Menu

To nejlepší z Chip DVD

AVG Internet Security pro Chip se na novější verze automaticky aktualizuje na pozadí, takže se o nic nemusíte starat. Změna přijde v příštím roce, kdy budou nové funkce přidávány pouze pro Windows 7/8/10, nicméně program nadále poběží i na starších systémech.

Z pohledu bezpečnosti je provoz XP stále obtížnější. Komu utekl výhodný upgrade na Windows 10, má ideální období přát si nový počítač pod stromeček. A pokud nemáte speciální požadavky na programové vybavení, řešením i pro starší počítače může být přechod na OS Ubuntu.

Obsah DVD je dostupný i on-line. Více na straně 55.

O autorovi| martin.kucera@chip.cz

Seznam programů v Chipu 12/2018

PLNÉ VERZE
D Online Shield VPN S128
D Wise Care 365 Pro 5
D NetSpot 2.10 Home S106
D D jAlbum Confidental 14 S134 Corporate
D Kryptel 8
D EveryLang 3 PRO
D GOM Cam
D Smart City 3D
D AVG Internet Security
D Driver Booster 6 Pro
D Uninstaller 8 Pro
D Bitdefender IS 2019
D Password Recovery Suite
D EasyBackup 2019
D MP3 cutter
D Zoner Photo Studio X
TESTY A PRAXE
D AVG Secure Browser
D Chocolatey
Ubuntu D Portable 18.10 S96
Linux Live USB Creator
UNetbootin
BCUninstaller D Freeware S56 4.11
Bug.n (Autohotkey Script)
Duplicati 2.0.3.3
Luminance HDR 2.5.1
MemPlus
Password Safe Portable
Reset Windows Update
WinDynamicDesktop
Yale – síťový skener
Krátké Audirvana testy Plus S100
Dashlane 6 Premium
Photo Optimizer 7
VMware Workstation 15
Xpert-Timer Basic 6.1
Avira D VPN Phantom S106 VPN
CyberGhost VPN
F-Secure Freedome
Hide.me VPN 2.0.2
NordVPN
ProtonVPN
Opera 56
Online Shield VPN
VyprVPN
Windscribe VPN
SOFTWARE
Softwarové novinky
DisableWinTracking 3.2.1
wolfSSL 3.15.3
Crusta Browser 1.4.3.1
Magoshare Free Uninstaller 2.1
Optimizer 4.5
Slunečnice.cz
Simple Care
Windows 10 Taskbar Transparency
ChronoFag Timer
Earthquake Bulletin
Icon Maker
Oxygen System Care
magayo WET
QuickHash
YAPA
Universal Encoder Decoder
Less MSIerables
OnionFruit Connect
Dobývání hradu
WhatsApp Desktop
Položky označené D jsou součástí
»On-line DVD« a »Digitální edice Chipu«
a jsou ke stažení on-line do konce do konce
ledna 2019, více informací najdete na s55.

OS Ubuntu 18.10

Náhrada Windows

Uvažujete-li kvůli problémům s aktualizacemi Windows 10 o změně operačního systému nebo máte starší hardware s XP, vyzkoušejte s námi bezpečné a odladěné řešení Ubuntu.
Pokud provozujete notebook, který je používán na čtení internetu, vyřizování e-mailů, sledování sociálních sítí, chatování, pořizovaní dokumentů, úpravu tabulek, ukládání a správu fotografií, sledování filmů a seriálů apod., můžete v klidu ihned přejít na Ubuntu s lokalizací do češtiny.
V našem návodu na S96 si navíc ukážeme, jak se dá Ubuntu připravit na cesty i pro spouštění z USB flash disku. Vše potřebné najdete na Chip DVD.

Řešení problémů s Wi-Fi

NetSpot 2.10 Home

Aplikace NetSpot je profesionální nástroj na měření kvality signálu bezdrátové sítě na různých místech vašeho bytu, domu či jakéhokoli prostoru, který potřebujete signálem Wi-Fi pokrýt. Pro měření budete potřebovat pouze notebook a pak také půdorys či alespoň hrubý plánek místa měření v některém z běžných obrazových formátů. Program NetSpot detekuje všechny okolní sítě v dosahu vašeho zařízení a kromě základních technických parametrů vysílané Wi-Fi změří i kvalitu přijímaného signálu. Velmi rychle můžete změřit příjem Wi-Fi na různých místech a na základě zjištěných výsledků upravit nastavení vysílacího pásma či kanálu nebo přemístit Wi-Fi router na vhodnější místo. Možná také zjistíte, že žádná úprava konfigurace stávajícího Wi-Fi routeru nepomůže a budete jej muset vyměnit

Trápí vás rychlost a stabilita vaší Wi-Fi sítě a už nevíte, jak jinak ještě nastavit router, abyste dosáhli lepšího pokrytí?

za výkonnější model nebo dosah Wi-Fi rozšířit přidáním opakovače či access pointu.
Licence pro Chip: Roční plná verze programu v ceně 1 200 korun. Registrace a instalace do konce ledna 2019, detaily u programu. Určeno pro Windows 7 a vyšší a macOS 10.10 a vyšší.

Foto popis| Měření probíhá tak, že procházíte se svým notebookem po domě a na půdorysu klikáte na místa, kde se aktuálně zhruba nacházíte. Nemusí jít o zcela přesnou polohu, stačí alespoň přibližné označení. Program NetSpot vám ukáže, jak silný signál své domácí sítě na daném místě přijímáte.

Svěží a čistý počítač

Wise Care 365 Pro 5

Prvním krokem vyčištění a optimalizace počítače ve Wise Care 365 je kompletní analýza jeho obsahu. Během testu jsou odhalena nepotřebná data na pevném disku, zbytečné záznamy v registru Windows, data z dočasné paměti internetových prohlížečů a například i pozůstatky po aktualizacích operačního systému. Současně jsou při analýze identifikovány i možnosti úpravy nastavení Windows pro dosažení většího výkonu. Všechny odhalené problémy můžete následně vyřešit jediným kliknutím myší. Šikovná je i možnost nastavení automatického provádění kontroly obsahu a optimalizace počítače ve zvoleném intervalu. Mezi dalšími funkcemi programu nechybí ani funkce pro zrychlení startu počítače zastavením automatického spouštění nepotřebných programů a služeb, možnost úpravy kontextové

Aplikace pro vyčištění disku, odstranění pozůstatků po surfování na internetu a optimalizaci nastavení Windows by neměla chybět v žádném počítači.

nabídky pravého tlačítka myši nebo likvidace nepotřebných souborů. Více se dozvíte na S 128.
Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze programu v ceně 800 korun.
Bez registrace. Instalace do konce ledna 2019, detaily u programu. Určeno pro Windows XP a vyšší.

Foto popis| Analýza v programu Wise Care 365 odhalí, kolik máte na pevném disku zbytečných dat, jak moc je registr Windows zanesený nepotřebnými záznamy a jaké kroky optimalizace pomohou zvýšit výkon a stabilitu vašeho počítače. Zjištěné problémy vyřešíte kliknutím na tlačítko »Opravit«.

Antiviry, reklamace DVD, registrace plných verzí, licence AVG

Chip DVD byl prověřen deseti antiviry. Podezřelé soubory doporučujeme skenovat pomocí www.virustotal.com. Nečitelný DVD vyměňujeme poštou na základě žádosti zaslané na reklamacedvd@chip.cz. Konkrétní informace o registracích a licenčních podmínkách najdete u instalace každé plné verze. Období registrací je zpravidla do konce ledna 2019.

Plná verze AVG Internet Security dlouhodobě přináší čtenářům Chipu komplexní zabezpečení počítače. Licenci je nutné každý měsíc prodloužit novým licenčním klíčem. Na adresu chip1812avgischip@chip.cz odešlete jakýkoliv e-mail, obratem obdržíte licenci i potřebné informace.
Předplatitelé najdou licenci také v »On-line DVD«.

Internetové fotoalbum

jAlbum 14

Aplikace jAlbum 14 Standard představuje kompletní řešení pro publikování fotografií na internetu prostřednictvím interaktivních webových galerií využívajících JavaScript. Po uživateli jAlbum nevyžaduje žádné speciální znalosti nad rámec běžných aplikací pro zpracování fotografií v počítači. V aplikaci jAlbum stačí vybrat použité fotografie, které lze zároveň upravovat (ořezávat, otáčet, upravit expozici atd.), a poskládat z nich fotoalbum dle zvolené a snadno upravitelné šablony. Kromě vzhledu svého fotoalba přitom můžete do značné míry upravovat i jeho funkce, které budou pro prohlížení fotografií k dispozici návštěvníkům vašich webových stránek. Snímky můžete doplnit třeba o popisky a své hodnocení nebo je pro snazší vyhledávání popsat klíčovými slovy. Více se dozvíte na S 134.
Nová verze jAlbum 17 přichází s přepracovaným uživatelským rozhraním i řadou funkčních vylepšení. Výrobce vytvořil kolem svého řešení celý ekosystém aplikací a hostingových služeb.

Licence pro Chip: Časově neomezená starší plná verze programu v ceně 1 300 korun. Registrace a instalace do konce prosince 2018, detaily u programu. Určeno pro Windows XP a vyšší nebo pro macOS.

Chtěli byste vystavovat na svých stránkách fotografie v efektních galeriích, ale neznáte potřebné webové technologie? Šikovná aplikace je vytvoří za vás.

Foto popis| Tvorbu nového fotoalba začněte kliknutím na tlačítko »Přidat« a výběrem fotografií do svého alba. Pak si zvolte název projektu, popis alba a třeba i doplňte klíčová slova. Po kliknutí na volbu »Více« si ještě můžete vybrat umístění souborů nově vytvořeného fotoalba.

Foto popis| Po vytvoření alba si můžete zobrazit jeho náhled a pak s ním dále pracovat. K dispozici je dlouhá řada nastavení vzhledu i funkcí fotoalba, včetně například jeho struktury, náhledů, vložení popisků nebo aplikace efektů.

Spolehlivý internetový štít

Steganos Online Shield VPN

Program Online Shield VPN má hned několik důležitých funkcí, které vám zajistí bezpečné a bezstarostné surfování na internetu. Předně dokáže internetovou komunikaci přesměrovat přes zahraniční, anonymní proxy servery, čímž vám umožní nejen surfovat anonymně, ale také využívat různé internetové služby, určené jen uživatelům z určitých regionů. Díky programu Steganos Online Shield VPN se tak dostanete například i k videoarchivům amerických televizních stanic nebo třeba k obsahu videoserveru Hulu. Další důležitou funkcí programu je však také zašifrování přenášených dat 256bitovým AES algoritmem, takže můžete bezpečně surfovat například i v otevřených Wi-Fi sítích v kavárnách a na dalších veřejných místech. Aby toho nebylo dost, dokáže Steganos Online Shield VPN potlačit i zobrazování internetových bannerů a likvidovat sledovací cookies. Služba nabízí i klienty pro mobily a tablety s Androidem a iOS, které lze používat souběžně.

Licence pro Chip: Roční plná verze programu v ceně 1 300 korun s měsíčním limitem 5 GB přenesených dat. Službu můžete použít souběžně až na třech různých zařízeních. Registrace a instalace do konce prosince 2018, detaily u programu. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

Používání otevřených Wi-Fi sítí na veřejných místech není bezpečné. Se specializovanou aplikací bude vaše internetová komunikace opravdu soukromá.

Foto popis| Po instalaci a aktivaci plné verze programu Steganos Online Shield je při jeho prvním použití nutné povolit instalaci virtuálního síťového ovladače, nezbytného pro vytvoření šifrovaného VPN tunelu k serverům provozovatele anonymizační služby. Po aktivaci zabezpečeného spojení zobrazí program i vaši novou IP adresu.
Foto popis| V hlavním okně programu Steganos Online Shield můžete pomocí přepínačů aktivovat funkce, které zrovna potřebujete. Po kliknutí na tlačítko s ikonou zeměkoule si můžete zvolit zemi pro přesměrování dat, resp. zemi, kde se chcete připojit k regionálně omezeným webovým službám.

Bleskový překladač

EveryLang 3 PRO

Program EveryLang PRO nabízí rychlý překlad textu z/do téměř libovolného jazyka – tedy všech jazyků, které nabízí internetové překladače Google, Bing a Yandex. Stačí například v prohlížeči nebo třeba v editoru vybrat text, který potřebujete přeložit, dvakrát stisknout levou nebo

EveryLang je praktický nastroj pro rychlý překlad textu z/do libovolného jazyka, který běží na pozadí a označený text po stisku klávesové zkratky ihned zpracuje.

pravou klávesu »Ctrl« a u kurzoru myši se zobrazí plovoucí okno s automaticky přeloženým textem. Pokud označíte a budete chtít přeložit text v češtině, program jej automaticky převede do jazyka, ze kterého jste naposledy do češtiny překládali.
Program dále obsahuje i šikovného správce schránky Windows, který sleduje její obsah a uchovává historii textu kopírovaného prostřednictvím schránky.
Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze programu v ceně 400 korun. Registrace a instalace do konce ledna 2019, detaily u programu. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

Foto popis| Pomocí šikovné funkce »SmartClick« zobrazíte dvojitým stisknutím kolečka myši plovoucí okno s rychlým přístupem k různým nástrojům programu. O tom, které nástroje plovoucí okno zobrazí, rozhoduje to, zda jste před aktivací této funkce označili nějaký text (okno vlevo na obrázku), nebo nikoliv (okno vpravo).

Staň se youtuberem

GOM Cam

Program GOM Cam pořídí videozáznam z celé pracovní plochy Windows nebo zvolené oblasti či okna a také umí nahrávat záběry z webkamery. Připravena je i speciální funkce pro záznam průběhu hraní počítačových her a samozřejmě nechybí ani klasická funkce pro pořizování jednotlivých snímků obrazovky.

Chcete nahrávat video z vaší webkamery? Nebo pořizovat záznamy z počítačových her? S šikovným programem to není žádný problém.

Od řady podobných programů se GOM Cam liší především v opravdu rozsáhlé nabídce doplňkových funkcí, která zahrnuje především editor pro stříhání a další úpravy pořízených videozáznamů nebo velmi šikovnou funkci pro pořizování snímků webových stránek přesahujících obrazovku počítače. Také se může hodit vytváření GIF animací z pořízených snímků. Nechybí ani mnoho možností nastavení, včetně například i spouštění záznamu podle časového plánu.

Licence pro Chip: Tříměsíční verze programu. Registrace a instalace do konce prosince 2018, detaily u programu. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

Foto popis| Program GOM Cam umí pořizovat záznam z celé řady zdrojů. Tlačítka pro aktivování příslušných funkcí najdete na levé straně hlavního okna programu. Domovská obrazovka aplikace GOM Cam pak slouží jako prohlížeč pořízených videozáznamů a snímků obrazovky.

Šifrujte profesionálně

Kryptel 8

Kryptel Standard 8 nabízí několik způsobů zabezpečení dat, od šifrování jednotlivých souborů a adresářů přímo z kontextového menu průzkumníka souborů až po tvorbu zašifrovaných kontejnerů, kam stačí požadované soubory zkopírovat nebo jednoduše přesunout myší. Kontejnery jsou zašifrované soubory

Zabezpečení a zálohování citlivých osobních dat a souborů nemusí být zdlouhavá aktivita, stačí kliknout pravým tlačítkem myši a je hotovo.

s vlastní adresářovou strukturou, jejichž obsah se zpřístupní po zadání hesla. Obsah kontejnerů lze libovolně měnit, není tedy třeba celý kontejner šifrovat znovu. Pro lepší kontrolu nad zabezpečenými daty je také možné využít zabudovaného správce hesel, který jednotlivým heslům dokáže přiradit úroveň přístupu ke specifickým souborům. Kryptel je k dispozici i v přenosné verzi pro USB flash disky, takže se výborně hodí pro zabezpečený přenos citlivých dat. Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze programu v ceně 650 korun. Registrace a instalace do konce ledna 2019, detaily u programu. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

Foto popis| Pro zabezpečení jednotlivých souborů či složek stačí v Kryptelu kliknout pravým tlačítkem a vybrat možnost »Encrypt «. Stejně jednoduchým způsobem umožňuje program i vytvářet rychlé zálohy na místní nebo cloudová úložiště a skartovat soubory.

Chytré město, chytrá domácnost

Smart City 3D

Encyklopedie Smart City 3D vám prostřednictvím názorných 3D modelů představí zajímavý pohled do fungování moderního chytrého města. Smart City je v poslední době často skloňovaný termín, se kterým operují velké světové metropole, ale i obyčejná malá městečka. Stále více obyvatel

Co definuje tzv. chytré město či domácnost? Aplikace uvádí pětadvacet tematických okruhů, které související problematiku přibližují.

se totiž stěhuje do měst, která však kvůli přeplněnosti a zhoršujícímu se životnímu prostředí přestávají být příjemným místem pro život. Města, která se s tímto trendem nechtějí smířit, čeká zásadní a nezbytná proměna. V rámci udržitelného rozvoje se musí začít chovat zodpovědně, aby snížila negativní dopady urbanizace, zefektivnila využívání všech druhů energií a zlepšila dopravní situaci na svém území. Výsledkem by mělo být zkvalitnění životního prostředí a zachování příjemného prostoru pro život obyvatel.

Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze programu ve verzi pro Chip. Bez registrace. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

Foto popis| Informační vrstva aplikace Smart City 3D nabízí podle situace doprovodné informace a materiály, případně odkazy na videa a webové stránky. Uvedeny jsou i konkrétní realizace uváděných principů v praxi.

Zabezpečený prohlížeč

AVG Secure Browser

Výrobce populárního antiviru AVG vypustil bezplatnou verzi zabezpečeného prohlížeče AVG Secure Browser. Jde o internetový prohlížeč, který je založený na nejnovější verzi zobrazovacího jádra Chromium a doplněný o maximální ochranu soukromí

Všechny bezpečnostní nástroje, o kterých se často mluví v souvislosti s útoky prostřednictvím internetových prohlížečů, AVG integrovalo do jediného zabezpečeného browseru.

uživatele. Některé funkce jsou bezpečnostní nadstavbou antivirového řešení AVG Internet Security, které mají čtenáři Chipu k dispozici zdarma. Integrován je například AdBlock, který brání načítání reklam na vámi navštěvovaných webových stránkách. Webový obsah se díky tomu načítá rychleji a zároveň jste lépe chráněni. Ochrana před phishingem při prohlížení internetu blokuje škodlivé webové stránky a útoky. Licence pro Chip: Časově neomezená free verze programu. Bez registrace. Určeno pro Windows 7 a vyšší.

Foto popis| Díky přehlednému Centru zabezpečení a ochrany soukromí má uživatel při prohlížení internetu úplnou kontrolu nad svým soukromím a bezpečností. Browser nabízí nadstandardní zabezpečení v podobě funkcí proti phishingu, cryptojackingu, fingerprintingu a dalším rozličným způsobům sledování.

Barevné značení souborů

Confidential Corporate Pro

S aplikací Confidential můžete označovat dokumenty, fotky i další soubory barevnými značkami a pak je podle nich snadno vyhledávat a třídit.

Aplikace Confidential ve verzi Corporate Edition představuje profesionální nástroj na označování a katalogizaci souborů všech typů (tedy například textových dokumentů, tabulek, prezentací či fotografií), která vám pomůže setřídit obsah vašeho počítače a následně v něm pohodlně vyhledávat. V přehledném prostředí aplikace Confidential můžete buďto použít připravené tagy, nebo si nastavit vlastní systém označování souborů. Značky můžete k souborům přidávat také přímo v Průzkumníku, pomocí nových funkcí v kontextové nabídce pravého tlačítka myši. Proces označování vám ale také velmi usnadní funkce pro automatické označování všech nových souborů podle nastavených pravidel. Souborům značky zůstanou bez ohledu na to, zdali je někam přesunete nebo třeba přejmenujete.

Licence pro Chip: Roční plná verze programu v ceně 1 500 korun pro tři počítače. Registrace a instalace do konce ledna 2019, detaily u programu. Určeno pro Windows 7 a vyšší. Nejvyšší verze programu umožňuje automatickou synchronizaci označených souborů s cloudovými úložišti typu Dropbox nebo OneDrive.

Chcete si udělat pořádek v obsahu vašeho počítače? Máme pro vás profesionální aplikaci pro označování a třídění souborů všech typů.

Foto popis| V hlavním okně programu Confidential, podobném Průzkumníku souborů ve Windows, vyberete v části »Favorites« soubory k označení a použijete na ně značky z nabídky »All Tags«, které je třeba přetáhnout na konkrétní soubory.

Foto popis| Označování souborů výrazně zjednodušuje funkce pro automatické přidávání značek podle nastavených pravidel. Najdete ji pod nabídkou »Tools / Autotagging rules« a v nově otevřeném okně si nastavíte pravidla, založená například na názvech a typech souborů nebo třeba jejich umístění v konkrétních složkách.

Freeware měsíce

D Programy z rubriky Freeware měsíce najdete na CHIP-DVD c

Duplicati 2.0

Zálohování dat v pěti krocích

O nezbytnosti záloh jsme v Chipu popsali desítky stránek. Díky bezplatným programům, jako je Duplicati, může být zálohování důležitých dat vyřešeno bez kompromisů. Nástroj umožňuje vytvářet všechny typy obvyklých typů záloh. Jako cílové místo pro zálohování však můžete vybrat externí USB disk, lokální síť, NAS, server FTP nebo cloudová úložiště Dropbox, Amazon S3, OneDrive, Google Drive apod.

K dokonalé záloze se dopracujete v pěti krocích. Nejprve vytvořte odpovídající název zálohy, například »Moje fotografie« nebo »Dokumenty«. Chceteli zabránit neoprávněnému prohlížení záloh na externích pevných discích, měli byste povolit šifrování AES-256 a nastavit heslo nebo digitální podpis. Ve druhém kroku určíte cílový adresář. Poté vyberte, které soubory je třeba zálohovat. V tom případě zaškrtněte také políčko »Show hidden files«, ať vidíte i skryté soubory. Krok čtyři umožňuje zálohování naplánovat, takže se o něj už nemusíte starat. Stačí nastavit povolené dny pro automatické zálohování. Nakonec uveďte, kolik verzí záloh by mělo být zachováno a kolik odstraněno.
TIP : Chcete-li místo jednotlivých souborů uložit celý pevný disk nebo adresář, přejděte do třetího kroku »Source files« na položku »Computer« a zaškrtněte políčko vedle požadovaného adresáře nebo disku. K dispozici je více detailních nastavení.
TIP : Klepněte na položku »Restore« a potom v aplikaci Průzkumník vyberte dříve vytvořený záložní soubor pro rozbalení záloh.

Web: duplicati.com Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10 Jazyk: angličtina

Bulk Crap Uninstaller

Odinstalujte odpad

V okně Ovládací panely systému Windows lze odinstalovat pouze jednotlivé programy, což může zdržovat.
S programem Bulk Crap Uninstaller můžete označit více položek a odebrat je ze systému najednou. Po odinstalaci můžete také nechat nástroj vyhledávat zbytky programů v počítači.
TIP : Pomocí funkce »Quiet Uninstall«, tiché odinstalování, můžete při odstraňování programů vynechat otravné podnabídky. To ale bohužel nepracuje naprosto s každým softwarem.

Web: klocmansoftware.weebly.com Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10 Jazyk: angličtina

WinDynamicDesktop 2.0.2

Změna pozadí

Operační systém Apple macOS obsahuje od verze Mojave možnost nastavit dynamicky se měnící pozadí pro pracovní plochu podle denní doby. Nástroj WinDynamicDesktop vám tuto možnost přináší pro systém Windows 10.
TIP: Chcete-li spustit software, zadejte správně vaši zemi. Jedině tak bude na obrazovce správně synchronizován denní a noční režim. Změna mezi 16 obrázky, které zachycují stejný motiv po celý den, probíhá naprosto plynule a nenápadně.

Web: github.com/t1m0thyj Operační systém: Win 10 Jazyk: angličtina

Password Safe Portable 3

Hesla na flash disku

Maximální zabezpečení dat pro přístup je možné pouze tehdy, pokud se přístupové údaje pro každý z účtů navzájem zcela liší. S Password Safe můžete bezpečně shromažďovat všechna hesla na jednom místě. Přenosná verze aplikace umožňuje nosit správce hesel s sebou na USB flash disku.
TIP: Při tvorbě hesel vytvořte náhodné kombinace velkých a malých písmen, čísel a speciálních znaků. Nezapomeňte hlavní heslo, jinak nebudete mít přístup k ostatním údajům.

Web: pwsafe.org Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10 Jazyk: angličtina Síťový skener Yale 1.18

Otestujte domácí síť

Bezplatný nástroj Yale zobrazuje celou řadu informací o aktuálním zatížení sítě a systému, včetně přenosové rychlosti přes Wi-Fi nebo ethernetové připojení, vytížení sítě jednotlivými aplikacemi, rychlost přenosu dat na pevném disku a využití CPU a paměti RAM.
TIP : Program funguje bez instalace.
Stačí si jej nakopírovat na určené místo na pevném disku a spustit soubor EXE. Malé okno se zobrazí dole na pravé straně hlavního panelu. Můžete si vytvořit zástupce na ploše pro rychlý přístup.

Web: the-sz.com Operační systém: Win 7/8/10 Jazyk: angličtina

Reset Windows Update Tool

Aktualizace zpět

Pokud nová aktualizace Windows působí problémy, může být zrušena pomocí nástroje Reset Windows Update Tool. Nástroj je schopen také vymazat dočasné soubory, skenovat, detekovat a opravit poškození systému Windows System Image, skenovat všechny chráněné systémové soubory a nahradit poškozené soubory, měnit neplatné hodnoty v registru Windows, resetovat nastavení Winsock a další.
TIP : Nástroj vždy spusťte klepnutím pravým tlačítkem myši a volbou spustit s administrátorskými právy, jinak nemusí správně fungovat.

Web: wureset.com Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10 Jazyk: angličtina

bug.n

Správce oken

Systém Windows již nějakou dobu nabízí možnost uspořádat okna programů svisle a vodorovně na polovinu obrazovky. S doplňkem správce oken pro Windows Shell Explorer mohou být okna řazena na obrazovce mnohem sofistikovanějším způsobem.
TIP : Pro provoz programu je vhodné si osvojit klávesové zkratky pro rychlé ovládání. Najdete je na cheatography. com/gamer204/cheat-sheets/bug-n.

Tabulku zkratek a příkazů si můžete stáhnout v PDF formátu.

Web: github.com/fuhsjr00 Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10 Jazyk: angličtina

Luminance HDR 2.5.1

Spojte snímky HDR

U fotografií s vysokým dynamickým rozsahem, které obsahují hyperrealisticky zvýrazněné detaily a barvy, je nejprve třeba pořídit několik fotografií s různými expozicemi. Následné spojení do jediného snímku je provedeno až poté, například pomocí povedeného nástroje Luminance HDR.
TIP: Nástroj podporuje formát JPG, TIF a RAW, takže můžete pracovat i bez ztráty kvality snímků. Pro konečný výsledek použijte posuvníky a upravte účinek HDR faktoru.

Web: qtpfsgui.sourceforge.net Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10 Jazyk: angličtina

MemPlus 1.3.1

Volná paměť RAM

MemPlus lze použít ke snížení množství zabrané paměti RAM, kterou používají aplikace ve vašem systému. Některé programy, jako je například prohlížeč Chrome, jsou příliš nenasytné. Pomocí MemPlus uvolníte paměť, abyste získali více paměti pro jiné aplikace.
TIP: Při nastavení optimalizace buďte opatrní. V nabídce »RAM Optimizer / Working Set Exclusions / Add« nenastavujte výjimky pro důležité procesy. Můžete tím totiž nechtěně zpomalit systém, a dokonce jej učinit nestabilním.

Web: codedead.com Operační systém: Win 7/8/10 Jazyk: angličtina

Čerstvé aktualizace

Nahrávání Skype

Microsoft Skype má konečně funkci pro záznam konverzací přímo přes aplikaci, namísto toho, aby uživatel musel používat software jiného výrobce. Při nahrávání protistrana obdrží oznámení o začátku záznamu.

skype.com

OS Tails a Tor

Speciální operační systém Tails umožňuje uživatelům pracovat na počítači zcela anonymně.
V nejnovější aktualizaci je do něj nově předinstalovaný i oblíbený prohlížeč Tor, který umožňuje surfování po síti s maximální bezpečností.

tails.boum.org

InstantView pro YouTube

Videa na serveru YouTube můžete nyní sledovat pomocí rozšíření pro Chrome jako obsah plovoucího pop-up okna nad stránkou s jiným obsahem. Není tedy třeba zůstávat na stránce YouTube.

bit.ly/2OBvR8m


Příbuzná témata:  Komerční sdělení