let minulého století, které v současné době stále používá celá řada armád. Díky World of Tanks si tak například můžete vyzkoušet souboje ruských a německých legend T-34 vs. Tiger. Je ale dobré vědět, že hra je pojata jako arkáda - historické podrobnosti zde tedy ustupují snadnější hratelnosti a jednoduššímu ovládání.

A i proto ve hře najdete celou řadu prototypů a „plánovaných“ vozidel, která ve skutečnosti světlo světa nikdy nespatřila. Domácí hráče ale může rozhodně potěšit, že zde najdou i naše díla - například jeden z nejlepších lehkých tanků své doby LT vz. 38 s motory Praga, který byl po okupaci zařazen do německé armády a zapojil se do bojů pod označením Panzerkampfwagen 38(t).

Foto popis| V garáži můžete svá vozidla vylepšovat a přidávat do nich výbavu, která zlepší jejich bojové schopnosti, nebo je například zamaskovat kamuflážním nátěrem.
Foto popis| Bitvy vždy probíhají v režimu 15 proti 15 a na obrazovce můžete sledovat stav svého tanku, stejně jako aktivitu vašich spolubojovníků.
Foto popis| Technologický strom vám ukazuje, jaká vozidla můžete v bojích využít a jaké jsou požadavky pro jejich zpřístupnění.


Příbuzná témata: