Menu

Chip 7/2018

Zamyšlení nad aktuálním děním v uplynulém měsíci.

Kladná i záporná hodnocení událostí za uplynulý měsíc očima redakce.

V souboji o nejlepší procesory pro domácí počítače nasadila společnost AMD novou laťku. Druhá generace procesorů Ryzen přesvědčuje výpočetním výkonem, na který Intel v současnosti nemá protizbraň.

Kaleidoskop novinek, které redakci Chipu zaujaly v uplynulém měsíci.

Pro trh s individuální přepravou to bude znamenat stejnou změnu, jako bylo nahrazení koňského povozu autem se spalovacím motorem. Co nás tedy čeká?

Virtuální společenství: již více než dvacet let se lidé z celého světa setkávají on-line a mohou spolu komunikovat. 

Co se za uplynulý měsíc událo v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Fluent Design, funkce Timeline a vylepšení v oblasti ochrany dat: velká jarní aktualizace Windows 10 je zde. Postupně na ni upgraduje každý uživatel tohoto operačního systému, ale my se podíváme ještě mnohem dál -na plány redmondského gigantu do roku 2020.

Smartphony dnes představují malé skříňky plné chemickým prvků z celé tabulky, které se plní především v Číně. Suroviny pro jejich výrobu jsou považovány za jakousi ropu budoucnosti.

Elektrické automobily jsou „cool“ - pokud jejich provoz odpovídá vašim potřebám. Dříve nebo později bude podstatná část domácností řešit jejich nákup. Řekneme vám, pomocí jakých otázek najdete ten správný model a zda bude možné doporučit i ojeté elektromobily. 

Jarní update Windows 10 přinesl nemalé problémy, a proto v Chipu přinášíme návod, jak si lze bezpečně osahat nové funkce. Na experimenty i ostrý update můžete použít přímo Chip DVD, který je připraven jako instalační médium.

Freewarové programy na Chip DVD.

Mobilní platby začínají být populární. Zákazníci, kteří mají o podobné služby zájem, si nyní mohou vybírat z několika nabídek, aby byli schopni platit prostřednictvím svých mobilních telefonů i v zahraničí. 

Digitální medicína slibuje řešení všech problémů. Naše víra v technologie se ale mísí se zdravou nedůvěrou: v popředí totiž nestojí člověk, ale jeho data.

Samsung Flip kombinuje pocit z analogového flipchartu s výhodami digitálního dotykového displeje. 

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení