Menu

Chip 5/2018

Postřehy a zamyšlení nad událostmi uplynulého měsíce.

Události uplynulého měsíce očima redakce Chipu.

Zní to absurdně: Google Chrome teď blokuje reklamy. Pro reklamní průmysl to ale není pohroma. Spíše mu tím Google pomáhá z problémů - i když za vysokou cenu.

Kaleidoskop událostí a novinek v oblasti ICT a digitální techniky za uplynulý měsíc.

Jak nezvládnout bezpečností problémy, demonstruje v poslední době společnost Intel a spol. v podobě chaosu se záplatami pro hardwarové mezery v procesorech. Bude lepší, když si poradíte sami. 

Pro měření intelektu člověka byly vynalezeny IQ testy. Jak ale uchopit inteligenci strojů? Výzkumníci se pokoušejí zjistit, jaké úrovně inteligence AI skutečně dosáhla - a kdy překoná tu lidskou. 

Blockchain by ve skutečnosti měl pomáhat svobodomyslným ideám, jako je bitcoin, dostat se na výsluní. Tato technologie má ale potenciál být důmyslným kontrolním nástrojem i pro stát a ekonomiku.

Start-up What3words vymyslel systém pro určení jakéhokoli místa na světě pomocí tří slov. Pracuje s přesností tři metry a už ho začaly používat i velké korporace. 

Co se za poslední měsíc událo na v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Bez úpravy nastavení a doinstalovaných aplikací by nebyly smartphony ani zdaleka tak užitečné, jako jsme zvyklí. Zaplevelit si telefon desítkami zbytečných aplikací ale také není nejlepší nápad. Proto vám představíme postupy konfigurace i výbavu, která by ve vašem smartphonu s Androidem nebo v iPhonu chybět neměla.

Natáčí teď prezident i porno? Pomocí aplikace s umělou inteligencí mohou nyní i úplní laici měnit tváře ve videích. Znamená to ale skutečně konec důvěryhodnosti? 

Základní myšlenkou internetu věcí (IoT) je vzájemná samočinná komunikace přístrojů. Z technického hlediska je vše připraveno, ale existují jisté problémy.

Jarní prověrku počítače můžete začít s optimalizačním programem PC Fresh. Poté pomocí nového Driver Boosteru zkontrolujte ovladače a vytuněný systém zálohujte s Todo Backup třeba do cloudového účtu Google Drive.

Zajímavé freewarové nástroje a programy, které jsou obsahem Chip DVD.

Kdo dnes umře, není ještě dlouho úplně mrtvý. Po internetu se potulují miliony osiřelých profilů a on-line účtů. Co se nakonec stane s digitálním dědictvím? 

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení