Menu

Chip DVD – freware 2.2018

Freeware, který najdete na našem Chip DVD a který za uplynulý měsíc zaujal.

Freeware měsíce

Maxthon Cloud Browser 5.1

Multifunkční prohlížeč

Maxthon Cloud Browser, který byl dříve známý jako MyIE, je zajímavý internetový prohlížeč, obsahující dvojité jádro. Pochlubit se může také integrací velkého množství šikovných funkcí, což z něj dělá multifunkční on-linový nástroj.
Volba dvojitého jádra se ukázala jako chytrý nápad. Na prvním enginu Webkit je založen Google Chrome a mnoho podobných browserů, na druhém Tridentu je založen Internet Explorer. Maxthon používá Webkit pro nové internetové stránky a zejména pro plnou kompatibilitu s HTML 5. V případě zjištění nekompatibility nebo optimalizace obsahu pro MSIE se automaticky přepne na starší a vhodnější Trident. Tím je zajištěno optimální a rychlé zobrazení internetových stránek.

Mezi další funkce Maxthonu patří gesta myší, integrovaný filtr reklam a specializovaný manažer pro zjednodušený download videosouborů zobrazovaných v internetových stránkách. Stahovaný obsah lze společně s obrázky nebo texty ukládat do cloudového disku My Cloud. Služba UUMail se chová jako virtuální e-mailová schránka, do které můžete dostávat všechny své e-maily z nejrůznějších poštovních účtů. Další služba Passkeeper
poskytuje synchronizaci oblíbených záložek a aktuálního stavu internetových stránek mezi různými zařízeními i platformami, což umožňuje pokračovat v práci na jiném zařízení, než na kterém jste začali. To může být praktické například při práci v textovém editoru Google Docs. Passkeeper samozřejmě vyžaduje uživatelský účet a registraci na serveru výrobce.
TIP 1: Prohlížeč Maxthon je také dostupný pro mobily. Z příslušných obchodů můžete nainstalovat browser pro Android nebo iOS. Pokud jste u výrobce vytvořili účet a přihlašujete se ke dvěma nebo více zařízení, můžete snadno synchronizovat všechna nastavení a karty.
TIP 2: Jestliže se vám nelíbí předinstalovaný design prostředí, můžete kliknout na položku »Parts and more Designs« na záložce »Designs«. To vás zavede na internetové fórum, kde najdete mnoho dalších návrhů.
Web: maxthon.com
Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10
Jazyk: angličtina

UNetbootin 6.57

Bootovací obrazy

UNetbootin umožňuje svým uživatelům instalovat různé linuxové a BSD distribuce na samostatnou partition na pevném disku nebo na přenosné USB disky. Vlastně se nejedná o nic odlišného od standardní instalace, pouze je možno je přenášet jinak než pomocí disků CD, popř. DVD.
TIP : Potřebujete-li stáhnout ISO obraz distribuce libovolného Linuxu nebo BSD, můžete jej vybrat a stáhnout přímo z prostředí programu. Aplikace zvolí nejnovější verzi ze správného zdroje.
Web: unetbootin.sourceforge.net
Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10
Jazyk: čeština

Rambox 0.5.13

Spojte messengery

Při použití více služeb pro chatování a zasílání pošty, jako je ICQ, WhatsApp, Facebook, Hangouts, GMail apod., se pracovní plocha rychle stane nepřehlednou. Rambox proto kombinuje několik těchto služeb do jediného rozhraní. Aplikace pouze agreguje webové služby, takže uživatel nesděluje přihlašovací údaje třetí straně.
TIP: Podobně jako u vašeho prohlížeče jsou chatovací služby uspořádané v záložkách. Rambox je dostupný pro Windows, macOS a Linux.
Web: rambox.pro
Operační systém: Win 7/8/10
Jazyk: angličtina

ImDisk Toolkit 20170706

Vytvořte disk RAM

Pomocí nástroje ImDisk Toolkit můžete v operační paměti vytvářet rychlé RAM disky. Po instalaci otevřete »RAM-Disk-Configurator«, zadejte velikost jednotky, která má být vytvořena, a nakonec vyberte souborový systém. Do RAM disku lze připojit hotové obrazy CD/DVD a obrazy pevných disků.
TIP: Obsah RAM disků se samozřejmě ztratí při vypnutí počítače. Pomocí tohoto nástroje je však možné vytvořit obraz RAM disku, který bude po zapnutí počítače znovu načten.
Web: imdisk-toolkit
Operační systém: Win 7/8/10
Jazyk: angličtina

PureSync Personal 4.6.1

Automatické zálohování

S programem PureSync můžete synchronizovat soubory a složky a vytvářet automatické zálohy. Rozhraní programu je velmi přátelské. Pomocí průvodce vyberete pouze zdrojové a cílové složky a typ a plnění úkolu. S PureSync lze naprosto automaticky synchronizovat i obsah USB flash disků a fotoaparátů po jejich připojení k počítači.
TIP: Pokud jste pomocí průvodce nastavením vytvořili pravidla zálohování, která už neodpovídají vašim požadavkům, můžete je upravit v kontextové nabídce.
Web: jumpingbytes.com
Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10
Jazyk: angličtina

AnyDesk 3.6.3

Vzdálená údržba

Pomocí vzdálené plochy můžete rychle a bezpečně ovládat ostatní počítače nebo povolit přístup ke svému počítači. Díky AnyDesku máte kromě obrazu a zvuku k dispozici i přístup ke vzdálenému ovládání myši a klávesnice. Program využívá nové technologie pro přenos obrazu, takže i na pomalejších internetových připojeních běží vzdálená plocha plynule. Program existuje i v přenositelné verzi pro USB flash disky a samozřejmě pro iOS, Android a Linux.
TIP: Chcete-li zabránit nepovolané osobě v neoprávněném přístupu, klikněte na tlačítko »Zadejte heslo pro přístup«. Tento kód můžete kdykoli změnit.
Web: anydesk.de
Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10
Jazyk: čeština

Čerstvé aktualizace

Ubuntu 17.10

Populární distribuce Linuxu byla vydána v nové verzi. Nejdůležitějšími změnami jsou ukončení vývoje 32bitové distribuce a přechod grafického desktopového prostředí z Unity do rozhraní Gnome. ubuntu.com

Ghostery 7.4.1

S tímto doplňkem zabráníte sledování vašeho chování na internu při procházení a čtení webových stránek. Ghostery chrání nejen vaše soukromí, ale také usnadňuje surfování s blokovaným obsahem. ghostery.com

AdwCleaner 7.0.4

TheAdwCleaner od známe bezpečnostní firmy Malwarebytes čistí počítač od adwaru a různých nástrojových lišt, nežádoucích aplikací, doplňků internetových browserů a dalších škůdců. V této verzi bylo rozhraní přepracováno a přidána nová možnost aktualizace. malwarebytes.com

NoCoin for Firefox 0.4.6

Zablokujte těžbu

Stále více webů se snaží zneužívat části výkonu hardwarového vybavení svých návštěvníků k nepozorované těžbě kryptoměn. NoCoin je doplněk, který těžařské skripty odhalí a tyto podezřelé aktivity blokuje. Funguje to obdobně jako blokování reklamy. Práce programu je naprosto automatická. TIP: Pokud by k blokování internetové stránky došlo omylem, můžete nastavení změnit dočasně nebo trvale. Klikněte na symbol kladiva a vyberte položku »Pause No Coin« nebo »White list«.
Web: github.com/keraf
Operační systém: nezávislý
Jazyk: angličtina

FastCopy 3.32

Rychlé kopírování

Funkce kopírování je v systému Windows zpracována přijatelně, ale ne dokonale. Utilita FastCopy tento proces provádí mnohem rychleji a bezpečněji. Ke zrychlení přenosů dochází zejména při kopírování velkých souborů, protože program nedělí data na malé díly, jako je tomu u Exploreru.
TIP: Volitelně můžete také aktivovat ověřovací funkci »Verify«, která zkontroluje celistvost dat. Takto se vyvarujete překvapení, když přehrajete důležité soubory na přenosný flash disk.
Web: ipmsg.org/tools
Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10
Jazyk: angličtina

Capture2Text 4.5.1

Rozpoznejte texty

Aplikace Capture2Text umožňuje rozpoznat text z vizuálních předloh. V části »OCR Language« nastavte jazyk, který chcete zaznamenávat. Vedle více než 50 jazyků program podporuje i češtinu a slovenštinu. Pak už můžete použít kombinaci [Windows] + [Q] a kurzor myši pro označení textů pro zachytávání. Kvalita převodu je přímo úměrná kvalitě zobrazeného textu a typu písma.
TIP: V části »Nastavení / Klávesové zkratky« lze kombinovat klávesy podle vlastních zvyklostí.
Web: capture2text.sourceforge.net
Operační systém: Win 7/8/10
Jazyk: angličtina

***

Programy z rubriky Freeware měsíce najdete na CHIP-DVD


Příbuzná témata:  Komerční sdělení