Menu

Krátké testy – software

Programy a aplikace, které jsme měli příležitost otestovat.

Fotoeditor vhodný i pro začátečníky

Ashampoo Photo Optimizer 7

Snadno ovladatelný, ale zároveň velmi výkonný nástroj na úpravy fotografií Photo Optimizer 7 si poradí se snímky ve všech běžných formátech. Tento program je primárně určen především méně zkušeným uživatelům, kteří se nechtějí pouštět do rozsáhlých retuší a montáží snímků, ale zároveň jim už nestačí možnosti různých mobilních aplikací. Ashampoo Photo Optimizer sice nabízí i automatický režim úprav, ve kterém jedním kliknutím myší upravíte jas, kontrast, barvy i zaostření snímků, ale i když je výsledek ve většině případů velmi dobrý, občas působí automaticky optimalizované fotografie poněkud nepřirozeně – s přepáleným jasem a uměle akcelerovaným kontrastem. Nicméně, jestli chcete v počítači rychle doladit běžné snímky pořízené smartphonem, je automatická optimalizace v programu Ashampoo Photo Optimizer přesně tím nástrojem, který hledáte.

Šikovné je, že program vždy ukazuje dělený náhled snímků v jejich původní a upravené podobě. U každé fotografie si tedy můžete důkladně zkontrolovat všechny kroky editace ještě dříve, než výsledný snímek uložíte. A úprav můžete s fotografiemi v programu Ashampoo Photo Optimizer provádět opravdu slušné množství. K dispozici jsou například funkce pro vyrovnání horizontu, korekci barev, vybělení zubů a odstranění skvrn na pleti nebo třeba rozmazání obrazu. K tomu samozřejmě nechybí armáda efektů a kreativních filtrů, se kterými můžete vytvářet z fotografií kresby či olejomalby, efektní staré snímky nebo přidávat rámečky a vodoznaky. Všechny funkce pro úpravy snímků a efekty lze detailně ručně nastavit a také libovolně kombinovat. Pro korekci nastavení jsou připraveny klasické posuvníky, ale pro ještě větší přesnost můžete zadávat i číselné hodnoty. Snad není třeba zmiňovat, že Ashampoo Photo Optimizer zvládne i běžné úpravy jasu a kontrastu nebo ořezávání a otáčení fotografií dle potřeby.

+ Komplexní nabídka funkcí, snadné ovládání.
- Občas přehnané automatické vylepšení fotografií.

Ashampoo Photo Optimizer 7

technická data

Operační systém

Windows 7/8/10 (32/64 b) Jazyk čeština Nástroje a efekty cca 40 Import

všechny běžné obrazové formáty Export BMP, JPG, PNG, TIFF Info ashampoo.com hodnocení Celkem 79,8 Nabídka funkcí (50 %) 75 Ovládání (25 %) 85 Výkon (20 %) 85 Dokumentace (5 %) 81 Cena 300 Kč

Známka Chipu velmi dobrý (2,2)

 

Profesionální virtualizace

VMware Workstation 15 Pro

Trochu v předstihu oproti klasickému ročnímu cyklu uvedla společnost VMware novou verzi svého profesionálního virtualizačního nástroje VMware Workstation s číslem 15. Uživatelé předchozích verzí si jistě všimnou modernizovaného uživatelského rozhraní s novými ikonami, ale změn je samozřejmě mnohem více. Podporovány jsou nejnovější verze Windows i linuxových operačních systémů, optimalizováno bylo zobrazení prostředí virtuálních počítačů na 4K monitorech a nově je podporován virtuální grafický engine DirectX 10.1 s podporou vyhlazování hran a shaderů. Vývojáře bude zajímat, že VMware Workstation 15 Pro přináší rozhraní REST API, pomocí něhož je možné vzdáleně a programaticky spravovat virtuální stroje a integrovat je s dalšími automatizačními nástroji pro účely průběžného vývoje a testování. Firmám poskytuje rozhraní REST API možnost automatizovat činnosti při nasazování, zabezpečení a správě virtuálních počítačů s operačními systémy Windows a podporovanými distribucemi Linuxu.

VMware
Workstation 15 Pro
technická data
Operační systém (Windows 32/64 b) / 7/Linux 8/10
Jazyk angličtina

Maximální konfigurace
virtuálního stroje

16 CPU, 64 GB RAM,
2 GB videopaměti,
8 TB HDD

Podporované operační
systémy

Windows, Linux – více
než 200 různých verzí

Info vmware.com
hodnocení
Celkem 100
Podpora OS (40 %) 100
Výkon (40 %) 100
Nastavení (20 %) 100
Cena cca 7 200 Kč
Známka Chipu výborný (1,0)

 

Pokročilý správce hesel

Dashlane 6 Premium

Premium veze správce hesel a dalších citlivých údajů Dashlane má i celou řadu pokročilých funkcí pro ochranu uživatele na internetu. Například spustí poplach, pokud se některé z vašich uživatelských jmen objeví v nějaké z hackery odcizených databází, a je tedy nezbytné změnit si heslo. Pokud jde o hesla, Dashlane kontroluje jejich složitost a také hlídá, abyste u různých internetových služeb nepoužívali stejná hesla. Užitečná je také funkce VPN, která se postará o bezpečné surfování i ve veřejných Wi-Fi sítích. Nicméně, nemůžete si sami zvolit server pro přesměrování internetové komunikace, takže program Dashlane nelze použít pro přístup k regionálně omezeným webovým službám. Dashlane nabízí i řadu dalších běžných funkcí správců hesel, jako je například synchronizace šifrované databáze hesel napříč všemi vašimi zařízeními, automatické přihlašování k internetovým službám prostřednictvím uložených uživatelských jmen a hesel nebo třeba generátor bezpečných hesel. Automatické přihlašování samozřejmě nemůže fungovat u služeb, u kterých používáte dvoufaktorové ověřování.

Dashlane 6 Premium

technická data
Windows 7/8/10
Operační systém (32/64 b) / macOS /
Linux / android / iOS
Jazyk angličtina, němčina
chrome, Firefox,
Podporované prohlížeče internet explorer, edge,
Safari, Opera
synchronizace
přístupových údajů
prostřednictvím cloudu,
Správa hesel automatické vyplňování
přihlašovacích
informací, automatické
přihlašování atd.
upozornění v případě
Ochrana identity hacknutí údajů, kontrola přístupových síly
hesel, VPn služba ad.
Info dashlane.com
hOdnOcení
celkem 88,0
Výkon (40 %) 85
Nabídka funkcí (30 %) 90
Ovládání (30 %) 90
Cena cca 900 kč/rok
Známka chipu dobrý (1,7)

 

Luxusní hudební přehrávač

Audirvana Plus

Hudební přehrávač Audirvana Plus, zaměřený především na kvalitní poslech hudby v bezeztrátových formátech z vaší vlastní sbírky, byl zatím dostupný pouze pro počítače Apple Mac s operačním systémem macOS. Nově si jej ale můžete pořídit i do Windows 10. Cena aplikace Audirvana Plus je však poměrně vysoká a je otázkou, zdali ji někdo jiný než zapřisáhlí audiofilové ocení. Abyste u běžných MP3 souborů slyšeli při jejich přehrávání rozdíl v kvalitě, potřebovali byste totiž kromě této aplikace také kvalitnější zvukový výstup (ideálně prostřednictvím externí zvukové karty) a dobré reproduktory. Pro dosažení lepší kvality přehrávání používá program Audirvana Plus protokoly WASAPI a ASIO, které obcházejí zpracování zvuku ve Windows, a kvalitní materiál k přehrávání můžete čerpat ze streamovací služby Tidal, která obsahuje hudbu bez ztrátové komprese. Uživatelské rozhraní programu Audirvana Plus je přehledné a intuitivní. Připojení hudební knihovny i ovládání přehrávání skladeb je snadné, ale u takto drahého programu bychom čekali i pokročilé funkce pro organizaci hudební sbírky. Například úprava tagů hudebních souborů je pracná a časově náročná.

Audirvana Plus
technická data
Operační systém Windows / macOS 10 (32/64 b)
Jazyk angličtina
všechny běžné formáty
Podporované formáty zvuku včetně bezeztrátových
a hi-res formátů
Streamovací služby tidal, hiresaudio
Přehrávání WaSaPi, aSiO
Info audirvana.com
hOdnOcení
celkem 89,8
Nabídka funkcí (50 %) 88
Výkon (25 %) 92
Ovládání (25 %) 94
Cena cca 2 000 kč
Známka chipu dobrý (1,5)

 

Sledování času na projektech

Xpert-Timer Basic

S nástroji aplikace Xpert Timer Basic můžete sledovat svoje pracovní projekty na počítači do poslední minuty. Prostřednictvím nástrojového panelu zobrazovaného na horní hraně obrazovky můžete kdykoli spustit a zastavit měření času při práci, ale během našeho testování dokázala aplikace i sama rozpoznat, že jsme si dali přestávku v práci a na chvíli odešli od počítače. I tyto přestávky je ale následně možné zakomponovat do času stráveného na projektu – protože jste mohli například telefonovat, nebo prostě jen přemýšlet o dalším postupu. Přidělení časových úseků k projektům a jejich dílčím částem řídíte sami a funkce programu Xpert Timer Basic jsou v tomto ohledu velmi variabilní. Aplikace Xpert Timer Basic slouží i jako přehledný projektový manažer, ve kterém v grafickém znázornění vždy jasně vidíte, jak který projekt postupuje, kolik času jste na něm strávili a jakou cenu tedy máte fakturovat. Hodinové sazby si můžete nastavit v konfiguraci projektu. Xpert Timer ve verzi Basic ale neumí přiřazovat projekty různým klientům a také samotná fakturace je možná až ve verzi Pro. I přes tato omezení je ale sledování pracovního času v programu Xpert Timer Basic výrazně pohodlnější než většina jiných metod.

Xpert-Timer Basic
technická data
Operační systém Windows 7/8/10 (32/XP/64 Vista/ b)
Jazyk angličtina, němčina
sledování času projektů
Hlavní funkce a podprojektů, nastavení
cen, přehled práce ad.
Streamovací služby tidal, hiresaudio
Přehrávání WaSaPi, aSiO
Info xperttimer.com
hOdnOcení
celkem 93,3
Ovládání (50 %) 93
Nabídka funkcí (40 %) 97
Dokumentace (10 %) 80
Cena cca 2 300 kč
Známka chipu velmi dobrý (1,3)

 

Smartphone místo IP kamery

Synology LiveCam

Výrobce NAS serverů Synology představil zajímavou aplikaci Synology LiveCam, se kterou lze vaším smartphonem či tabletem s Androidem nebo iOS nahradit IP kameru bezpečnostního systému. Všechny NAS servery Synology mají ve své výbavě aplikaci Surveillance Station, která slouží k obsluze bezpečnostních kamer. S touto aplikací se propojí Synology LiveCam ve vašem smartphonu a následně přenáší obraz z přední nebo zadní kamery mobilního zařízení do vašeho NAS serveru i do ovládací mobilní aplikace DS cam. Pokud tedy máte nějaký nepotřebný smartphone či tablet a současně i NAS server Synology, můžete jej snadno proměnit v bezpečnostní IP kameru. V aplikaci Synology LiveCam si přitom nastavíte rozlišení záznamu i snímkovou frekvenci, stejně jako maximální velikost prostoru, který mohou pořízené záznamy ve vašem NAS severu zabírat, než se začnou ty nejstarší postupně umazávat. Alternativou ke stanovení maximálního objemu dat je rotace záznamů po zvoleném počtu dní.

Díky mobilitě smartphonů a tabletů je navíc možná podstatně větší flexibilita umístění zařízení, takže můžete aplikaci Synology LiveCam používat třeba jako dětskou videochůvičku na zahradě či kdekoli jinde, kam není možné umístit běžnou IP kameru. V rámci aplikace Surveillance Station je k dispozici licence pro dvě připojené kamery, další si můžete případně dokoupit. Propojení mezi smartphonem a síťovým úložištěm lze nastavit jen pro vaši domácí síť, ale lepším řešením je využití funkce QuickConnect, která zajistí vzájemné propojení i dostupnost záznamu odkudkoli prostřednictvím internetu. Zajímavý koncept má jedinou vadu – použitý androidový smartphone či tablet musí mít Android 7 či novější. Operační systém iOS je podporován od verze 9.

Platforma ? zdarma ? zdarma
Známka Chipu výborný (1,8)

Foto popis| Aplikace Synology LiveCam se jednoduše spáruje s vaším uživatelským účtem v NAS severu Synology a pak začne snímat obraz přední či zadní kamerou vašeho smartphonu nebo tabletu. Záznam se ukládá do vašeho NAS serveru.

 

Poradce pro focení

PhotoPills

Aplikace PhotoPills je užitečným pomocníkem fotografů, kteří nepodceňují přípravu, ale vydávají se najisto pořídit skvělé záběry.

PhotoPills poskytuje fotografům informace například o východu a západu slunce, na základě map ukazuje, kde bude v jakou dobu stín, obsahuje informace o zlaté a modré hodině, stejně jako o fázích měsíce a pohybu dalších vesmírných těles, vhodných pro noční focení. Dále si můžete v aplikaci PhotoPills spočítat například i minimální vzdálenost od fotografovaného objektu, aby se vám vešel do záběru, nebo třeba kapacitu úložiště, potřebnou pro časosběrné záběry. S kompozicí snímků noční oblohy pomáhají funkce rozšířené reality.

Platforma ? 250 Kč ? 270 Kč
Známka Chipu výborný (2,3)

 

Radiobudík

bedr alarm clock

Běžný budík dnes obsahuje každý smartphone s Androidem nebo iOS, ale aplikace bedr alarm clock vás umí vzbudit vaším oblíbeným internetovým rádiem. Na výběr přitom máte více než 8 tisíc internetových rádií z celého světa, včetně těch českých. Kromě výběru rádií podle názvu, žánru či země nabídne aplikace bedr alarm clock všechny další funkce, které byste u šikovného budíku očekávali. Patří mezi ně možnost nastavení většího počtu budíků s opakováním ve zvolené dny, posunutí budíku o zvolený čas nebo zvyšování hlasitosti během buzení. V případě výpadku připojení k internetu vás bedr alarm clock vzbudí zvoleným tónem. Nechybí ani časovač poslechu při usínání. Za padesátikorunu se zbavíte reklamy v aplikaci.

Platforma ? zdarma ? zdarma
Známka Chipu výborný (1,0)

 

Hromadné odinstalování

UnApp

Je s podivem, že v Androidu ani iOS nenajdeme funkci pro hromadné odinstalování nepotřebných, již nepoužívaných aplikací. Přitom je v obou případech odstranění většího počtu aplikací dost zdlouhavý proces. Pro hromadnou odinstalaci aplikací ze smartphonu či tabletu s Androidem si ale můžete stáhnout například aplikaci UnApp. V ní pak jen označíte aplikace k odstranění a pak u každé z nich jen ve vyskakovacím okně potvrdíte odinstalaci. UnApp umí aplikace řadit podle názvu nebo velikosti, bohužel ne podle četnosti používání. K dispozici je i Premium verze aplikace UnApp, která po zaplacení 20 korun nabídne i tmavé téma uživatelského rozhraní.

Platforma ?– ? zdarma
Známka Chipu výborný (1,5)

 

Šifrování obsahu

BestCrypt Explorer

Aplikace BestCrypt Explorer nabízí velmi jednoduchý způsob, jak v mobilních zařízeních s Androidem uchovávat bezpečně zašifrované soubory. Vše, co musíte pro ochranu svých souborů udělat, je umístit je do úložiště vytvořeného aplikací BestCrypt Explorer, které lze otevřít pouze po zadání (minimálně osmimístného) hesla. Přímo v úložišti můžete vytvářet nové textové soubory, například s hesly nebo jinými tajnými informacemi, další soubory libovolného typu (fotky, dokumenty, tabulky atd.) přesunete do šifrovaného úložiště prostřednictvím standardní funkce pro sdílení obsahu. Celé úložiště lze v zašifrované podobě uploadovat do cloudových úložišť typu OneDrive či Dropbox.

Platforma ?– ? zdarma
Známka Chipu výborný (1,8)

 

Fit za sedm minut

Seven

V aplikaci Seven si zvolíte cíl vašeho snažení (lepší kondice, hubnutí, nabírání svalů) a také frekvenci, jak často chcete cvičit. Následně vám Seven připraví váš individuální cvičební plán, který nebude náročný ani na čas, ani na prostor kolem vás. Postačí vám sedm minut času, během kterých vám bude aplikace zobrazovat instrukce pro 30sekundové série různých cviků. Nemusíte se ale samozřejmě omezovat jen na krátké každodenní cvičení. Aplikace Seven vám může připravit i intenzivnější tréninkový program se zaměřením na konkrétní partie těla. Seven je zdarma pouze během zkušebního období. Pokud se rozhodnete cvičit s ní pravidelně, je třeba uhradit roční poplatek cca 2 000 korun.

Platforma ? zdarma ? zdarma
Známka Chipu výborný (1,6)

 

Rychlá tvorba úkolů

Three.do

Způsob práce s aplikací Three.do je značně odlišný od toho, jak jsme zvyklí používat nástroje na tvorbu úkolů a připomenutí.
Tvůrci aplikace chtěli celý proces maximálně zrychlit a minimalizovat úkony, které musí uživatel pro vytvoření nového úkolu provést. Aplikace Three.do se proto ovládá prostřednictvím systému barevných dlaždic s přednastavenými funkcemi. V prvním kroku si mezi dlaždicemi vyberete, koho nebo čeho se úkol týká, pak zvolíte, kdo jej má vykonat, co je třeba udělat, a samozřejmě i kdy nebo za jak dlouho. Takto jednoduše (až si budete pamatovat obsah dlaždic, tak i extrémně rychle) vytváříte úkoly jen několika klepnutími na displej smartphonu.

Platforma ?– ? zdarma

Známka Chipu výborný (1,8)

 

Změna prostředí

hyperion launcher

I ve své bezplatně použitelné verzi zvládne hyperion launcher zásadně proměnit domovskou obrazovku vašeho androidového smartphonu či tabletu do stylu, který ze všeho nejvíce připomíná prostředí smartphonů Pixel 3 z dílny Googlu. V možnostech nastavení nabízí hyperion launcher například změnu mřížky pro ikony aplikací na domovské obrazovce i v nabídce všech instalovaných aplikací, dále změnu barev prakticky všech ovládacích prvků uživatelského rozhraní, volbu z různých balíčků ikon nebo například možnost uzamknutí domovské obrazovky zařízení proti nechtěným úpravám. Celkově je hyperion launcher velmi svižný a jeho rychlost lze upravit i nastavením přechodů a animací.

Platforma ?– ? zdarma
Známka Chipu výborný (1,5)

 

Krátce

Opera beta

Ve vývojové, testovací verzi oblíbeného mobilního webového prohlížeče je nově k dispozici také virtuální peněženka pro uchovávání kryptoměn. Podle aktuálního kurzu si můžete nechat zůstatek zobrazit v korunách, eurech nebo třeba dolarech. (Android; zdarma)

Disk Google

Po dlouhém čekání je konečně možné prostřednictvím klientské aplikace pro cloudové úložiště Googlu otevřít a upravovat dokumenty, tabulky a prezentace z MS Office, chráněné heslem. Doposud je bylo možné jen otevírat. (Android, iOS; zdarma)

Viber Messenger

Aktualizace internetového komunikátoru přináší funkci komunitních chatů, možnost upravovat již odeslané zprávy nebo funkci pro překlad textových zpráv do různých světových jazyků. Většina novinek je ale k dispozici jen ve verzi pro Android. (Android, iOS; zdarma)

Solid Explorer

Oblíbený souborový manažer pro Android prošel zásadní inovací uživatelského rozhraní a byly v něm opraveny i odhalené chyby. Novinkou je například noční režim aplikace, která patří mezi nejlepší správce obsahu paměti mobilních zařízení. (Android; zdarma)

Photoshop Express

Oblíbený fotoeditor překročil hranici 100 milionů stažení z Obchodu Play a přichází s novými funkcemi a vylepšeními. Zatím naposledy přibyla sada nových nálepek a štítků, byla rozšířena nabídka efektů a také je nyní možné nastavovat kvalitu exportovaných JPEG souborů. (Android, iOS; zdarma)

Garmin Explore

Nová mobilní aplikace pomáhá s plánováním výletů a slouží i pro prohlížení detailních turistických map. Do aplikace je možné si stáhnout detailní topografické mapy i letecké snímky. Uložené mapy lze používat i bez připojení k internetu. (Android, iOS; zdarma)

Dobré knihy

Aplikace internetového knihkupectví obsahuje katalog s 90 tisíci tištěnými tituly, tříděnými do mnoha kategorií pro usnadnění výběru.
Nakupovat je možné i velmi rychle, bez registrace nového zákaznického účtu.
(Android; zdarma)

 

Aplikace z dílny Microsoftu

Microsoft pohřbil svoji platformu mobilních Windows a vrhl své síly do vývoje mobilních aplikací pro Android a iOS. Kromě mobilní verze Office nabízí pěknou řádku zajímavých aplikací.

Microsoft Launcher

Alternativní launcher

Mezi aplikace z dílny Microsoftu pro Android patří i Microsoft Launcher, tedy kompletní řešení domovské obrazovky pro smartphony a tablety s Androidem.

Navíc se jedná o velmi zajímavý launcher, ve kterém budete mít vždy při ruce nejčastěji používané kontakty, aplikace, kalendář i další důležitý obsah vašeho mobilního zařízení. Microsoft Launcher také nabízí rozsáhlé možnosti přizpůsobení vzhledu a funkcí domovské obrazovky vlastním požadavkům uživatele. Výbornou vlastností je rovněž propojení s počítači s operačním systémem Windows, ve kterých lze dokončit rozpracované dokumenty nebo třeba upravovat fotografie pořízené smartphonem.
Platforma ?– ? zdarma Známka Chipu výborný (1,3)

Your Phone Companion

Synchronizace s PC

Microsoft dlouhodobě pracuje na možnosti synchronizace obsahu mezi androidovými smartphony a počítači s Windows 10. Jedním z výsledků tohoto úsilí je i aplikace Your Phone Companion, která po jednoduchém nastavení propojení androidového smartphonu s počítačem s Windows 10 umožňuje synchronizovat obsah mezi mobilem a počítačem. Práci rozpracovanou ve smartphonu můžete díky synchronizaci obsahu dokončit v počítači a naopak. Stejně tak umí Your Phone Companion synchronizovat fotografie a také číst a posílat SMS zprávy z počítače. Spolupráce se smartphny ještě není úplně bezproblémová, ale aktualizace Windows 10 ji postupně zlepšují. Platforma ?– ? zdarma Známka Chipu výborný (2,1)

Microsoft Edge

Mobilní prohlížeč

Zatímco v počítačích s Windows 10 si internetový prohlížeč Microsoft Edge mnoho přízně nezískal, jeho mobilní verzi si jen z Obchodu Play stáhlo více než 5 milionů majitelů androidových smartphonů a tabletů.
Výhodou je možnost synchronizace obsahu mezi prohlížečem Edge v počítači a v mobilním zařízení, která nezahrnuje jen webové stránky, ale také záložky, hesla nebo stránky uložené k pozdějšímu přečtení. K dispozici jsou běžné funkce jako režim anonymního surfování a předinstalován je i doplněk AdBlock Plus pro blokování agresivní internetové reklamy, který stačí pouze aktivovat v nastavení. Dále si v nastavení můžete změnit výchozí vyhledávač Bing na Google.
Platforma ? zdarma ? zdarma Známka Chipu výborný (1,7) Office Lens

Kapesní skener

Extrémně užitečnou mobilní aplikací z dílny Microsoftu je Office Lens, nástroj na digitalizaci papírových dokumentů prostřednictvím fotoaparátu mobilního zařízení.
Office Lens vám pomůže s pořízením snímku papírového dokumentu, stejně jako třeba snímku promítané prezentace nebo třeba vizitky a následně upraví případné deformace a digitalizovanou předlohu uloží. Můžete jít ale ještě mnohem dál – díky výkonné technologii pro rozpoznávání textu (OCR) je možné digitalizovaný dokument převést na text vhodný k dalším úpravám – včetně zachování výchozího formátování. Office Lens spolupracuje i s dalšími aplikacemi od Microsoftu, především s mobilním Wordem a správcem poznámek OneNote. Platforma ? zdarma ? zdarma Známka Chipu výborný (1,0)

Face Swap

Humorná selfíčka

Aplikace Face Swap patří mezi tzv. garážové produkty Microsoft, ze kterých často vznikne něco zajímavého, ale občas jsou také bez náhrady ukončeny.

Funkce aplikace Face Swap je velmi jednoduchá: prostřednictvím aplikace si pořídíte selfie snímek, ze kterého Face Swap vypreparuje váš obličej a následně jej namontuje do některé z desítek připravených šablon, resp. různých typů snímků. Další možností je namontování obličeje do jakéhokoli snímku s lidmi v paměti vašeho mobilního zařízení. Veškeré grafické úpravy přitom probíhají automaticky, aniž by bylo nutné manuálně označovat obličeje nebo korigovat jejich montáže do jiných snímků. Platforma ? zdarma ? zdarma Známka Chipu výborný (2,1)

Microsoft Translator

Univerzální překladač

Neustálým vývojem a zlepšováním prochází také aplikace Microsoft Translator, překladatelská aplikace využívající pro zpřesňování překladů technologii umělé inteligence. Klasické textové překlady jednolitých slov i frází doplňují funkce pro překládání z hlasového vstupu i rozpoznávání textu ve snímcích pořízených fotoaparátem smartphonu a jejich následný překlad. Velmi užitečná je také funkce pro překlad konverzací s hlasovým vstupem. Dále je k dispozici přehled stovek nejčastějších frází pro mnoho situací v osobním i pracovním životě a samozřejmě je možné stáhnout si slovníky do mobilního zařízení pro jejich používání i bez připojení k internetu.
Platforma ? zdarma ? zdarma Známka Chipu výborný (1,3)

Next Lock Screen

Zamykací obrazovka

Kromě vlastního launcheru připravili vývojáři Microsoftu pro Android také alternativní řešení zamykací obrazovky.
Můžete si přitom sami nastavit, které z instalovaných aplikací mohou na zamykací obrazovce zobrazovat svoje notifikace, a také si na zamykací obrazovku umísit zástupce aplikací a kontaktů, které ve svém smartphonu či tabletu používáte nejčastěji. Next Lock Screen umí dále zobrazovat například i obsah kalendáře, ovládací prvky hudebního přehrávače nebo třeba předpověď počasí. Tapety na zamykací obrazovku se automaticky stahují z internetu a v pravidelných intervalech se mění. Možnosti uživatelských nastavení jsou skutečně rozsáhlé.
Platforma ?– ? zdarma Známka Chipu výborný (1,1)

Microsoft To-Do

Chytrý úkolník

Aplikaci Wundertlist, kterou dříve Microsoft koupil i s celým berlínským vývojovým týmem, nahrazuje při správě poznámek novější aplikace Microsoft To-Do. Tato aplikace s moderním, přehledným designem usnadňuje každodenní plánování úkolů a schůzek a umožňuje sdílení těchto poznámek v rámci rodiny nebo pracovních týmů. Snadno tedy můžete pracovat se společným nákupním seznamem nebo třeba přehledem věcí, které je potřeba zařídit. Obsah aplikace je rovněž automaticky synchronizován mezi vaším mobilním zařízením a počítačem. Jednotlivé úkoly je možné rozdělit na dílčí kroky a sledovat jejich plnění a samozřejmě nechybí ani nastavení termínů plnění a příslušných upozornění.
Platforma ? zdarma ? zdarma Známka Chipu výborný (1,7)

Microsoft Azure

Kontrola nad cloudem

Microsoft má v rukávu také aplikaci pro uživatele jeho služby Azure, ve které si rezervují výkon a kapacitu cloudových serverů. Po přihlášení k uživatelskému účtu je možné v aplikaci Microsoft Azure sledovat aktuální vytížením procesorů jednotlivých serverů, datové přenosy v internetu nebo objemy dat čtených a zapisovaných na disky cloudových serverů. Pro správu cloudových serverů lze využít i příkazový řádek, ovládaný v mobilním zařízení. Šikovná je možnost nastavení notifikací, které vás mohou upozornit například na dlouhotrvající maximální vytížení serverů nebo jiné skutečnosti, které by měl správce serverů ve službě Microsoft Azure nějakým způsobem řešit.
Platforma ? zdarma ? zdarma Známka Chipu výborný (1,9)


Příbuzná témata:  Komerční sdělení