Menu

Konference Gopasu v roce 2019

Z nedávného průzkumu Paylab vyplynulo, že pro IT odborníky je důležitým parametrem při volbě zaměstnavatele podpora jejich odborného vzdělávání.

Vhodnou formou, která pomáhá udržet si přehled o nejnovějších trendech a technologiích, jsou odborné konference. Tradičním pořadatelem úspěšných akcí bez marketingového balastu je počítačová škola Gopas. Na rok 2019 chystá:

* G2B TechEd - je připraven na 4. a 5. února 2019. Nejde o pouhou regionální variantu „staršího“ sourozence TechEd-DevCon, oproti němu například výrazněji akcentuje i problematiku IT bezpečnosti.
* ManDay.it je manažerská konference zaměřená především na projektové řízení. Její druhý ročník Gopas naplánoval na 13. března 2019.
* TechEd-DevCon - největší IT konference v ČR, určená všem z oboru informačních technologií, kteří chtějí mít přehled o současných a budoucích trendech nejen v oblasti produktů společnosti Microsoft. Čtyřdenní akce naplněná přednáškami a prezentacemi, které budou souběžně probíhat ve čtyřech tematických sálech, proběhne ve dnech 13. až 16. května 2019.
* HackerFest - největší konference zaměřená na IT bezpečnost a etický hacking je pro příští rok naplánována na 16. září. Poté budou 17. a 18. 9. probíhat odborné workshopy a další doprovodné akce.
* DevOps Day je novinkou v nabídce konferencí. Bude určená pro IT manažery, a jak název napovídá, zaměřená na DevOps. Uskuteční se 29. října 2019.
* Java Days - sezonu konferencí zakončí již tradiční akce zaměřená na platformu Java a další nástroje pro vývoj moderních aplikací. Konat se bude ve dnech 11. a 12. listopadu 2019.

Počítačová škola Gopas ale pořádá i řadu dalších akcí. Novinkou je aktuálně kurz Capture the Flag - hackni si Windows podnikovou síť. Jedná se o dvoudenní praktické cvičení v tom, jak se pomocí účtu běžného uživatele postupně vypracovat na vládce celé podnikové počítačové sítě postavené na Microsoft technologiích. Krok za krokem provede účastníky zápasem o jednotlivé vlajky ve formě účtů, hesel nebo utajovaných informací skrytých na chráněných serverech nebo v e-mailových schránkách. Cílem je seznámit IT administrátory s tím, co vše je možné v rámci jejich pravomocí dokázat, a pomoci jim zajistit, aby k takovýmto incidentům v sítích, které spravují, nedocházelo.


Příbuzná témata:  Komerční sdělení