Menu

Chip DVD Freeware

Freeware měsíce

Blizz pro TeamViewer

Univerzální chatovací a komunikační nástroj

Skype je po mnoho let nejpoužívanějším komunikačním nástrojem a zvláště původní Skype Classic měl obrovskou popularitu mezi uživateli PC.

Microsoft však použil Skype jako hlavní komunikační program, což na jednu stranu přineslo jeho rozšíření a integraci do Windows 10 a různých firemních služeb, na druhou stranu ale zrušení podpory původní nezávislé verze.
Pokud hledáte nekomplikovanou alternativu, nabízí se Blizz od vývojářů služby TeamViewer. Instalátor existuje pro všechny důležité platformy a operační systémy (Windows, macOS, iOS, Android).

Pro navázání hovoru nebo vidokonference klepněte na tlačítko »Start Meeting«. Ani vy, ani ostatní účastníci nemusí mít povinně účet u TeamVieweru. Protistraně postačí sdělit tzv. kód schůzky »Meeting ID«, který vidíte přímo u tlačítka. Poté už můžete streamovat dění na ploše svého počítače nebo video z webové kamery. Přenášet můžete také pouze samotný zvuk nebo jen chatovat.

Po spuštění se program na nic neptá, nainstaluje se a spustí. Nápovědy jsou ve formě interaktivních vysvětlivek. Poté se program přepne do ovládací lišty. Do skupiny »Contacts« si přidáte účastníky, kteří vám zaslali svá ID e-mailem nebo třeba SMS, anebo je můžete importovat z aplikace Outlook. Poté už můžete kontaktovat protistranu prostřednictvím chatu. Samozřejmě, daleko pohodlnější je mít zřízený účet, protože pak se hovory sjednávají mnohem snadněji. Lze vytvářet videokonference až pro pět účastníků a posílat účastníkům pozvánky.

TIP: K provozování služby není potřeba nic instalovat a spouštět. Přímo na internetových stránkách výrobce se lze prostřednictvím ID schůzky připojit k chatu nebo videokonferenci.

TIP: Používáte-li Blizz pouze příležitostně a nechcete, aby se spouštěl se startem Windows, můžete to změnit v části »Settings / Advanced«.
Web: blizz.com Operační systém: Win 7/8/10 Jazyk: angličtina

CloneApp 2.05.255

Uložte si konfiguraci

Nemají-li jednotlivé programy vlastní zálohování konfigurace, je uchování jejich nastavení velmi obtížné. CloneApp prohledá systém a dokáže uložit položky registrů a profilů jednotlivých aplikací. Díky tomu je jejich obnova nebo přeinstalace velmi snadná. TIP: Zálohovací program je přenosný. To znamená, že umožňuje snadné spuštění aplikace z vyměnitelné jednotky a vytvoření externích záloh aplikací. CloneApp spouštějte vždy s právy správce.
Web: myclone.app Operační systém: Win 7/8/10 Jazyk: angličtina

VideoCacheView 3.00

Vyhledat mezipaměť

Kdykoli sledujete video na internetu, jeho kopie se umístí do mezipaměti počítače. S tímto užitečným nástrojem můžete mezipaměť prohledávat a vybrané videosoubory ukládat na pevný disk pro pozdější prohlížení off-line.
TIP: Program automaticky skenuje celou mezipaměť prohlížečů Firefox, Opera a Chrome. Chcete-li získat videa z MSIE 10 a 11, musíte stisknout klávesu [F6] pro rozšířené možnosti a zvolit »Internet Explorer 10 Cache« v sekci »Load video files«.
Web: nirsoft.net Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10 Jazyk: angličtina

Pixelitor 4.2.0

Editace obrázků v Javě

Tento elegantní nástroj se snaží být jednoduchou alternativou k aplikacím pro úpravu obrázků. Obsahuje však současně i funkce vyspělých editorů, jako jsou vrstvy, masky, textové vrstvy, filtry, rozmazání a ostření, vyspělé štětce a vícenásobný krok zpět.

TIP: Nástroj je naprogramován v jazyce Java. Proto vyžaduje běhové prostředí Java Runtime Environments, které není zahrnuto v instalaci. Pokud se instalace Javy nespustí sama, stáhněte si ji z java.com nebo Chip DVD.
Web: pixelitor.sourceforge.net Operační systém: Win XP/Vista/7/8/10 Jazyk: angličtina

Foto popis| Programy z rubriky Freeware měsíce najdete na CHIP-DVD c


Příbuzná témata: