Menu

Datové úniky měsíce

Podle informací New York Times bylo dočasně k dispozici volně na internetu 47 000 interních dokumentů společností Volkswagen, Tesla, Toyota a několika dalších výrobců automobilů. 

Automobilky: zpřístupněno 47 000 tajných souborů

Podle informací New York Times bylo dočasně k dispozici volně na internetu 47 000 interních dokumentů společností Volkswagen, Tesla, Toyota a několika dalších výrobců automobilů.  Jejich kanadský poskytovatel služeb údajně tato data dostatečně neochránil a má být z tohoto incidentu obviněn.
Celkově se jednalo o 157 GB volně dostupných dat.

Malware: 10 000 stánek Wordpress napadeno

Podle zjištění poskytovatele zabezpečení Check Point hackeři infiltrovali více než 10 000 webových stránek, které jsou založeny na redakčním publikačním systému Wordpress, kde se využívá JavaScript. Pozměněný kód přesměruje návštěvníky na jiné webové stránky, které jsou také napadené a jsou na nich reklamní bannery schopné distribuovat škodlivý kód.

Facebook: Hackeři ukradli informace 50 milionů uživatelů

Facebook má další problém: kvůli bezpečnostní chybě bylo ohroženo téměř 50 milionů účtů této sítě. Útočníci se mohli dostat k uživatelským účtům, převzít nad nimi kontrolu a zneužít informace, které se zde nacházejí. Více než 90 milionů uživatelů Facebooku bylo kvůli tomuto incidentu ze svých účtů odhlášeno. Chyba už byla napravena a probíhá další vyšetřování.


Příbuzná témata: