Menu

Postřehy redakce

Co se za uplynulý měsíc událo zajímavého

- Riskantní aktualizace Windows 10: Začátkem října vyšel nový October 2018 Update, který se ale Microsoftu příliš nepovedl. Některým uživatelům se při aktualizaci smazaly dokumenty, a proto Microsoft distribuci pozastavil. Chyba se objevuje spíše náhodně, je lepší ale ztrátu vlastních dokumentů neriskovat. Ne vždy se vyplácí mít vše ihned aktualizované. Je s podivem, že taková velká chyba unikla pozornosti jak technikům v Microsoftu, tak tisícům členů programu Windows Insider. Bohužel to nebylo poprvé.

+/ - Telefon s ohebným displejem - kdo bude první? Na modelu smartphonu s ohebným displejem pracuje podle občas uniklých informací především Samsung a možná i Huawei. Teď se ale objevily zprávy, že všechny by mohlo předběhnout čínské Lenovo. Na čínskou sociální síť Weibo se nedávno dostalo krátké video, na kterém se prezentuje ohebný telefon Lenovo.

Podobných „zaručených“ zpráv jsme už za poslední dva roky ale zaznamenali hodně a zatím z toho nic nebylo. Necháme se tedy překvapit.

+/ - Evropa reguluje obsah videoték: Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video a další videotéky budou muset upravit své katalogy tak, aby minimálně 30 % dostupného obsahu bylo evropského původu. Důvodem je „podpora evropského audiovizuálního sektoru a kulturní rozmanitosti“. Rozhodl o tom Evropský parlament a příslušná směrnice začne platit nejspíše až za dva roky. Přesto bude zajímavé sledovat, jak se s touto regulací služby vypořádají: přidají více lokální tvorby, nebo naopak ze své nabídky uberou americké a asijské filmy a seriály?

+/ - ČR ohrožena robotizací: Podle zprávy Světového hospodářského fóra je podíl práce vykonávané stroji v současné době kolem 29 procent. Již v roce 2025 má však toto číslo vzrůst na 52 procent. Česká republika by vzhledem ke struktuře svého hospodářství mohla být automatizací postižena více než ostatní.
Poradenská firma PwC sestavila žebříček 29 vyspělých zemí podle dopadu automatizace, ČR se v něm nachází na 4. místě, hned za Slovenskem, Slovinskem a Litvou.


Příbuzná témata: