Menu

Chip 1/2018

Úvodní slovo šéfredaktora, zamyšlení nad událostmi uplynulého měsíce.

Elita mezinárodního výzkumu robotiky varuje před teroristickým potenciálem inteligentních zbraní a vyzývá k jejich zákazu a kontrole. Je ale zákaz myšlení u dnešních strojů vůbec ještě možný? 

Kaleidoskop novinek a událostí v oblasti ICT a digitální techniky za uplynulý měsíc.

Microsoft uvolnil 17. října novou verzi operačního systému Windows 10. Ne vždy ale proběhne aktualizace Fall Creators Update zcela bez problémů. Poradíme vám, jak postupovat.

Odkaz Steva Jobse: Jak iPhone udělal z Applu jednu z největších IT společností světa.

Miliardy zařízení s Bluetooth rozhraním jsou ohroženy zranitelností BlueBorne. Útočníci cílí na smartphony či notebooky, nad kterými mohou převzít kontrolu. 

Stále více webů používá zabezpečený protokol HTTPS. Pro Google to ale není dost a rozhodl se spoléhat na technologii HSTS. 

Události v oblasti bezpečnosti za uplynulý měsíc.

Hotově, nebo kartou? Takto jednoduché jsou platby jen v kamenných obchodech. Nakupování na internetu oproti tomu nabízí mnohem více možností, jak zaplatit. Podívejme se, které jsou rychlé a zároveň i bezpečné. 

Deaktivace agresivního sledování, možnost vyhnout se geografickému omezení a bezpečné použití nezabezpečených Wi-Fi sítí - náš tříbodový plán vám umožní nerušené a bezpečné surfování po jakékoli síti.

Výzkumníci chtějí u ohrožených lidí včas rozpoznat nástup deprese. Pomoci jim v tom mají data ze smartphonů. 

V Silicon Valley by měl vzniknout nový svět. Tamní myslitelé ale ztratili půdu pod nohama. Jejich svaté sliby zatím svět nespasily, spíše se vzdalují od reality. Sní o samořiditelných vozech, o životě bez smrti a trojdimenzionálních supertunelech.

Pevně doufáme, že si o vánočních svátcích uděláte na Chip více času. Připravili jsme rozšířenou nabídku plných programů, takže bude z čeho vybírat. Pro zabezpečení PC můžete použít zajímavý cloudový antivir SecureAPlus Premium a Privacy Protector 3, u mobilů s Androidem Bitdefender Mobile Security.

Freewarové programy, které nás za uplynulý měsíc zaujaly a jsou součástí Chip DVD.

Nové mobilní procesory osmé generace Intel Core i přináší výhody hlavně pro uživatele požadující vysoký vícejádrový výkon. Vyzkoušeli jsme sedm prvních notebooků na trhu. 

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení