Menu

Chip 6/2018

Úvodní zamyšlení šéfredaktora nad děním uplynulého měsíce.

Postřehy redakce z událostí uplynulého měsíce.

Dlouhodobý boj o moc mezi lobbisty a ochránci dat spěje ke konci. Co ale znamená Obecné nařízení o ochraně osobních údajů pro dotčené občany a podniky?

Kaleidoskop událostí a novinek za uplynulý měsíc.

Digitalizace drtí banky a jejich obchodní modely. Objevují se noví hráči a nová pravidla. Platí jedno: nejcennější měnou budoucnosti jsou osobní informace.

Po chytrých telefonech coby našich stálých společnících dobývají obývací pokoje chytří pomocníci jako Alexa a spol. 

Co se za uplynulý měsíc událo na poli bezpečnosti.

Dříve či později se každé IT zařízení porouchá. Namísto toho, abyste je vyhodili a utráceli peníze za nové, je vhodnější a levnější je opravit. Ukážeme vám, jak na to.

Na budoucnost automobilů existuje mnoho názorů, naposledy jsme mohli další vývoj odhadovat podle novinek na autosalonu v Ženevě. Do skleněné koule se snaží nahlédnout všichni, naštěstí mezi sci-fi studiemi existují i praktická řešení. 

Jedním z témat tohoto vydání Chipu jsou »Chytré opravy svépomocí«. Pro tyto účely se výborně hodí programy Software Update Pro a Process Lasso Pro. Pomohou vám s údržbou systému i používaných programů.

Zajímavý freeware, který je obsahem Chip DVD 6.2018.

Uvedením procesorů Ryzen oslavilo AMD v roce 2017 grandiózní návrat na scénu desktopových procesorů. Druhá generace již kombinuje CPU s velmi výkonným GPU.

Mesh systém se skládá hned z několika vysílačů, které společně dokonale pokryjí rozlehlý byt či celý dům signálem Wi-Fi sítě. Ukážeme vám, jak tato alternativa klasického Wi-Fi routeru funguje a jaké jsou nejlepší mesh systémy na trhu.

Blíží se mistrovství světa ve fotbale, ale jsou samozřejmě i jiné události a filmy, které stojí za to vidět na pořádné obrazovce ve skvělém rozlišení. Otestovali jsme pro vás 39 televizorů a také projektory, se kterými si obraz skutečně vychutnáte. 

Krátké testy zařízení, která se za uplynulý měsíc dostala do redakce Chipu.

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení