Menu

Chip 4/2017

Zamyšlení šéfredaktora nad událostmi uplynulého měsíce.

Přehled stručných zajímavostí, kterých si všimla redakce Chipu za uplynulý měsíc.

Pokud jste předplatitelem jakékoliv verze časopisu Chip, můžete si od ledna 2017 stahovat programy z nejnovějších Chip DVD přímo z internetu. Už nemusíte bezpodmínečně pracovat s optickým nosičem.

Profesionálové, novináři a fanoušci mobilních technologií se každý rok na konci února vydávají na pouť do Barcelony, kde se koná Mobile World Congress, největší odborná akce světa mobilních technologií.

Kaleidoskop novinek a zajímavých událostí za uplynulý měsíc.

Zatím se o tom ještě moc nemluví, ale v příštím roce čekají IT opět po čase velké legislativní změny týkající se ochrany osobních údajů. Možná i vás ovlivní evropské nařízení známé pod zkratkou GDPR.

Microsoft chystá zjednodušenou verzi svého operačního systému, nástupce neúspěšných Windows RT, který bude schopen spouštět pouze aplikace z Windows Store. Můžete si jej snadno sami vyzkoušet. 

Postupná plíživá digitalizace komunikace zajišťuje neustálou dosažitelnost - a s tím také věčné rozptylování, delší pracovní den a stále větší nápor na osobní mezilidské vztahy.

V prosinci pozval klub Chaos Computer Club hackery, odborníky na bezpečnost a geeky na svou konferenci s mottem „Works for me“. Důraz zde byl kladen na digitální bezpečnost. 

Události v oblasti kybernetické bezpečnosti za uplynulý měsíc.

Rychlejší připojení, stabilní signál a lepší zabezpečení: existuje mnoho důvodů, proč se zabývat nastavením vaší domácí sítě. Prozkoumali jsme všechny možnosti a nabízíme vám naše nejlepší tipy.

Technologie, umění, móda: platformy pro financování, jako třeba Kickstarter a Indiegogo, umožňují firmám i jednotlivcům přenášet myšlenky do praxe. 

Tvůrci antimalwarových programů používají technologie umělé inteligence (AI), jako je strojové učení, pro ochranu počítačů před ransomwarem. I tvůrci virů ale mají své rozhodující výhody.

Digitální peníze se v zemích, jako je Švédsko, staly postupně standardem. Navrhovaný předpis EU nyní hodlá změnit naši společnost na bezhotovostní -pro mnohé hororová vize.

V únorovém vydání Chipu jsme spustili novou službu »On-line DVD«, díky které si předplatitelé Chipu mohou stáhnout připravený software přímo ze stránek www.chip.cz/dvd.

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení