Menu

Chip 9/2018

Slovo šéfredaktora

Postřehy redakce, co se událo zajímavého za uplynulý měsíc

V Evropském parlamentu hlasoval výbor pro právní záležitosti o tzv. upload filtru a o ochraně autorského práva. Zatím není úplně jasné, co se stane, ale tato opatření se mohou stát hrozbou pro svobodu projevu.

Kaleidoskop událostí a novinek na poli ICT za uplynulý měsíc

Silicon Valley objevuje své svědomí. Stále více tamních insiderů se distancuje od monster, která vytvořili. Ale je to skutečná lítost? 

Jsou počítače jen kovové bedny bez citů? Ale kdepak! Právě teď se učí, jak u lidí rozpoznat zlomené srdce, radost nebo hněv.

Projekty chytrých měst neboli smart cities zatím ztroskotávaly na realitě, protože technologické společnosti se zapomněly více ptát na potřeby obyvatel. Nyní se občané a společenství pokoušejí organizovat svá data sami. 

Nejen reklama. Spam nepřináší jen obtěžování uživatelů e-mailu. Každého totiž stojí čas, peníze a produktivitu. 

Co se za uplynulý měsíc událo v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Nejlepší bezplatná rozšíření Windows vám pomohou s využíváním skrytých funkcí operačního systému, pohodlnějším ovládáním i zlepšením zabezpečení. 

Po 4K přichází 8K. Přirozená evoluce displejů pokračuje. Monitory a televizory se 4K rozlišením jsou dnes již běžné, hitem následujících let bude 8K. Vyzkoušeli jsme, jaké výhody přináší obraz s 33,2 milionu pixelů. 

Elektromobilita nově definuje pojem automobil. Technika, využití, identita - prakticky všechno, co dělalo automobil automobilem, se nyní přehodnocuje. Postaru to už nepůjde.

Bezpečnost, ochrana soukromí a zálohování - plné verze programů, které korespondují s tématy v tomto vydání Chipu. O&O DiskImage je osvědčený program pro libovolné zálohování, při instalaci Windows pomůže Partition Expert Pro, s nastavením sledování Win10PrivacyFix, s odstraněním stop po brouzdání Fast Browser Cleaner a s komplexním zabezpečením Bitdefender IS 2019, který nově obsahuje i VPN službu.

Konkurenční boj mezi hackery a bezpečnostními odborníky je pro vaši bezpečnost rozhodující. Obě skupiny používají podobné nástroje. Chip vás seznámí s prací analytiků virů. 

Nejznámější výrobce procesorů slaví 50. výročí. V roce 1968 tuto firmu založili Robert Noyce a Gordon Moore pod původním názvem Integrated Electronics Corporation. Pojďme si projít její historické milníky a zajímavé i zapomenuté produkty. 

<< <   1 2 3   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení