Menu

Chip 3/2018

Zamyšlení šéfredaktora nad událostmi uplynulého měsíce.

Postřehy a komentáře redakce na téma událostí uplynulého měsíce.

Počítače i smartphony jsou neustále modernizovány, sledování televize se stává individuální záležitostí a digitalizace se nezastaví ani v kuchyni. To jsou hlavní 

Kaleidoskop událostí a novinek ve světě ICT a digitální techniky za uplynulý měsíc.

Od poloviny ledna platí v celé Evropské unii jednotná pravidla pro platby na internetu. Nová směrnice EU by měla lépe chránit data, ale také peníze on-line nakupujících.

Internet by měl přinášet svobodu a rovnoprávnost. Ale právě teď spíše svět rozděluje tím, že posiluje silné a oslabuje slabé. To se týká zejména dětí. Prý se to bude zlepšovat. 

Boti (běžná zkratka pro softwarové roboty) jsou pro mnohé jen zlé hackerské programy, určené k manipulaci s veřejným míněním. Na Wikipedii však pomáhají autorům a chrání sbírku znalostí před trolly a vandaly.

Události v oblasti kybernetické bezpečnosti za uplynulý měsíc.

U nových technologií falšování videa nebo řeči bude stále obtížnější rozpoznat, jestli jde o podvrh. Jak s tím máme do budoucna zacházet? 

Hackeři často používají jednoduché metody k převzetí cizího účtu a počítače. Ukážeme vám, jak se proti tomu můžete bránit a jak lze služby a zařízení zabezpečit proti hacknutí.

Elektrické automobily jsou drahé a zároveň úsporné. U mnoha modelů však ani úspora nestačí na to, aby se během své životnosti dostaly do finančního plusu. Porovnáváme pro vás.

Rychlé a spolehlivé disky: SSD disky se v současných počítačích konečně staly v podstatě standardem. Možná ale netušíte, že vlastní technologie je mnohem starší. 

Nejrozsáhlejší skupinou plných verzí na DVD jsou bezpečnostní aplikace, kterým vévodí Privacy Suite. Kromě šifrování dat nabízí i bezpečného správce hesel pro počítače a mobily.

Stručný popis freewarových programů, které jsou součástí obsahu Chip DVD.

Jestliže u počítače pravidelně trávíte delší dobu, je důležité, abyste pohodlně seděli ve správné poloze a aby monitor i klávesnice byly umístěny tak, abyste při práci přehnaně nenamáhali svoje tělo.

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení