Menu
Časopis Chip

ABBYY FineReader 14

ABBYY FineReader 14

FineReader je komplexní softwarová aplikace pro zvyšování produktivity při práci s dokumenty. Nabízí výkonné a zároveň snadno použitelné nástroje pro přístup k informacím v tištěných dokumentech a souborech PDF. Zkušební verze  - Chip 04/2017.

Vylepšení technologie OCR umožňují lepší analýzy tabulek, kvalitnější zachování rozvržení a porovnání dokumentu a vynikající přesnost rozpoznávání znaků.

Jádrem programu FineReader je stále funkce OCR, tedy rozpoznávání znaků v naskenovaných dokumentech nebo v PDF souborech neumožňujících editaci běžnou cestou. V nové verzi bylo doplněno rozpoznávání několik dalších jazyků a dále zvýšena jeho přesnost včetně zachování formátování výchozího dokumentu a rozpoznávání jednořádkových matematických vzorců. Důležité je, že ve verzích Corporate a Enterprise umí FineReader nově konvertovat PDF dokumenty do editovatelné podoby zcela automaticky. Stačí jen soubory ke konverzi umístit do složky, kterou program průběžně sleduje, nebo jej zaslat na určitý e-mail a FineReader rovnou provede převod do zvoleného formátu.
Další novinkou, dostupnou rovněž v korporátních verzích programu FineReader, je porovnávání dokumentů. Tato funkce je určena například pro porovnávání smluv, které se vracejí od druhé strany v papírové podobě, opatřené podpisem. Firma si může ověřit, že před podpisem nedošlo v dokumentu k žádné změně. Funkce na porovnání obsahu zvýrazní odhalené změny, přitom ale ignoruje nevýznamné drobnosti jako je třeb a menší změna formátování dokumentu. Když už jsme u změn v dokumentech: FineReader nově umí přímo upravovat obsah dokumentů ve formátu PDF, včetně editace textu, přemisťování grafických objektů nebo smazání nepotřebného obsahu. FineReader automaticky rozpozná i formátování textu a v rámci možností se pokusí zvolit i odpovídající font. Editace je možná i u textů které jsou umístěny přes grafiku, v tabulkách atd. Mimo to je možné vkládat do PDF dokumentů nová textová pole a obrázky nebo poznámky a razítka. Dále lze do PDF dokumentů přidávat stránky nebo přímo v programu FineReader vyplňovat elektronické formuláře, opatřit je digitálním podpisem a zabezpečit heslem.

  • Zkušební verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 04/2017
  • Info: www.sw.cz
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Na Chip DVD je připravena speciální zkušební verze pro Chip, která funguje 30 dní, je s ní možné rozpoznat a uložit až 100 dokumentů a uložit 3 dokumenty za hodinu. Komerční licence startují na cenovce 5 200 Kč. K dispozici jsou Corporate, Enterprice a školní licence.

obr-01-nahled obr-02-nahled obr-03-nahled
Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání