Menu

Chip 4/2018

Zamyšlení šéfredaktora nad událostmi uplynulého měsíce.

Jak členové redakce vnímají události na poli ICT za uplynulý měsíc.

V testech se zaměřujeme na to, co uživatele skutečně zajímá: Na jakých funkcích skutečně záleží? Jaké vybavení je dnes aktuální? Jak dobře plní zařízení své základní úkoly? Drží výrobci své sliby ohledně funkčnosti a smyslu zařízení?

Na přelomu února a března se ve španělské Barceloně konal už tradiční Mobile World Congress. Využívají ho výrobci mobilních zařízení k představení svých novinek. Nejinak tomu bylo i letos a o zajímavé produkty nebyla nouze. 

Kaleidoskop novinek z oblasti ICT a digitální techniky, které nás v uplynulém měsíci zaujaly.

Čína testuje dystopický občanský ratingový systém, který může celou společnost posunout k technologické totalitě. Tamní debata kolem Sesame Credit a gamifikace občanské poslušnosti totiž pomíjí jeden důležitý bod: samotné občany. 

Díky instantním platbám mohou trvat peněžní převody pouze sekundy. To přináší výhody zákazníkům, společnostem i bankám - proč se však na novou technologii čeká tak dlouho? 

Potřebujete si na pár dní půjčit auto? Proč chodit do drahé autopůjčovny, když je všude tolik vozů, které jejich majitelé zrovna nepotřebují? 

Na bezpečnostní konferenci CCC výzkumníci odhalili, proč není on-line bankovnictví na smartphonu stoprocentně bezpečné. 

Co se za uplynulý měsíc událo v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Experti varují, že sociální sítě proměňují za pomoci psychologických triků teenagery na sociálně izolované, osamělé a depresivní jedince. Je skutečně celá generace v ohrožení? 

Pomocí těch správných nástrojů a nastavení můžete na vlnách internetu surfovat anonymně, bezpečně a s ochranou proti virům. Chip vám ukáže, jak si optimálně zabezpečit svůj počítač a smartphone. 

Čas se krátí. Aby automobilový průmysl splnil zákonné omezení emisí CO2, musí provést velké změny. Oznámil je už na veletrzích v Las Vegas a Detroitu. Zde je itinerář. 

Mezi bezpečnostní programy nepatří pouze antiviry. Na Chip DVD najdete Backup4all 7.1 pro automatické zálohování, populární manažer hesel LastPass a administrátorský nástroj O&O Syspectr pro sledování provozu počítačů na dálku.

Zajímavý freeware, který se dostal na aktuální Chip DVD.

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení