Menu

Chip 8/2018

Slovo šéfredaktora, zamyšlení nad aktuálními tématy

Novinky a trendy, které nás v redakci zaujaly za uplynulý měsíc.

Sex, lži a video: kritéria, podle kterých jsou příspěvky na Facebooku cenzurovány, jsou často záhadná. Nyní však tato digitální společnost sama čelí problémům - podobným staré dobré spravedlnosti. 

Kaleidoskop novinek z oblasti softwaru, hardwaru, komunikací a digitální techniky.

Zákazem praktiky známé jako domain fronting hrají Google a Amazon do noty státním cenzorům. Tato technologie totiž mohla být používána k obcházení internetových zákazů. 

Strojové učení umožňuje algoritmům předpovědět vývoj chaotických systémů. Dobrá zpráva pro meteorology, lékaře a zásobování energií pomocí globálních zdrojů. 

Požehnání, nebo prokletí? Technologické změny neustále ovlivňují naše životy. 

Události a novinky v oblasti kybernetické bezpečnosti za uplynulý měsíc

Počítač se většinou pokazí v tu nejméně příhodnou dobu. Pomocí našeho návodu ale bezpečně vyřešíte softwarové i hardwarové závady. 

Hlasové asistentky Alexa, Siri nebo Cortana se dostávají na stále vyšší úroveň. Nerozumí sice tak dobře mluvenému slovu jako lidé, ke špionáži však jejich schopnosti stačí.

Velké internetové společnosti vytvářejí detailní profily uživatelů svých služeb. Ukážeme vám, jaká data o vás má Facebook, Google či Amazon a jak těmto internetovým gigantům zabránit v dalším čmuchání ve vašem soukromí.

Každý uživatel Windows se časem stává jejich mechanikem. Pro naléhavé případy je dobré mít v záloze osobní sadu osvědčených nástrojů. Pokud se jedná o smazaná data, můžete využít Disk Drill Pro, pro průběžný tuning a čištění Glary Utilities 5 Pro, pro dokonalé mazání Data Wiper 4 a pro hloubkové odvirování ESET SysRescue Live.

Jaký freeware lze najít v aktuálním vydání Chip DVD.

Stovky tisíc zájemců čekají na svůj objednaný vůz Tesla Model 3. Za méně než polovinu doposud obvyklé ceny by kompaktní elektrovůz měl nabídnout téměř vše, co umí velké modely. Přinášíme první test. 

V rozšířené realitě se digitální a fyzický svět spojují. Mohou ale datové brýle jako HoloLense a Magic Leap 1 skutečně splnit to, co si od nich uživatelé slibují? 

<< <   1 2 3   >>

Již loňský model televizoru TCL 65C825 patřil k nejlepším zařízením v poměru mezi kvalitou obrazu a zvuku, výbavou a cenou. Letošní verze TCL…

Headset JBL Quantum 810 jsou dokonalá herní sluchátka. Líbil se nám herní, ale přesto decentní design, extrémní pohodlí a skvělý zvuk včetně…

Nová generace QLED panelů se Samsungu opravdu povedla, kombinace Mini LED podsvícení a nového QLED panelu dává špičkový obraz, který…
Komerční sdělení