Menu

Mailbox

„Aktualizace Windows jasně ukazují, že ne vše nové musí být lepší. Ani tisíce dobrovolných testerů v Insider programu nejsou žádnou zárukou, že update bude přínosem.“ Jiří Rasocha

Zpět ke starým vyzkoušeným vzorům

Nový mechanismus pro Windows Update

Chip 11/2018, str. 8 Navrhoval bych spíše návrat k malému restartovacímu oknu z Windows 7. Příjemně jednoduché, dobrá rovnováha mezi vlastní kontrolou a nepříjemným vynucováním, doba aktualizace na vyžádání. To vše dává, nebo alespoň doposud dávalo, smysl. Nový mechanismus připravovaný Microsoftem pro Windows 10 se opírá o umělou inteligenci - což znamená dodatečné zdroje, a v nejhorším případě se údaje dostanou dál než jen do systému AI. Trvalá udržitelnost a ekonomické nakládání s daty opět vyšly naprázdno a zvítězilo moderní řešení, jehož výhody se pro mě vzhledem k výše zmíněnému mechanismu zdají absolutně nepodstatné. Filip Srna (e-mail)

Obrana Windows 10

Tuhý boj s aktualizacemi Windows 10

Chip 12/2018, str. 38 S Windows pracuji od jejich verze 3.1. Prošel jsem tedy s Microsoftem jako uživatel během více než dvaceti let téměř všechny etapy, a i když v žádném případě nejsem jeho fanouškem, musím říct, že v naprosté většině případů jsem s jeho OS byl spokojený a umožňovaly mi pohodlnou práci. Jeho jediným opravdu nepodařeným systémem byla Vista. Moc jsem naopak nechápal výhrady mnoha uživatelů i odborné veřejnosti k Windows 8, podle mého názoru přinesla mnoho zajímavých řešení a postupně se s každou aktualizací vylepšovala.

Windows 10 je dobrý systém, a i když v něm najdeme stále pár nelogičností především v nastavování, je práce s ním bezproblémová. Mě osobně nikdy nezradily ani jeho aktualizace a vědomí, že mám stále více méně zabezpečený systém, je dobré. Spousta problémů pramení z nároků na zpětnou kompatibilitu nejrůznějších zařízení a programů a také z nekvalitní práce programátorů třetích stran. Nehledejme za vším jen chyby Microsoftu. Vladislav Jeník (e-mail)

Podezření na malware

Drive Booster 6 Pro

Chip DVD 11/2018 a 12/2018 Kompletní obsah Chip DVD prověřujeme těsně před jeho odesláním do výroby deseti antiviry. Tentokrát se však ukázalo, že po několika týdnech se dvěma antivirovým produktům jeden program z našeho DVD přestal líbit. Instalační soubor i nainstalovaný program Driver Booster 6.02 z Chipu 11/2018 a 12/2018 byl antiviry AVG/Avast a Eset označen jako infikovaný malwarem. To znemožňuje instalaci i provoz programu. Problém opraví přeinstalace novou opravenou verzí Driver Booster 6.1 (instalační soubor). Starší verzi není třeba odinstalovat, stačí stáhnout a spustit instalaci znovu. Licenční číslo zůstává v platnosti. Za případné komplikace se omlouváme. redakce Chipu (e-mail)

Data na flash disku

HD Video Converter Factory Pro

Chip DVD 08/2018 Jako prémii k předplatnému jsem kdysi dostal 16GB flash disk. Po nějaké době mi přestal fungovat. Neukáže se v počítači, dřív byl veden jako disk H. Jen se rozsvítí a nic. Zkoušel jsem to i na jiném PC a ten samý problém. Disk jsem vyzkoušel i pod operačním systémem Windows 95 a také nic. Sám mám operační systém Windows 10 Professional. Na disku mám uložené věci, které potřebuji. Martin Spěváček (e-mail)

Bohužel obecně životnost flash disků může být omezená a rozhodně se nehodí k dlouhodobějšímu ukládání a uchovávání důležitých dat. Jsou to především pohodlná krátkodobá úložiště, vhodná pro off-line přenos uživatelských souborů. Doporučujeme nejprve vyzkoušet, zda disk není vidět ve Windows Správa disků, a nejedná-li se tedy jen o problém s názvem. Jako poslední záchrana může posloužit nástroj EaseUS Data Recovery Wizard, který ve free verzi umí obnovit 2 GB dat. Pokud se disk jakkoliv ohlásí, je možné na něj spustit specializovanou aplikaci Boot Recovery Any Data Recovery, kterou vám přinášíme na tomto Chip DVD.

redakce Chipu


Příbuzná témata: