Menu

Chip 12/2018

Slovo šéfredaktora

Big data, automatizovaná analýza velkého množství dat, vede často k chybným závěrům. Manažer společnosti LEGO teď ukazuje, jak v malých datech objevíte to, co je nejdůležitější – kreativitu a chuť tvořit.

Krátké zprávy, novinky a trendy z oblasti digitální techniky

Šok z kroku Amazonu je překonán. Nyní by měla on-linová jednička vybavit svůj off-line maloobchod těmi nejlepšími triky z internetu. Co to ale znamená pro zákazníky?

Vyděračský trojan GandCrab se šíří pomocí kontaminovaných cracků, přes webové stránky a cílené e-maily.

Krátké zprávy z oblasti bezpečnosti

Průběžné vylepšování funkcí operačního systému Windows 10 v cyklu půlročních upgradů vypadá jako dobrý nápad – ale jen do okamžiku, než si vzpomeneme, že snad žádný z těchto velkých upgradů se v minulosti neobešel bez potíží.

Koncentrované superlativy: aktuálně největší továrna na baterie na světě se nachází v Nevadě. Pohled na čísla dává představu o její velikosti. 

AVG Internet Security pro Chip se na novější verze automaticky aktualizuje na pozadí, takže se o nic nemusíte starat. Změna přijde v příštím roce, kdy budou nové funkce přidávány pouze pro Windows 7/8/10, nicméně program nadále poběží i na starších systémech.

Elektrické automobily jsou v evropském provozu zatím stále okrajovým fenoménem. Na motoristických výstavách (posledním velkém autosalonu v Paříži) to už ale vypadá úplně jinak: všichni výrobci jsou na cestě do nového, elektrifikovaného světa. 

Moderní inzerce s pracovními nabídkami nevyžaduje žádné obsáhlé spisy plné odborných osvědčení a životopisů. Dnes se uchazeči hlásí jednoduše přes WhatsApp nebo on-line pouze jedním kliknutím. 

Čínské internetové obchody nabízejí špičkové technologie za neuvěřitelné ceny. Nakupování na Dálném východě má ale svá rizika a řada nakupujících je zklamaná. Ukážeme vám, kde je potřeba si dát pozor. 

Úžasné, kde všude je dnes ukryta elektronika – dokonce i v tomto grilu.

Nejvyšší liga notebooků nenabízí jen skvělý design a prvotřídní materiály. Vyzkoušeli jsme prémiové vlastnosti šesti špičkových notebooků a zaměřili jsme se na speciality jednotlivých výrobců.

Kniha – nejlepší přítel. A také nejlepší dárek, a dnes třeba i elektronická. Navíc se blíží Vánoce, takže nezapomeňte ani na nové e-čtečky.

<< <   1 2   >>

Na uvedení nového smartphonu značky Huawei na náš trh jsme čekali celý rok. Prozatím se k nám sice nedostane vlajková loď P50, ale cenově…

Xiaomi 11T Pro si v testu vedl téměř ve všech ohledech výborně. Skvěle vybavený smartphone vyšší střední třídy nabízí špičkový výkon,…

Smartphony už většinou nabízejí dostatečnou kvalitu snímků a pohotovost, takže z trhu prakticky vytlačily digitální kompaktní fotoaparáty. Co…