Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Acronis True Image 2018

Acronis True Image 2018

Acronis True Image perfektně poslouží při pravidelném, automatickém zálohování důležitých dat z vašeho počítače – lokálně, nebo do cloudu. 90denní verze ZDARMA - Chip 01/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

AKCE REGISTRACE ZDARMA: Navštivte registrační stránku www.acronis.cz/chip a zde zadejte speciální kód chip a svůj e-mail. Po odeslání registrace vám na zadaný e-mail přijde zpráva s potřebným sériovým číslem, které vám umožní provozovat program 90 dnů včetně cloudových služeb (běžná 30denní zkušení verze cloud neumožňuje). Pouhým přeregistrováním můžete pak plynule přejít na placenou licenci.

INSTALACE A REGISTRACE: Samotná instalace aplikace probíhá zcela jednoduchým způsobem. Sáhněte malý EXE instalátor, který po spuštění nainstaluje nejnovější verzi Acronis True Image 2018. Po prvním spuštění potvrďte souhlas s licenčními podmínkami a vytvořte si svůj účet Acronis. Budete k tomu potřebovat jen funkční e-mailovou adresu. V dalším kroku použijte tlačítko »Zadejte sériové číslo« a do nově otevřeného okna vložte číslo získané při registraci výše. Pokračujte tlačítkem »Aktivovat« a pak už se můžete pustit do zálohování dat.


 

Acronis True Image je známý a oblíbený nástroj na zálohování kompletního obsahu počítače, nebo jednotlivých souborů a složek podle vašeho výběru. Velkou výhodou je také možnost zálohování dat do lokálních úložišť, stejně jako do cloudu – a to dokonce do obou umístění zároveň, pro skutečně maximální zabezpečení důležitých dat. Díky vytvoření kompletní zálohy celého počítače, včetně operačního systému, instalovaných aplikací a všech dat (za chodu počítače, bez nutnosti jeho restartu), je navíc možné v jakékoli situaci rychle obnovit počítač do funkčního stavu. Kompletní zálohu lze rovněž použít při instalaci nového pevného disku bez kompletní reinstalace počítače. Speciální funkcí programu Acronis True Image je ochrana počítače před vyděračským softwarem (ransomwarem), která automaticky zablokuje podezřelé aktivity potenciálně nebezpečného softwaru.

  • 90denní verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 01/2018
  • Info: www.acronis.cz
  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Program Acronis True Image 2018 můžete používat k zálohování dat po dobu 90 dní včetně cloudových služeb.

Ve výchozím nastavení zálohuje Acronis True Image celý obsah počítače, ale můžete se rozhodnout i jinak. Klepnutím na »Celý počítač« vyvoláte nabídku možností zálohování, mezi které patří i záloha jednotlivých oddílů pevných disků nebo jen zvolených souborů či složek. Specialitou je zálohování obsahu Facebooku a Instagramu. Na základě registrace účtu Acronis získáte 250 GB kapacity v cloudovém úložišti pro vaše záložní data. Doporučujeme vám využít ji pro zálohování důležitých dokumentů, resp. jako zdvojení zálohy kriticky důležitých dat, která bude uložena jak lokálně, tak i v cloudu. Pro lokální zálohu se ideálně hodí NAS. Rozhodně nezapomeňte navštívit také nabídku »Nástroje«, kde se nacházejí funkce na klonování obsahu pevných disků, a především také vytvoření záchranného DVD nebo USB flash disku, ze kterého v případě havárie nastartujete počítač a s připravenými nástroji obnovíte data z dříve vytvořené zálohy.

Acronis True Image má ještě jeden trumf v rukávu. Jde o mobilní verzi aplikace Acronis True Image, dostupnou pro smartphony a tablety s Androidem a iOS, která umí do cloudu či do nějakého lokálního umístění zálohovat vaše kontakty, fotografie, videa, zprávy i záznamy z kalendáře. V mobilní aplikaci stačí jen zvolit umístění zálohy a následně vybrat dat k zálohování. Následně při zálohování rozhodně využijte možnost použít šifrování zálohovaných dat a zvolte si k nim dostatečně silné heslo.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2018


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨