Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

5KPlayer

5KPlayer

Kromě přehrávání všech běžných formátů videa a zvuku obsahuje 5KPlayer i další užitečné funkce, například na streamování nebo stahování z internetu. Plná verze - Chip 11/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Standardní multimediální přehrávač ve Windows si neporadí ani s přehráváním filmů na DVD. Proto se neobejdete bez instalace lepšího softwaru.

V programu 5KPlayer je možné přehrávat soubory s videem a hudbou ve všech běžných formátech, včetně videí v rozlišení 4K a 360stupňových videozáběrů. Nechybí samozřejmě ani podpora souborů s titulky ve standardních formátech. Video lze během přehrávání otočit dle potřeby a nastavit mu poměr stran, zrychlit jej či zpomalit a také upravovat jeho jas, kontrast či barvy. 5KPlayer umí ale současně fungovat i jako DLNA server a streamovat multimédia uložená na disku vašeho počítače do dalších DLNA kompatibilních zařízeních ve vaší domácí síti – tedy například i do chytrých televizí. Kromě toho podporuje 5KPlayer také technologii AirPlay na zrcadlení obsahu obrazovky iPhonů či iPadů v počítači. Další užitečnou vlastností programu 5KPlayer je také možnost přehrávání internetových rádií a stahování videí z YouTube i mnoha dalších podporovaných videoserverů.

Další zajímavosti o programu najdete v rozsáhlém článku v tištěném Chipu.

  • Jazyk:  anglicky, německy
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • MacOS 10.6 a novější
  • On-line registrace

Plnou verzi programu můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení včetně nároku na aktualizace. Jedná se o bezplatně použitelný software, který neobsahuje reklamu ani žádné zbytečné doplňky třetích stran.

Z nabídky funkcí v hlavním okně programu 5KPlayer můžete zvolit přehrávání filmů, hudby, internetových rádií , videí z internetu nebo nastavit stahování z YouTube a dalších videoserverů. Užitečné jsou rovněž streamovací funkce DLNA a AirPlay. Při přehrávání filmů a seriálů je kromě standardního výběru zvukové stopy a titulků k dispozici ještě dlouhá řada funkcí a nastavení. Například můžete volit poměr stran, rychlost přehrávání nebo třeba otočení obrazu. Dále je možné použít i ekvalizér zvuku nebo funkce na vyladění obrazu. Pro stažení videa z YouTube nebo některého z dalších podporovaných videoserverů stačí jen do programu 5KPlayer vložit odkaz na příslušnou stránku s videem. 5KPlayer odkaz analyzuje a nabídne stažení videa ve zvoleném rozlišení a kvalitě. Také je možné stáhnout pouze zvukovou stopu videa.

Registrace programu 5KPlayer není povinná, ale pouze po jejím provedení budete moci využívat všechny funkce této šikovné aplikace. Konkrétně se vám zpřístupní možnost stahovat videa z více než 300 různých videoserverů, včetně například i serverů YouTube či Vimeo, a pak také funkce Apple AirPlay, která umožňuje streamovat video a hudbu z iPhonů a iPadů do přehrávače 5KPlayer v počítači. Pokud přesto nemáte o bezplatnou registraci programu 5KPlayer zájem, stačí v úvodním okně kliknout na tlačítko »I don’t want to register. Don’t ask me again.«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení