Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Acronis True Image 2019

Acronis True Image 2019

Na data ve vašem počítači číhají opravdu zásadní hrozby – mezi ty nejnebezpečnější patří nechtěné smazání důležitých souborů, následuje možnost havárie pevného disku a pak samozřejmě útok škodlivého softwaru, dnes asi nejčastěji ransomwaru. Jedinou spolehlivou ochranou je pravidelné zálohování všech důležitých dat do bezpečného úložiště. Zkušební verze - Chip 10/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nová verze zálohovacího programu Acronis True Image využívá pro ochranu dat technologie umělé inteligence a technologii blockchainové autentizace.

O zálohování jednotlivých souborů i kompletního obsahu pevného disku, včetně instalace Windows a používaných aplikací i všech uživatelských nastavení a dat, se postará osvědčená aplikace Acronis True Image, nově dostupná ve verzi označené letopočtem 2019. Acronis True Image ale kromě běžného zálohování zvládne i mnoho dalších úloh spojených s ochranou důležitých dat. Patří mezi ně například zálohování dat do cloudu (k dispozici je prostor o kapacitě 1 TB), klonování kompletního obsahu pevných disků a především pak snadná obnova dat a funkčnosti celého počítače v případě havárie pevného disku nebo virového či ransomwarového útoku. To vše s počítači s operačními systémy Windows i macOS.

  • Zkušební verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 10/2018
  • Info: www.acronis.cz
  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Vytváření záloh je nyní jednodušší díky novým možnostem plánování zálohování, založeným na událostech. To znamená, že se zálohování například automaticky spustí v okamžiku připojení USB disku pro ukládání záložních dat. Možnost obnovit systém na stejný či odlišný hardware je v nové verzi dále rozšířena díky vylepšenému WinPE médiu pro nastartování počítače a obnovu dat ze zálohy.

Abyste v programu Acronis True Image mohli využívat možnost zálohování dat do cloudu, je třeba si po instalaci aplikace vytvořit účet Acronis. To provedete velmi snadno zadáním jména, příjmení a e-mailu a volbou nového hesla. Obsah vytvořených záloh můžete procházet a obnovovat z něj potřebné soubory můžete po vyvolání funkce »Obnova« z nabídky »Zálohovat«. Velmi důležité je ale vytvořit si předem záchranný DVD nebo USB flash disk, ze kterého lze nastartovat počítač a následně obnovit data ze zálohy. Důležitou funkcí programu Acronis True Image je nepřetržitá kontrola běžících procesů a aktivní blokování všech pokusů o napadení vašeho počítače ransomwarem, resp. zašifrování důležitých souborů. Nastavení a činnost této funkce můžete kontrolovat v nabídce »Aktivní ochrana«, kde ihned uvidíte, kolik procesů bylo zkontrolováno a případně zablokováno.

Nový WinPE builder zefektivňuje tvorbu médií detekcí síťových adaptérů a konfigurací síťových nastavení, takže je možné obnovit systém i prostřednictvím ethernetového připojení nebo Wi-Fi sítě.

Zálohování obecně znamená velké nároky na prostor na záložních médiích, ale s novým nástrojem na čištění záloh umí Acronis True Image 2019 uvolnit místo na disku výběrem nepotřebných záloh a vymazáním nadbytečných souborů.

Vylepšena byla i funkce Acronis Active Protection, která chrání data v počítači před napadením ransomwarem. Acronis Active Protection pracuje na pozadí operačního systému a pomocí heuristické analýzy a technologie strojového učení rozpoznává vyděračský software, jehož činnost umí ihned zastavit. Součástí Acronis Active Protection je také monitoring běžících procesů a správa seznamu důvěryhodných aplikací. Nově navíc technologie Acronis Active Protection chrání data i na discích sdílených v rámci domácí sítě, stejně jako v NAS serverech.

V nejvyšší verzi Premium, určené především pro profesionální nasazení ve firmách, je nově dostupná i funkce blockchainové certifikace, tedy vytváření unikátních otisků souborů, u kterých lze potvrdit jejich autenticitu a vyloučit (resp. odhalit) neoprávněné zásahy do jejich obsahu.

Program Acronis True Image je velmi dobře použitelný i pro méně zkušené uživatele, kterým jeho funkce pomohou s nastavením automatického zálohování, o které se pak již nebudou muset příliš starat.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨