Menu
Časopis Chip

Alfa eBooks Manager 8

Alfa eBooks Manager 8

Alfa eBooks Manager 8 | Krabice: koláž CHIPu

Program Alfa eBooks Manager je šikovný správce elektronických knih a audioknih, pomocí kterého si snadno uspořádáte celou svoji knihovnu. Kromě e-knih si však můžete v programu evidovat i své klasické tištěné tituly. Plná verze - Chip 06/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete si konečně uspořádat svoji sbírku elektronických knih a hledáte jednoduchý nástroj pro jejich správu? Vyzkoušejte správce Alfa eBooks Manager.

Program Alfa eBooks Manager Basic nabízí základní nástroje pro správu e-knih a audioknih. Elektronické knihy je možné do knihovny přidávat hromadně výběrem hlavního adresáře i s podadresáři, ve kterém máte svoji sbírku uloženu, vkládat je po jednotlivých souborech, nebo ručně zadávat záznamy o knihách, které máte pouze v tištěné podobě. Vyhledávat a ukládat informace o knihách můžete i z databáze americké verze obchodu Amazon. Třídit, řadit v knihovně a vyhledávat knížky můžete pomocí dlouhé řady různých parametrů – např. podle názvu, jména autora, žánru, roku vydání, vydavatelství, vlastního hodnocení nebo přidaného štítku a mnoha dalších. Najdete zde i historii vkládání nových knížek a informace o formátech knih, které máte v knihovně uloženy.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Hlavní okno programu je standardně rozděleno na tři hlavní části – levá část hlavního okna slouží pro třídění knih dle zvoleného parametru, prostřední část zobrazuje samotný obsah knihovny dle zvoleného parametru třídění a v pravé části najdete stručné informace o vybrané knize. Program samozřejmě nabízí i integrovanou čtečku elektronických knih a přehrávač pro poslech audioknih. V případě, že je kniha v jiném, než čtečkou podporovaném formátu (např. DOC/DOCX/RTF), zobrazí ji ve výchozím programu pro daný formát, např. MS Word. Pokud jste e-knihy ještě nikdy nevyzkoušeli, připravili jsme pro vás ukázkový balíček.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze programu Alfa eBooks Manager 8 ve verzi Basic v ceně 200 korun ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Pokud by došlo k nechtěnému updatu, dojde ke ztrátě bezplatné licence. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno programu je standardně rozděleno na tři hlavní části – levá část hlavního okna slouží pro třídění knih dle zvoleného parametru, prostřední část zobrazuje samotný obsah knihovny dle zvoleného parametru třídění a v pravé části najdete stručné informace o vybrané knize. Pomocí přehledné knihovny Alfa eBooks Manager si můžete snadno udělat pořádek i ve svých audioknihách ve formátu mp3. Součástí programu je samozřejmě i jednoduchý audiopřehrávač, který sice není lokalizován do češtiny, ale jeho ovládání jistě zvládnete i bez znalosti angličtiny. Informace o elektronické knize, získané z metadat příslušného souboru, můžete sice v knihovně Alfa eBooks Manager upravit nebo doplnit, ale úpravu samotných metadat umožňují až vyšší a placené verze »Pro« a »Web«. Tyto verze pak navíc nabízejí další užitečné funkce a nástroje.

Některé funkce jsou v této verzi programu nedostupné a pro jejich použití je nutno přejít na vyšší (placenou) verzi. Jedná se například o nástroj pro převod (konverzi) elektronických do jiného formátu, nástroj pro on-line aktualizaci informací o knihách, integrovaného správce souborů nebo o nástroj pro úpravu parametrů (tzv. metadat) elektronické knihy – tyto funkce jsou k dispozici až ve verzi »Pro«. Další zajímavé možnosti pak nabízí nejvyšší verze »Web«, pomocí které můžete své knihy uložit na webový server a přečíst si je kdekoliv máte připojení k internetu. Ačkoliv je program lokalizován do češtiny, jednoduchá čtečka i audiopřehrávač zůstaly nepřeloženy. V samotném hlavním okně pak také najdete některá tlačítka a popisky, které překladatel ponechal nepřeloženy z původní anglické verze.

Abychom alespoň částečně kompenzovali chybějící funkce Basic verze, připravili jsme i jednoduchý konvertor Hamster Free Book Converter, který umožňuje rychlý převod různých textů do formátů vhodných pro velké množství čteček jako Sony, iRiver, Amazon Kindle, Kobo a jiné. Program zároveň zvládne převést texty přímo do různých formátů dle vašeho výběru – např. do PDF, MOBI, EPUB, PDB a dalších. Vybrané knihy určené k převodu přetáhnete do aplikace snadno myší, z nabídky vyberete druh čtecího zařízení s odpovídajícím formátem a následně aplikace provede převod. Hamster Free Book Converter nabízí jednoduché a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní, které je navíc lokalizováno do češtiny.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2020

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení