Menu
CHIP Speedtest

Chip 2/2018

Úvodní zamyšlení šéfredaktora nad událostmi uplynulého měsíce.

Nové start-upy prezentují ochranu displejů smartphonů založenou na tekutině, která slibuje skutečné zázraky. Vše jsme vyzkoušeli v testovací laboratoři. 

Novinky v oblasti ICT a digitální techniky za uplynulý měsíc.

Operační systém DiskStation Manager pro NAS servery Synology bude brzy k dispozici v nové verzi s řadou novinek a vylepšení. Vyzkoušeli jsme jeho beta-verzi a nabízíme vám stručný přehled změn.

Odposlouchává Facebook nepozorovaně naše konverzace? Sice se to může zdát technologicky nereálné, ale jistá podezření tu jsou. Ve skutečnosti to ale Facebook vůbec nepotřebuje dělat. 

Vývojáři a programátoři znovu oživují už kdysi zatracenou totalitní koncepci - nikoliv pro lepší nový svět, nýbrž pro maximalizaci zisku ze zákaznických služeb. 

Technologie, kojenecká výživa, móda, seriály: firma, která bývala jen internetovým knihkupectvím, mění naše životy. 

V šifrovacím protokolu WPA2 byla objevena bezpečnostní mezera. Jaká rizika nám od kybernetických útočníků hrozí a jak můžeme naše bezdrátové sítě ochránit? 

Malware označený IoT Reaper cílí především na routery a IP kamery. Postižena jsou i další chytrá zařízení.

Čínský podnikatel Jun Wang chce pomocí umělé inteligence sledovat tělesné funkce zdravých lidí a umět tak odhalovat nemoci již v zárodku.

Vaše data jsou v neustálém ohrožení - ze strany hardwaru i škodlivého softwaru. Pouze šikovná strategie zálohování vám umožní dlouhodobé uložení fotografií, dokumentů a multimédií. Ukážeme vám, jak na to.

Proti strachu z nedostatečného dojezdu čistě elektrických vozů bojuje autoprůmysl nabídkou plug-in hybridů. Jak dobře funguje spojení středně velkých baterií a benzinových motorů, to jsme si vyzkoušeli sami.

Skupina Alibaba dobývá svět. Čínský internetový obr je často srovnáván s Amazonem. Přitom má tato společnost a její zakladatel Jack Ma mnohem více co nabídnout. 

Pokud často tisknete, určitě vyzkoušejte virtuální tiskový ovladač CleverPrint, který dokáže ušetřit toner i papír. S otázkou zabezpečení vypomůže antivir SecureAPlus s dvouletou licencí, internetový prohlížeč Browser in the Box a antispyware Anti-Spy, který se specializuje na úniky osobních údajů z Windows 10.

Freeware, který najdete na našem Chip DVD a který za uplynulý měsíc zaujal.

<< <   1 2 3   >>
TEST: Honor MagicBook 14, lákadlo pro zákazníky zohledňující cenu

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…
Komerční sdělení