Menu

Chip 6/2018

Úvodní zamyšlení šéfredaktora nad děním uplynulého měsíce.

Postřehy redakce z událostí uplynulého měsíce.

Dlouhodobý boj o moc mezi lobbisty a ochránci dat spěje ke konci. Co ale znamená Obecné nařízení o ochraně osobních údajů pro dotčené občany a podniky?

Kaleidoskop událostí a novinek za uplynulý měsíc.

Digitalizace drtí banky a jejich obchodní modely. Objevují se noví hráči a nová pravidla. Platí jedno: nejcennější měnou budoucnosti jsou osobní informace.

Po chytrých telefonech coby našich stálých společnících dobývají obývací pokoje chytří pomocníci jako Alexa a spol. 

Co se za uplynulý měsíc událo na poli bezpečnosti.

Dříve či později se každé IT zařízení porouchá. Namísto toho, abyste je vyhodili a utráceli peníze za nové, je vhodnější a levnější je opravit. Ukážeme vám, jak na to.

Na budoucnost automobilů existuje mnoho názorů, naposledy jsme mohli další vývoj odhadovat podle novinek na autosalonu v Ženevě. Do skleněné koule se snaží nahlédnout všichni, naštěstí mezi sci-fi studiemi existují i praktická řešení. 

Jedním z témat tohoto vydání Chipu jsou »Chytré opravy svépomocí«. Pro tyto účely se výborně hodí programy Software Update Pro a Process Lasso Pro. Pomohou vám s údržbou systému i používaných programů.

Zajímavý freeware, který je obsahem Chip DVD 6.2018.

Uvedením procesorů Ryzen oslavilo AMD v roce 2017 grandiózní návrat na scénu desktopových procesorů. Druhá generace již kombinuje CPU s velmi výkonným GPU.

Mesh systém se skládá hned z několika vysílačů, které společně dokonale pokryjí rozlehlý byt či celý dům signálem Wi-Fi sítě. Ukážeme vám, jak tato alternativa klasického Wi-Fi routeru funguje a jaké jsou nejlepší mesh systémy na trhu.

Blíží se mistrovství světa ve fotbale, ale jsou samozřejmě i jiné události a filmy, které stojí za to vidět na pořádné obrazovce ve skvělém rozlišení. Otestovali jsme pro vás 39 televizorů a také projektory, se kterými si obraz skutečně vychutnáte. 

Krátké testy zařízení, která se za uplynulý měsíc dostala do redakce Chipu.

<< <   1 2 3   >>

Na uvedení nového smartphonu značky Huawei na náš trh jsme čekali celý rok. Prozatím se k nám sice nedostane vlajková loď P50, ale cenově…

Xiaomi 11T Pro si v testu vedl téměř ve všech ohledech výborně. Skvěle vybavený smartphone vyšší střední třídy nabízí špičkový výkon,…

Smartphony už většinou nabízejí dostatečnou kvalitu snímků a pohotovost, takže z trhu prakticky vytlačily digitální kompaktní fotoaparáty. Co…