Menu

Chytrý gril

Úžasné, kde všude je dnes ukryta elektronika – dokonce i v tomto grilu.

Je pravda, že tento gril je něco hodně speciálního a běžný smrtelník si ho těžko může dovolit. Wilhelm Grill (wilhelmgrill.com) stojí necelých 5 000 eur (125 000 Kč). Zato vypadá velmi elegantně a může dělat věci, které žádný jiný gril nezvládne. Má například automatickou regulaci teploty, která udržuje teplotu na grilovacím roštu vždy konstantní, přičemž žhavé uhlí se v popelníku automaticky posouvá nahoru nebo dolů. K dispozici jsou také čtyři přípojky pro zahradní teploměr a samozřejmě malý větrací systém, který se spíná, když dřevěné uhlí začne hřát, a údajně uvádí gril do provozní teploty za pouhých deset minut.

Celá věc se ovládá aplikací. Gril má (pozor, to není vtip!) integrovaný Wi-Fi modul, díky kterému je dostupný v domácí síti. Můžete tak nastavit teplotu grilu prostřednictvím smartphonu nebo sledovat teplotu svého steaku ze svíčkové. Aplikace také navíc samozřejmě nabízí možnost objednat v obchodě další luxusní doplňky. Mnohem důležitější ale je, že si můžete pořídit fotografie svého grilovaného jídla a sdílet je s dalšími uživateli Wilhelmu. Vypadá to ale, že tato komunita nebude moc široká.

Foto popis| Výjimečné zboží V tomto designovém grilu se nachází kromě roštu a popelníku také několik čipů – například pro bezdrátové připojení.

O autorovi| autor@chip.cz S


Příbuzná témata:  Komerční sdělení