Menu
CHIP Speedtest

Chip 5/2018

Postřehy a zamyšlení nad událostmi uplynulého měsíce.

Události uplynulého měsíce očima redakce Chipu.

Zní to absurdně: Google Chrome teď blokuje reklamy. Pro reklamní průmysl to ale není pohroma. Spíše mu tím Google pomáhá z problémů - i když za vysokou cenu.

Kaleidoskop událostí a novinek v oblasti ICT a digitální techniky za uplynulý měsíc.

Jak nezvládnout bezpečností problémy, demonstruje v poslední době společnost Intel a spol. v podobě chaosu se záplatami pro hardwarové mezery v procesorech. Bude lepší, když si poradíte sami. 

Pro měření intelektu člověka byly vynalezeny IQ testy. Jak ale uchopit inteligenci strojů? Výzkumníci se pokoušejí zjistit, jaké úrovně inteligence AI skutečně dosáhla - a kdy překoná tu lidskou. 

Blockchain by ve skutečnosti měl pomáhat svobodomyslným ideám, jako je bitcoin, dostat se na výsluní. Tato technologie má ale potenciál být důmyslným kontrolním nástrojem i pro stát a ekonomiku.

Start-up What3words vymyslel systém pro určení jakéhokoli místa na světě pomocí tří slov. Pracuje s přesností tři metry a už ho začaly používat i velké korporace. 

Co se za poslední měsíc událo na v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Bez úpravy nastavení a doinstalovaných aplikací by nebyly smartphony ani zdaleka tak užitečné, jako jsme zvyklí. Zaplevelit si telefon desítkami zbytečných aplikací ale také není nejlepší nápad. Proto vám představíme postupy konfigurace i výbavu, která by ve vašem smartphonu s Androidem nebo v iPhonu chybět neměla.

Natáčí teď prezident i porno? Pomocí aplikace s umělou inteligencí mohou nyní i úplní laici měnit tváře ve videích. Znamená to ale skutečně konec důvěryhodnosti? 

Základní myšlenkou internetu věcí (IoT) je vzájemná samočinná komunikace přístrojů. Z technického hlediska je vše připraveno, ale existují jisté problémy.

Jarní prověrku počítače můžete začít s optimalizačním programem PC Fresh. Poté pomocí nového Driver Boosteru zkontrolujte ovladače a vytuněný systém zálohujte s Todo Backup třeba do cloudového účtu Google Drive.

Zajímavé freewarové nástroje a programy, které jsou obsahem Chip DVD.

Kdo dnes umře, není ještě dlouho úplně mrtvý. Po internetu se potulují miliony osiřelých profilů a on-line účtů. Co se nakonec stane s digitálním dědictvím? 

<< <   1 2 3   >>
TEST: Honor MagicBook 14, lákadlo pro zákazníky zohledňující cenu

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…
Komerční sdělení