Menu
CHIP Speedtest

Chip 8/2018

Slovo šéfredaktora, zamyšlení nad aktuálními tématy

Novinky a trendy, které nás v redakci zaujaly za uplynulý měsíc.

Sex, lži a video: kritéria, podle kterých jsou příspěvky na Facebooku cenzurovány, jsou často záhadná. Nyní však tato digitální společnost sama čelí problémům - podobným staré dobré spravedlnosti. 

Kaleidoskop novinek z oblasti softwaru, hardwaru, komunikací a digitální techniky.

Zákazem praktiky známé jako domain fronting hrají Google a Amazon do noty státním cenzorům. Tato technologie totiž mohla být používána k obcházení internetových zákazů. 

Strojové učení umožňuje algoritmům předpovědět vývoj chaotických systémů. Dobrá zpráva pro meteorology, lékaře a zásobování energií pomocí globálních zdrojů. 

Požehnání, nebo prokletí? Technologické změny neustále ovlivňují naše životy. 

Události a novinky v oblasti kybernetické bezpečnosti za uplynulý měsíc

Počítač se většinou pokazí v tu nejméně příhodnou dobu. Pomocí našeho návodu ale bezpečně vyřešíte softwarové i hardwarové závady. 

Hlasové asistentky Alexa, Siri nebo Cortana se dostávají na stále vyšší úroveň. Nerozumí sice tak dobře mluvenému slovu jako lidé, ke špionáži však jejich schopnosti stačí.

Velké internetové společnosti vytvářejí detailní profily uživatelů svých služeb. Ukážeme vám, jaká data o vás má Facebook, Google či Amazon a jak těmto internetovým gigantům zabránit v dalším čmuchání ve vašem soukromí.

Každý uživatel Windows se časem stává jejich mechanikem. Pro naléhavé případy je dobré mít v záloze osobní sadu osvědčených nástrojů. Pokud se jedná o smazaná data, můžete využít Disk Drill Pro, pro průběžný tuning a čištění Glary Utilities 5 Pro, pro dokonalé mazání Data Wiper 4 a pro hloubkové odvirování ESET SysRescue Live.

Jaký freeware lze najít v aktuálním vydání Chip DVD.

Stovky tisíc zájemců čekají na svůj objednaný vůz Tesla Model 3. Za méně než polovinu doposud obvyklé ceny by kompaktní elektrovůz měl nabídnout téměř vše, co umí velké modely. Přinášíme první test. 

V rozšířené realitě se digitální a fyzický svět spojují. Mohou ale datové brýle jako HoloLense a Magic Leap 1 skutečně splnit to, co si od nich uživatelé slibují? 

<< <   1 2 3   >>
TEST: Honor MagicBook 14, lákadlo pro zákazníky zohledňující cenu

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…
Komerční sdělení