Menu

Chip 10/2018

Slovo šéfredaktkora

Aktuální trendy za uplynulé období očima redakce Chipu

Největší veletrh spotřební elektroniky je za námi. Proběhl tradičně na přelomu srpna a září v areálu berlínského výstaviště. Jedním z hlavních témat byla umělá inteligence, která proniká do různých oblastí, ať už ve formě rozpoznávání řeči, příkazů, nebo rozpoznávání obrazu.

Obchodní spor Spojených států s Čínou a EU se stupňuje. Mohlo by to mít vliv i na počítačový průmysl. Zatím se ale bát nemusíte.

Aktuální události v oblasti ICT a digitální techniky za uplynulý měsíc

Nejdříve Nákupy Google, teď zase Android: Evropská komise rozdává miliardové pokuty za obchodní praktiky Googlu, které společnost platí z válečné pokladny.

Co se za uplynulý měsíc událo v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Vaše bezpečnost obvykle závisí i na nastavení. Ukážeme vám, kde najdete nejslabší článek v ochranném řetězu proti hackerům a jak optimálně chránit systém Windows, přenosná zařízení i domácí síť. 

Nová verze Androidu také letos přináší spoustu novinek a vylepšení, ale skutečně zlomovou vlastností je nový způsob ovládání postavený na gestech.

Minulost je budoucnost: elektromobily ani hybridní vozy nejsou žádnou novinkou. Už tu jednou byly, ale tentokrát se zdá, že tu jsou a nějakou dobu zůstanou. 

Konec léta je vždy ve znamení hromadného zpracování fotografií a filmů pořízených na dovolených. Barevně nedotažené snímky vylepší COLOR projects, s úpravami pomůže sada fotonástrojů Nik Collection a s kreativní editací redesignovaný GIMP.

Při každém zapnutí počítače vznikají soubory, které po sobě aplikace ani systém neuklízí. Zejména každé surfování, každá aktualizace, každá instalace programu po sobě zanechává datový nepořádek. 

V redmondských laboratořích pracují inženýři Microsoftu na vývoji vlastních procesorů. Čipy s kódovým označením E2 by měly přinést významný nárůst výkonu osobních počítačů i serverů. 

Výzkumníci z Brém a Grenoblu pracují na technologii, která umožní tiché telefonování, bez iritování okolí a sdělování soukromých detailů.

Pro naše vnoučata by tento titulek mohl znít stejně obyčejně jako pro nás dnes hlášení v metru. Bohatí technologičtí obři slibují v příštích letech revoluci v kosmickém cestování s transportními technikami odvozenými ze sci-fi románů a filmů. Začíná technologická soutěž o vesmír.

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení