Menu

Výměna baterie u čtečky Amazon Kindle 4

Čtečka knih Amazon Kindle 4 se u nás dobře prodávala a z technického hlediska může stále dobře sloužit. Avšak vzhledem k tomu, že už je v provozu poměrně dlouhou dobu, odchází u ní většinou baterie, která tak vydrží ne týdny nebo měsíce, ale spíše hodiny.

Výměna baterie naštěstí není složitá, takže se do ní můžete pustit i v domácích podmínkách. Baterii pro Kindle 4 seženete v internetových obchodech, a to i v těch českých, za cenu od cca 220 Kč. To je rozumná částka, kterou se do starší čtečky ještě vyplatí investovat. Máme pro vás postup, jak výměnu baterie provést.

Jak na to

1 Příprava vybavení a místa

Kromě baterie, tedy přesněji Li-ion akumulátoru s kapacitou kolem 750 mAh a s napětím 3,7 V, budete ještě potřebovat malý šroubovák s hvězdičkou, starší plastovou kartu nebo špachtličku a nahřívací gelový polštářek. Připravte si také rovné, čisté a dobře osvětlené místo pro provedení výměny. Plochu pokryjte nějakou látkou, abyste si čtečku nepoškrábali.

2 Sejmutí krytu

Čtečku položte displejem dolů. V mikrovlnné troubě nebo horké vodě si nahřejte gelový polštářek a položte ho zhruba doprostřed zadní stěny čtečky, protože v těchto místech je zadní kryt přilepen k chladiči baterie. Vyčkejte, až se teplem lepidlo uvolní. Následně opatrně po krajích čtečky uvolněte kryt. Pomůže vám s tím plastová karta nebo plastová špachtle, případně jiný nástroj, který kryt příliš nepoškodí.

3 Uvolnění chladiče

Zadní plastový kryt je pryč, takže se můžete pustit do výměny baterie. Ta je ukrytá pod kovovým krytem, který je k základní desce přišroubován dvěma šroubky s hvězdičkou. Pokud přesně tento typ nemáte, můžete použít i klasický šroubovák nebo nožík. Následně je ještě třeba odpojit plochý konektor baterie. Stačí šroubovákem nadzdvihnout drobný plastový jistič a konektor přizvednout.

4 Výměna baterie

Pak už může dojít k vlastní výměně baterie. Nejprve opatrně uvolněte starou baterii, která je k desce přilepena. Pomůžete si opět například plastovou kartou. Přesně na její místo umístíte novou baterii. Správně sednout by měl hlavně konektor baterie. Umístěte ho na své místo a zacvakněte jeho zámeček. Tím je výměna ukončena.

5 Složení krytu

Pak už stačí postupovat v opačném sledu. Přišroubujte kovový kryt baterie a následně přicvakněte plastový kryt. Příliš nemačkejte, abyste si nepoškodili displej. Sestavený Kindle 4 můžete zkusit zapnout. Pokud jste postupovali správně, měla by čtečka bez problémů naskočit a po dobití akumulátoru by měla opět vydržet v provozu týdny.

O autorovi| PAVEL TROUSIL, autor@chip.cz


Příbuzná témata:  Komerční sdělení