Menu

To nejlepší z Chip DVD – 1.2018

Pevně doufáme, že si o vánočních svátcích uděláte na Chip více času. Připravili jsme rozšířenou nabídku plných programů, takže bude z čeho vybírat. Pro zabezpečení PC můžete použít zajímavý cloudový antivir SecureAPlus Premium a Privacy Protector 3, u mobilů s Androidem Bitdefender Mobile Security.

S tuningem pomůže Wise Care 365 Pro a GameFire 6.2 Pro a s komprimovanými soubory Power Archiver. Kreativci zajásají nad programy PhotoDirector a PowerDirector pro zpracování fotografií a videa.

AVG IS a AVG PC TuneUp

Sehraná dvojka pro vaše počítače

Díky úspěšné mnohaleté spolupráci redakce Chipu s AVG Technolgies mohou čtenáři Chipu využívat zdarma plné verze špičkových produktů pro zabezpečení a údržbu počítače. AVG Internet Security je připraven trvale chránit váš počítač před viry, červy, podvrženými internetovými stránkami i nevyžádanou poštou. AVG PC TuneUp můžete používat k vyčištění PC, vyřešení problémů i zvýšení výkonu. Licence programů je nutné každý měsíc prodloužit novým licenčním číslem. Termíny jsou voleny tak, aby bylo vždy dostatek času na zadání dalšího licenčního čísla z následujícího vydání časopisu. Licence se zasílají e-mailem, více najdete pravidelně na S51 v rámečku dole.

PowerArchiver Standard

Komprimace a šifrování

Komprese souborů má svůj význam i v době vysokorychlostního internetu. Jednak se se soubory ve formátech jako ZIP, RAR, 7z a mnoha dalších setkáte na různých stahovacích serverech, ale navíc se vám bude PowerArchiver hodit třeba při odesílání souborů e-mailem nebo při jejich nahrávání do cloudových úložišť - ne nutně kvůli zmenšení jejich velikosti, ale především kvůli možnosti ochrany jejich obsahu šifrováním. PowerArchiver podporuje několik desítek různých formátů souborů, z nichž většinu umí vytvářet i rozbalovat. Důležitá je také podpora formátu ISO, do kterého se ukládají celé obrazy CD či DVD. Různé formáty komprimovaných souborů lze navzájem konvertovat, nové archivy můžete vytvářet jako samostatně spustitelné a archivy lze dělit na menší části. Více se dozvíte na S 140.
Licence pro Chip : Časově neomezená plná verze programu v ceně 500 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Registrace možná do konce února 2018. Určeno pro Windows XP a vyšší.

Wise Care 365 Pro

Kondice počítače

Wise Care 365 kompletně analyzuje stav počítače, odhalí zbytečné záznamy v registru Windows, nepotřebná data na pevném disku i možné úpravy nastavení operačního systému. Získat můžete až gigabajty volného místa a váš počítač zrychlí nejen úprava nastavení operačního systému, ale například i defragmentace registru a dat na pevném disku. Funkce pro vyčištění a optimalizaci nastavení počítače lze naplánovat na pravidelné automatické spouštění. Mezi dalšími nástroji nechybí ani zrychlení startu počítače, sledování běžících procesů v reálném čase nebo kompletní odinstalování nepotřebných programů. Miniaplikace na pracovní ploše monitoruje vytížení počítače a umožňuje optimalizaci jedním kliknutím.
Licence pro Chip : Časově neomezená plná verze programu v ceně 800 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Bez registrace. Instalace a aktivace do konce února 2018. Určeno pro Windows XP a vyšší.

GameFire 6.2 Pro

Extra výkon navíc

Úkolem aplikace GameFire je zajistit, aby bylo co nejvíce výkonu procesoru a kapacity operační paměti k dispozici aktuálně spuštěné hře či jiné aplikaci náročné na systémové zdroje. Potřebné zdroje získá GameFire zastavením nepotřebných procesů a služeb Windows, stejně jako omezením přístupu ostatních aplikací k systémovým zdrojům. Výsledkem je plynulejší běh náročných herních titulů s vyšší snímkovou frekvencí a celkově lepší zážitek ze hry. Po své aktivaci provádí GameFire optimalizaci výkonu počítače v reálném čase, takže neustále kontroluje, kde sehnat další systémové zdroje pro běžící hru nebo jinou náročnou aplikaci. Změny v nastavení jsou jen dočasné a nejde například o přetaktování procesoru nebo jinou změnu v nastavení hardwaru.
Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze programu v ceně 450 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Registrace do konce února 2018. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

MovieJack 4

Stahování filmů

Patříte-li mezi uživatele, kteří mají radši sbírku videa a hudby na svém pevném disku nebo v přehrávači, a většinu inspirace čerpáte z on-line multimediálních serverů, jako je YouTube, Vimeo a Dailymotion, může vám být MovieJack dobrým pomocníkem. Jedná se o velmi intuitivní program, do kterého jednoduše zkopírujete adresu požadovaného videa a spustíte stahování. Připravena je i možnost stahování více videí v dávce postupně za sebou. Do fronty lze přidávat libovolný počet videí z různých zdrojů. V našem případě se osvědčilo vše stahovat do kvality videa Full HD 1 080p, pro MP3 volba minimálně HD Ready 720p.
Licence pro Chip : Roční plná verze programu v ceně 550 korun s možnosti updatu, ale bez technické podpory. Registrace do konce února 2018. Určeno pro Windows XP a vyšší.

Privacy Protector 3

Sledování ve Windows 10

Většinu předvoleb souvisejících s odesíláním dat o používání počítače Microsoftu je třeba nastavit již během instalace Windows 10. Pokud tento důležitý krok přeskočíte a spokojíte se s výchozím nastavením Windows 10, bude z vašeho počítače proudit opravdu značné množství dat. Proto se vyplatí instalovat si aplikaci Privacy Protector for Windows 10, která vám nabídne hned dvě možnosti ochrany vašeho soukromí. Jednak zde najdete všechny potřebné předvolby na jednom místě a můžete je upravit podle svých požadavků, ale ještě daleko zajímavější jsou předvolby pro automatickou úpravu nastavení dle nejlepších doporučení. Pak si s ochranou soukromí poradí opravdu každý.
Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze v ceně 900 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Registrace do konce února 2018. Určeno pro Windows 8 a 10.

Landigo Premium angličtina

Mobilní angličtina

Webová aplikace Landigo Premium nabízí přes 20 tisíc otázek ve cvičeních pro úplné začátečníky i pokročilé angličtináře.

Ve webovém rozhraní služby Landigo si můžete vybrat počáteční úroveň své znalosti angličtiny a pak se pustit do výuky slovíček nebo celých frází a složitější gramatické problematiky. Výuka probíhá formou cvičení, ve kterých vždy doplňujete větu či frázi výběrem ze čtyř nabízených možností. Odpověď je okamžitě vyhodnocena a celá věta přeložena do češtiny. Úlohy, které vám činí problémy, si můžete uložit ke svému uživatelskému účtu a vracet se k nim. Aktuálně je v aplikaci Landigo pro angličtinu k dispozici 20 040 otázek, rozdělených do sedmi úrovní výchozí znalosti anglického jazyka. Po výběru úrovně jsou otázky dále členěny podle konkrétní problematiky (např. slovíčka, gramatika, konverzace, frázová slovesa, idiomy atd.). Rovněž se můžete zaměřit i na procvičování konkrétní tematiky, jako například nakupování, cestování, sport, počasí, vaření atd.

Landigo nevyužívá žádný převratně nový systém výuky, ale drží se osvědčeného způsobu založeného na příkladech, cvičeních a opakování. Výuce angličtiny můžete věnovat třeba jen pár minut denně, projít si několik cvičení, když máte zrovna chvilku času. Cvičení můžete procházet i ve svém smartphonu nebo tabletu s Androidem a iOS, i když tedy Landigo nemá mobilní aplikaci. Je ale možné použít mobilní verzi webového rozhraní této výukové aplikace. Jedinou nevýhodou je, že při tréninku budete potřebovat připojení k internetu. Registrace Na webové stránce www.landigo.cz/login?aZregister si vytvořte nový uživatelský účet, k čemuž vám stačí jen zadat platnou e-mailovou adresu. Na použitý e-mail vám obratem přijde zpráva s potvrzovacím odkazem, na který je třeba kliknout do 10 minut od registrace na webu. Klikněte na volbu »Chci dostávat 3 cvičení denně zdarma«, která otevře webovou stránku s formulářem pro vytvoření hesla k vašemu novému uživatelskému účtu.
Jakmile si zvolíte heslo, můžete pokračovat na www.landigo.cz/chip, kde použijete aktivační kód, který najdete na straně 3 tohoto vydání Chipu. Pokračujte kliknutím na velké zelené tlačítko »Použít aktivační kód« a následující webová stránka vám ukáže, do kdy bude aktivní vaše roční předplatné služby Landigo Premium. Pak můžete přejít na domovskou stránku www.
landigo.cz a začít s výukou angličtiny. Majitelé digitálního Chipu najdou svůj aktivační kód v e-mailu pro stažení balíčků se softwarem.

Mobilní angličtina

Abyste měli ke cvičením v Landigo co nejjednodušší přístup, můžete si vytvořit zástupce webové aplikace na domovské obrazovce svého smartphonu či tabletu. V androidovém zařízení si otevřete internetový prohlížeč Chrome a přejděte na stránku www.landigo.cz. Sjeďte dolů a použijte volbu »Moje Landigo / Přihlášení«. Pak se přihlaste prostřednictvím svého e-mailu a hesla a můžete se pustit do cvičení. Pro připnutí webové stránky Lingeo angličtina klepněte v mobilním Chromu na tlačítko se třemi tečkami, které vyvolá hlavní nabídku prohlížeče. Zde zvolte položku »Přidat na plochu«, popřípadě změňte název zástupce a pokračujte tlačítkem »Přidat«.

V prohlížeči Safari v iOS na iPhonu či iPadu si otevřete stejnou adresu a stejným způsobem se přihlaste ke svému účtu. Pak použijte tlačítko pro vyvolání nabídky pro sdílení obsahu a zde použijte funkci »Přidat na plochu«. Opět získáte přístup k cvičením z angličtiny klepnutím na jedinou ikonu.
Licence pro Chip: Roční předplatné verze Premium webové aplikace v ceně 1 200 korun včetně updatu a bezplatné technické podpory. Registrace do konce února 2018. Bitdefender Mobile Security

Mobilní antivir

Bitdefender Mobile Security ochrání smartphony a tablety s Androidem před škodlivým softwarem. Kromě antivirové ochrany a blokování potenciálně nebezpečných internetových stránek poskytuje ale Bitdefender Mobile Security také cenné informace týkající se osobních dat uložených v mobilních zařízeních, jelikož analyzuje, jaká oprávnění mají přidělena jednotlivé instalované aplikace. Kromě klasické lokalizace zařízení lze například i pořídit fotografii každého, kdo se pokusí zařízení neúspěšně odemknout, nebo smartphone na dálku ovládat SMS příkazy.
Licence pro Chip: Plná verze programu na 1 rok v ceně 327 korun včetně updatu. Registrace do konce února 2018. Počet licencí je omezen na 1 000 ks. Určeno pro Android 3.0 a vyšší.
Registrujte se na adrese: www.chip.cz/bitdefender

Home Designer Pro 3

Navrhněte si bydlení

Home Designer Pro 3 vám pomůže s návrhem celého domu nebo třeba jen jediné místnosti. Nejdříve si nakreslíte půdorys stavby či místnosti a pak se můžete pustit do výbavy dalšími prvky, jako jsou schody, dveře či okna a v případě návrhu celého domu i střecha - třeba i se solárními panely. Podobu zdí i podlah lze doladit pomocí textur, se kterými si můžete vyzkoušet například i barevné ladění interiéru, dříve než si domů pozvete malíře. Pro vnitřní vybavení navrhovaného interiéru můžete použit nábytek a doplňky z bohaté knihovny objektů. Pak už zbývá jen nadesignovat okolí domu. Hotový výsledek zobrazí Home Designer ve dvou- či třírozměrném pohledu a umožní vám jej uložit v různých grafických formátech.
Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 200 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Registrace do konce ledna 2018. Určeno pro Windows XP a vyšší.

Hasleo Data Recovery Pro 3.7

Záchrana dat

Nástrojů na obnovu nechtěně smazaných souborů existuje celá řada a značně se liší svou úspěšností při záchraně ztracených dat. Vysokou úspěšnost vykazuje aplikace Hasleo Data Recovery. V edici Professional si program poradí s pevnými disky a paměťovými médii se všemi běžnými souborovými systémy (FAT 12/16/32, exFAT a NTFS) a rovněž i s různými typy diskových oddílů, včetně diskových polí v zapojeních RAID 0, 1 či 5. K dispozici jsou přitom dvě metody vyhledávání a obnovy ztracených dat, lišící se svojí důkladností - a v souvislosti s tím také dobou potřebnou pro analýzu obsahu paměťového média, resp. vyhledání smazaných dat schopných obnovy.
Licence pro Chip: Plná verze programu v ceně 800 korun bude fungovat do konce roku 2018 včetně updatu. Registrace do konce ledna 2018. Určeno pro Windows XP a vyšší.

PhotoDirector 7 Deluxe

Luxusní fotografie

PhotoDirector vám ušetří mnoho práce při zpracování a archivaci digitálních fotografií na počítači i vytváření poutavých prezentací. Účelem programu je podchytit celý proces tvorby a finalizace obrázků, a proto je součástí jeho funkčního vybavení i hromadná organizace, tvorba prezentací i se soundtrackem a efekty přechodů a následný export do rozlišení 2K a příprava na tisk. PhotoDirector 7 Deluxe nabízí jemné retušování, manuální nastavení úrovní, křivek a vyvážení barev, tvorbu HDR či opravu zkreslení objektivu. Pro automatizaci celého procesu při hromadné editaci obrázků lze využít přednastavených šablon nebo vytvořit zcela vlastní šablony pomocí manuálních nastavení jednotlivých nástrojů. Mezi další nástroje patří také klonovací razítko, histogram, odstranění objektů a pozadí, prohození obličejů a široká nabídka štětcových efektů. Výsledné soubory lze na závěr opatřit vlastním vodoznakem.
PhotoDirector existuje rovněž pro smartphony a tablety s Androidem a iOS. Základní funkce jsou zdarma, další lze dokoupit přímo v aplikaci.
Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 300 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Registrace do konce února 2017. Určeno pro Windows XP a vyšší.

PowerDirector 15

Akční videoeditor

Program PowerDirector je již dlouhými léty prověřený kompletní balík nástrojů pro střih, úpravy a převod digitálního videa na počítači. Filmy též snadno obohatíte o různé efekty nebo do nich vložíte titulky. V této verzi program nabízí vylepšenou technologie TrueVelocity, umožňuje zpracování videa ve formátu 16 : 9 a podporuje zvukový systém Dolby Digital. PowerDirector umožňuje nahrávání jak z digitálního, tak i analogového vstupu a poskytuje všechny potřebné nástroje a technologie pro vylepšení videa a pro tvorbu domácích filmů takřka na profesionální úrovni. Předností programu je i přehledné intuitivní prostředí umožňující snadnou editaci, možnost tvorby titulků doplněných efekty a oddělené renderování videa a zvukové stopy se zachováním původní kvality. Začátečníkům se pak jistě bude hodit praktický průvodce »Magic Movie Wizard«, pomocí kterého snadno a rychle vytvoří svůj první projekt. Při ukládání filmů dává PowerDirector na výběr ze standardních formátů AVI, WMV, MPEG a MKV.
Licence pro Chip : Časově neomezená plná verze programu v ceně 450 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Registrace do konce února 2018. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

Acronis True Image 2018

Pětihvězdičkové zálohování

Acronis True Image je známý a oblíbený nástroj na zálohování kompletního obsahu počítače nebo jednotlivých souborů a složek podle vašeho výběru. Velkou výhodou je také možnost zálohování dat do lokálních úložišť, stejně jako do cloudu - a to dokonce do obou umístění zároveň, pro skutečně maximální zabezpečení důležitých dat. Díky vytvoření kompletní zálohy celého počítače, včetně operačního systému, instalovaných aplikací a všech dat (za chodu počítače, bez nutnosti jeho restartu), je navíc možné v jakékoli situaci rychle obnovit počítač do funkčního stavu. Více se dozvíte na S 128.
Licence pro Chip: 90denní zkušební verze programu včetně updatu a podpory. Navštivte registrační stránku www.acronis.cz/chip a zde zadejte speciální kód chip a svůj e-mail. Registrace do konce února 2018. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

CopyTrans Manager

Zapomeňte na iTunes

CopyTrans Manager se specializuje na co nejrychlejší přenos hudby z počítače s Windows do iOS zařízení, a to bez nutnosti instalace iTunes a obstrukcí s ním spojených. O zátěži celého počítače a obtížně ovladatelném rozhraní iTunes ani nemluvě. Svým rozhraním se program podobá zjednodušenému iTunes a stejným způsobem lze zde skladby organizovat a třídit, tvořit z nich vlastní playlisty a editovat jejich ID3 tagy, tedy informace o skladbě včetně názvu alba, autora, žánru, ale i celého textu či obalu alba, který je automaticky přirazen z internetového vyhledání. Součástí CopyTrans Manageru je zabudovaný hudební přehrávač a kromě hudby dokáže program přenášet i videa, podcasty, audioknihy a vlastní vyzváněcí tóny.
Licence pro Chip : Freewarová verze programu. Bez registrace. Určeno pro Windows XP a vyšší.

GOM Player

Multimediální přehrávač

Potřebujete přehrávač, který zvládá veškeré hlavní audio- a videoformáty, je uživatelsky přívětivý, moderního vzhledu, poskytuje možnost přehrávat hudbu a videa z YouTube, s plnou podporou vyhledávání a sledování 360° videí, skvěle zabudovaným stahováním titulků k filmům, možností ekvalizéru, ovládání mobilem či plnou podporou pro dotyková zařízení s využitím gest? Určitě ano! GOM Player je tu pro vás! Nastvení parametrů je skvělé. Vyvoláním »Control panelu« se vám otevře možnost měnit jednoduše jas, kontrast a sytost barev, ekvalizérem upřesnit podání hudby, upravit velikost a pozici titulků, popřípadě udělat v přehrávaném videu jeden či jiný definovaný počet screenshotů. Funkce »GOM Remote« umožní ovládat přehrávač vaším telefonem. Placená verze odstraňuje reklamy.
Licence pro Chip : Freewarová verze programu. Bez registrace. Určeno pro Windows XP a vyšší.

Digitální edice Chipu pro počítače a mobily

Chip je možné koupit a předplatit také v digitální podobě.

Tato verze nabízí možnost on-line stažení plných verzí a doprovodného softwaru k článkům. Stačí do konce února 2018 zadat svůj e-mail do rámečku a vyčkat na zprávu. Seznam programů zařazených do této služby najdete vždy na první straně článku (str. 50). Jsou označeny D.
Čtenáři v systému Alza Media dostanou zprávu s nabídkou programů ke stažení automaticky po nákupu časopisu.

»On-line DVD«

Chip DVD pro předplatitele

Chip provozuje službu »On-line DVD«, díky které si aktivní předplatitelé tištěného nebo digitálního časopisu Chip mohou stahovat plné verze programů a zajímavý software ke článkům přímo ze stránek www.chip.cz/dvd, namísto použití optické mechaniky a disku Chip DVD. Ve službě je vždy dostupné aktuální vydání a dvě předchozí čísla. Veškeré informace jsou dostupné na uvedené adrese. Seznam programů zařazených do této služby najdete vždy na straně 50. Jsou označeny ikonou D . Služba není dostupná pro tištěné předplatitele na Slovensku z důvodu omezení poskytování osobních dat od distributora tiskovin. Služba není dostupná pro nákupy a předplatné digitálního Chipu v obchodech App Store, Google Play a Alza Media.

WebSite X5 Start 13

Web v pěti krocích

Díky programu WebSite X5 Start 13 nemusíte k vytvoření vlastních internetových stránek znát HTML ani další webové technologie. Program obsahuje 150 připravených šablon, které mohou posloužit jako základ vašich budoucích webových stránek. Také následující kroky tvorby webu jsou velmi snadné - ať už jde o úpravu záhlaví a zápatí webu, vytvoření struktury stránek a samozřejmě i jejich naplnění obsahem. WebSite X5 za tímto účelem používá systém stavebních bloků (texty, obrázky, videa, animace), které můžete volně rozmístit do obsahu stránek. Podobu vytvářeného webu můžete průběžně kontrolovat v náhledu. Pomocí stylů si můžete nadefinovat i velikosti a okraje stránek, barvy i fonty popisků tlačítek nebo způsob otevírání menu při ukázání myší. Podobné předvolby jsou k dispozici i pro rozbalovací nabídky, včetně například i vizuálních efektů. Na konci stačí jen vygenerovat soubory pro uložení na webový server a pomocí vestavěného FTP klienta je rovnou nahrát na internet. Verze Start umožňuje vytvořit projekt s maximálně 25 stránkami.
Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze programu v ceně 550 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Registrace do konce ledna 2018.
Určeno pro Windows 7 a vyšší.

***

Obsah DVD je dostupný i on-line. Více na straně 57.

***

Antiviry, reklamace DVD, registrace plných verzí, licence AVG

Chip DVD byl prověřen osmi antiviry. Podezřelé soubory doporučujeme skenovat pomocí www.virustotal.com. Nečitelné DVD vyměňujeme obratem poštou na základě žádosti zaslané na reklamacedvd@chip.cz. Informace o on-line registracích, instalacích a aktivacích plných verzí najdete přímo u programů a jsou zpravidla zaručeny do konce února 2018.
Plná verze AVG Internet Security dlouhodobě přináší čtenářům Chipu komplexní zabezpečení počítače. Licenci je nutné každý měsíc prodloužit novým licenčním klíčem. Na adresu chip1801avgchipis@chip.cz odešlete jakýkoliv e-mail. Podobně postupujte u AVG PC TuneUp, kde pro zaslání licence použijte chip1801avgchiptune@chip.cz.

Foto popis| Seznam programů v Chipu 01/2018
Foto popis| V programu PowerArchiver můžete pracovat až s pěti desítkami různých formátů komprimovaných či archivačních souborů, včetně šifrovaných archivů.
Foto popis| PowerArchiver umí nejen zobrazit obsah existujících komprimovaných archivů a extrahovat z nich soubory, ale rovněž i přidávat nové soubory a složky do archivů nebo je opatřit šifrováním. Dále je možné otestovat integritu komprimovaného archivu nebo poškozený ZIP archiv opravit.
Foto popis| Kdo by nechtěl mít počítač rychlejší a stabilnější? S programem Wise Care 365 Pro navíc nebudete mít s vyčištěním a vyladěním počítače žádnou práci.
Foto popis| Během kontroly Wise Care 365 zjistí, jak moc je váš počítač zanesen zbytečnými soubory nebo nepotřebnými záznamy v registru. Analýza odhalí i objem dat ve vyrovnávací paměti internetových prohlížečů, identifikuje stopy po práci s počítačem a zjistí možnosti optimalizace sytému.
Foto popis| Komu by se nehodila trocha výkonu navíc, obzvlášť při hraní nenasytných počítačových her nebo při práci s náročnými programy?
Foto popis| Jestliže se nechcete nijak zvlášť zabývat konkrétními nastaveními optimalizace výkonu vašeho počítače, prostě jen použijte tlačítko »Turn on Game Mode« v hlavním okně aplikace GameFire.
Foto popis| Rádi byste si na cesty vzali pár videí z YouTube, ale netušíte, jak je stáhnout? S MovieJackem pouze zkopírujete adresu a za pár minut je hotovo.
Foto popis| Počet souběžně stahovaných videí lze upřesnit v nastavení. Pokud máte zaškrtnuté »Automatically convert to MP3«, vedle staženého videa se objeví i MP3 audiosoubor.
Foto popis| Není snadné najít a upravit všechny předvolby Windows, související se sledováním používání počítače a odesíláním dat Microsoftu. Pomůžeme vám s tím.
Foto popis| Nejdůležitější nabídkou aplikace Privacy Protector for Windows 10 je menu »Privacy«, kde můžete buďto ručně upravovat předvolby spojené s ochranou soukromí a odesíláním dat z vašeho počítače Microsoftu, nebo jednoduše použít předvolbu »Recommended«, která nastaví předvolby podle doporučení.
Foto popis| Výuka a trénink cizího jazyka ve službě Landigo probíhá výhradně prostřednictvím webového rozhraní v internetovém prohlížeči. Můžete si přitom zvolit výchozí znalost jazyka a následně i témata testových otázek.
Foto popis| Angličtinu můžete trénovat i ve svém smartphonu nebo tabletu -prostřednictvím mobilní verze webové aplikace Landigo. Stačí, když si otevřete webovou stránku služby Landigo a přihlásíte se ke svému uživatelskému účtu.
Foto popis| Trénink jazyka probíhá formou testových otázek. Po výběru odpovědi se zobrazí správné řešení včetně českého překladu celé věty, nahrávky její výslovnosti a ilustračního obrázku.
Foto popis| Chcete se naučit základní slovíčka nebo trénovat nepravidelná a frázová slovesa? S denní dávkou cvičení si zlepšíte angličtinu během několika týdnů.
Foto popis| Funkce »Poradce soukromí« zkontroluje oprávnění přidělená instalovaným aplikacím a posoudí, jaké riziko pro vaše soukromí představují. Potenciálně škodlivé aplikace můžete rovnou odinstalovat.
Foto popis| Mobilní zařízení jsou ohrožena škodlivinami z internetu podobně jako počítače a obsahují mnoho osobních údajů, které se vyplatí důkladně ochránit.
Foto popis| Stavíte dům nebo rekonstruujete byt? Pak se vám určitě vyplatí vše si předem pečlivě naplánovat a vyprojektovat s pomocí šikovného softwaru.
Foto popis| Průvodce vytvořením nového projektu vám pomůže připravit základní obrysy (půdorys, počet a výška pater, typ střechy) domu, se kterým můžete následně dále pracovat. Další úpravy probíhají primárně ve 2D plánech, ale program současně generuje i 3D náhled výsledku.
Foto popis| Potřebujete zachránit data z pevného disku, USB klíčenky, paměťové karty či jakéhokoli jiného úložného média? Spolehněte se na profesionální software.
Foto popis| Po prohledání zvoleného pevného disku či jiného paměťového média vypíše Hasleo Data Recovery přehled souborů, které lze obnovit. Přepnutím na kartu »Type« můžete data k obnově volit podle jejich typu. Obnovované soubory vždy ukládejte na jiný než zdrojový disk.
Foto popis| Když je potřeba setřídit fotografie z dovolené, hromadně je upravit a vytvořit z nich prezentaci, není potřeba opustit okno programu PowerDirector.
Foto popis| PhotoDirector nabízí řadu nástrojů na manuální editaci jednotlivých parametrů fotografií. Pro rychlejší editaci a hromadné užití nabízí však také přednastavené šablony pro automatickou aplikaci několika efektů najednou. Nechybí ani možnost tvorby a sdílení vlastních šablon.
Foto popis| Upravené obrázky se dají poskládat do efektní fotoprezentace. Stačí pouze nastavit efekty přechodu, napsat titulky a vybrat hudbu na pozadí a prezentace je na světě. Pro sdílení na YouTube lze využít přímého uploadu prostřednictvím programu.
Foto popis| Potřebujete upravit video, ale nechcete si kvůli tomu pořizovat drahý a složitý program? Použijte PowerDirector s řadou automatických funkcí.
Foto popis| Úpravy se v PowerDirectoru realizují na časové ose. Program přitom nabízí hned několik stop pro vkládání obrazu a zvuku a k tomu i stopy pro obrazové efekty, titulky, komentář namluvený do mikrofonu i zvukový podkres.
Foto popis| Na kartě »Preview« si můžete přehrát náhled vytvářeného filmu, který program automaticky vygeneroval podle předchozích předvoleb. V závislosti na délce vytvářeného filmu může předchozí analýza a příprava náhledu trvat i několik minut.
Foto popis| Zálohování dokumentů, fotografií i dalšího důležitého obsahu ušetří mnoho starostí. V Acronis True Image zálohování jednou nastavíte a dál už se nestaráte.
Foto popis| Ve výchozím nastavení zálohuje Acronis True Image celý obsah počítače, ale můžete se rozhodnout i jinak. Klepnutím na »Celý počítač« vyvoláte nabídku možností zálohování. Specialitou je zálohování obsahu Facebooku a Instagramu.
Foto popis| CopyTrans Manager zajišťuje synchronizaci a přenos dat mezi počítačem s Windows a iOS zařízeními bez nutnosti instalace iTunes.
Foto popis| Na rozdíl od zbytečně komplikovaného iTunes funguje v CopyTrans Manageru přenos skladeb jednoduše jako u smartphonů s Androidem. Stačí přesunout soubory do adresáře a je hotovo. Ve stejném okně se skladby také organizují, editují a skládají do playlistů.
Foto popis| Přehrávač s širokou podporou formátů a jednoduchým hledáním titulků k filmům. To vše v moderním vzhledu a navíc zcela zdarma.
Foto popis| Moderní vzhled se vývojářům opravdu povedl. U přehrávání playlistu jej lze zamíchat, manuálně změnit pozice, uložit ho pro pozdější přehrání nebo jej přetáhnout přímo z internetového prohlížeče. Jednoduchost ovládání nezná mezí.
Foto popis| Na serveru jsou dostupná vždy tři nejnovější vydání Chip DVD, u kterých je zaručena platnost registrace plných verzí.
Foto popis| Chcete si vytvořit vlastní webové stránky, ale nemáte čas vymýšlet design a ladit zdrojový kód? Použijte šikovný program pro tvorbu webů pomocí šablon.
Foto popis| U nového projektu hned následuje výběr šablony vzhledu stránek a její barevné varianty. Klikněte proto na tlačítko »Výchozí šablona«, kterým otevřete galerii dostupných šablon. K dispozici jsou desítky různých šablon a jejich alternativ, rozdělených do několika kategorií.
Foto popis| Počet a rozložení jednotlivých bloků lze snadno měnit pomocí tlačítek nad schématem stránky. Každý objekt se upravuje v samostatném editoru. Obrázky, animace či videa můžete čerpat jak ze zdrojů uložených ve vašem počítači, tak přímo z internetu.

O autorovi| martin.kucera@chip.cz


Příbuzná témata: