Menu
CHIP Speedtest

Chip 3/2018

Zamyšlení šéfredaktora nad událostmi uplynulého měsíce.

Postřehy a komentáře redakce na téma událostí uplynulého měsíce.

Počítače i smartphony jsou neustále modernizovány, sledování televize se stává individuální záležitostí a digitalizace se nezastaví ani v kuchyni. To jsou hlavní 

Kaleidoskop událostí a novinek ve světě ICT a digitální techniky za uplynulý měsíc.

Od poloviny ledna platí v celé Evropské unii jednotná pravidla pro platby na internetu. Nová směrnice EU by měla lépe chránit data, ale také peníze on-line nakupujících.

Internet by měl přinášet svobodu a rovnoprávnost. Ale právě teď spíše svět rozděluje tím, že posiluje silné a oslabuje slabé. To se týká zejména dětí. Prý se to bude zlepšovat. 

Boti (běžná zkratka pro softwarové roboty) jsou pro mnohé jen zlé hackerské programy, určené k manipulaci s veřejným míněním. Na Wikipedii však pomáhají autorům a chrání sbírku znalostí před trolly a vandaly.

Události v oblasti kybernetické bezpečnosti za uplynulý měsíc.

U nových technologií falšování videa nebo řeči bude stále obtížnější rozpoznat, jestli jde o podvrh. Jak s tím máme do budoucna zacházet? 

Hackeři často používají jednoduché metody k převzetí cizího účtu a počítače. Ukážeme vám, jak se proti tomu můžete bránit a jak lze služby a zařízení zabezpečit proti hacknutí.

Elektrické automobily jsou drahé a zároveň úsporné. U mnoha modelů však ani úspora nestačí na to, aby se během své životnosti dostaly do finančního plusu. Porovnáváme pro vás.

Rychlé a spolehlivé disky: SSD disky se v současných počítačích konečně staly v podstatě standardem. Možná ale netušíte, že vlastní technologie je mnohem starší. 

Nejrozsáhlejší skupinou plných verzí na DVD jsou bezpečnostní aplikace, kterým vévodí Privacy Suite. Kromě šifrování dat nabízí i bezpečného správce hesel pro počítače a mobily.

Stručný popis freewarových programů, které jsou součástí obsahu Chip DVD.

Jestliže u počítače pravidelně trávíte delší dobu, je důležité, abyste pohodlně seděli ve správné poloze a aby monitor i klávesnice byly umístěny tak, abyste při práci přehnaně nenamáhali svoje tělo.

<< <   1 2 3   >>
TEST: Honor MagicBook 14, lákadlo pro zákazníky zohledňující cenu

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…
Komerční sdělení