Menu

Postřehy redakce – 3.2018

Postřehy a komentáře redakce na téma událostí uplynulého měsíce.

Postřehy redakce

+/ - Seznam zkouší vlastní sociální síť : Seznam. cz spustil v únoru novou službu nazvanou Seznam Jede. Chce umožnit lidem vybírat a sdílet zajímavý obsah, který bude přístupný i ostatním uživatelům. Do služby Seznam Jede může kdokoli vložit odkaz na obsah, který mu přijde vtipný, zajímavý nebo inspirativní a o který se chce podělit s dalšími uživateli na internetu. Na jednoduché službě si tuzemská internetová jednička ověří, jestli je o podobnou síť zájem a jestli stojí za to, se jí věnovat více. No, uvidíme.

+/ - Facebook vydělává, radujme se!: V posledním kvartálu loňského roku utržila největší sociální síť 13 miliard dolarů a vydělala 4,3 miliardy. Tržby jí meziročně vzrostly o 47 %, čistý zisk o 56 %. Facebook nejvíce vydělává na reklamách a z toho skoro devět desetin pochází z mobilů. Celosvětově má 1,4 miliardy uživatelů, kteří se k němu přihlásí alespoň jednou denně. Zatímco ale v Asii jejich počet stále roste, v Severní Americe už stagnuje, nebo dokonce lehce klesá. Američanů a Kanaďanů, kteří se k Facebooku přihlašují každý den, je dokonce o milion méně než před rokem.

- Vojáci by neměli běhat se Stravou? Aplikace Strava pro sportovce zobrazuje na mapě body, kde její uživatelé běhají či jezdí na kole. Vytváří tím pěkné vizualizace sportovních tras celého světa. Problém nastal, když Stravu začali používat američtí vojáci při sportování na svých základnách v Afghánistánu i jinde. Nechtěně tak vykreslili doposud více méně tajné základny armády Spojených států. Podobný problém prý mají ale i ruské základny, jen Íránci Stravu nepoužívají.

- Apple údajně snižuje výrobu iPhonu X, a to dokonce o 50 % . Prý za to může chabá poptávka, jak uvedl list The Wall Street Journal. Lidem už nejde dohromady příliš vysoká cena a nabízené technické vlastnosti. Pro Apple je to určitě zklamání, jeho vlajková loď měla podpořit prodeje i všech ostatních modelů. Každá víra má ale své meze, zvlášť když se ukazuje, že vás stojí příliš peněz.

+/ - Windows 10 S asi nebudou: Microsoft přehodnocuje své plány ohledně zjednodušeného operačního systému Windows 10 S. Společnost původně plánovala uvolnit tuto speciální edici zaměřenou na vzdělávací trh, aby tak zbrzdila Google a jeho Chrome OS, který je kupodivu zvláště na amerických školách se svým konceptem velmi úspěšný. Microsoft namísto toho nabídne „režim S“ na standardních verzích systému Windows 10, což omezí instalaci aplikací pouze na výběr z obchodu Microsoft Store a zablokuje tradiční programy Win32. Zároveň donutí uživatele k používání vlastního prohlížeče Edge.

+ Kryptoměny na Alza.cz: Alza.cz zavedla ve svém e-shopu platbu další kryptoměnou, tentokrát Litecoinem. Zákazníci si mohou tuto měnu i směnit v automatech v prodejnách v Praze a Bratislavě. Kromě LTC je nově k dispozici i směna měny DASH. Litecoin je alternativní digitální kryptoměna, mladší měna než Bitcoin, zavedena byla v roce 2011. Počet objednávek placených prostřednictvím Bitcoinu na Alze stále narůstá. Od zavedení se jedná o tržby v desítkách milionů a tisíce objednávek. Bitcoiny a spol. jsou zde využívány ve velké míře právě k nákupu komponent na těžení kryptoměn.


Příbuzná témata: