Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

AudioDirector 7

AudioDirector 7

CyberLink AudioDirector je výkonný zvukový editor, vhodný například pro přípravu zvukových stop pro videa nebo práci s vlastní hudební tvorbou. Plná verze - Chip 06/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete vyčistit nahrávku, pracovat s větším počtem zvukových stop, používat efekty a nebo jen oříznout konec skladby? Máme pro vás výborný software.

Program CyberLink AudioDirector 7 pracuje se zvukovými a hudebními soubory ve všech běžných formátech, stejně jako se zvukovými stopami videosouborů. Na desítky zvukových stop můžete vkládat existující nahrávky, nebo rovnou v programu pořizovat záznamy z mikrofonu či jiného zvukového vstupu připojeného k počítači. V rámci editoru programu CyberLink AudioDirector lze na časové ose hudbu stříhat, vylepšovat dlouhou řadou dostupných efektů všestranně upravovat. K dispozici je například funkce normalizace hlasitosti, zvýraznění basů, automatických přechodů, vložení ticha či šumu nebo třeba přehrávání pozpátku. Mezi efekty najdete například nastavení dynamického rozsahu zvuku, 10pásmový ekvalizér s dlouhou řadou předvoleb pro různé hudební styly i manuálním nastavením nebo funkci na automatické odstranění vokální složky hudebních skladeb. Dále je možné transformovat zvuk na mužský, ženský, dětský nebo třeba robotický hlas, aplikovat filtr starého praskajícího rádia nebo třeba zvuku z telefonního sluchátka. Nechybí ani klasický efekt ozvěny, fázový posun či chór s nastavitelným počtem hlasů a jejich velmi detailní konfigurací. Veškeré úpravy lze okamžitě překontrolovat (přehrát) v náhledu, který může být ve stereu nebo pro jednotlivé kanály. Méně kvalitní nahrávky lze přímo v programu CyberLink AudioDirector vylepšit například s funkcemi na odstranění šumu, hučení či syčení, vybavenými automatickou optimalizací i detailním manuálním nastavením. Poté, co upravíte jednotlivé zvukové soubory, můžete se pustit do jejich mixování ve vícestopém editoru. K dispozici máte až 99 nezávislých zvukových stop, s možností řízení hlasitosti, aplikace efektů a dalších úprav. Na závěr můžete exportovat vytvořenou skladbu nebo třeba zvukovou stopu k filmu v některém z řady podporovaných formátů s možností detailního nastavení kvality. Mimo to lze v programu CyberLink AudioDirector připravit i obsah ve formátu hudebního CD a rovnou jej vypálit na prázdné médium.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu CyberLink AudioDirector 7 můžete po instalaci a aktivaci používat bez časového omezení. Jedná se o odvozenou variantu od komerční verze v ceně kolem 3 500 korun. Licence neobsahuje updaty a technickou podporu a je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Jednotlivé hudební soubory či zvuky se upravují v režimu »Edit«, kdy jsou k dispozici nástroje na stříhání zvuku v režimu sterea i jednotlivých kanálů. Nabídku efektů a možností úprav s detailním nastavením obsahuje levá část okna aplikace CyberLink AudioDirector. Velmi důležitou sadu funkcí audioeditoru CyberLink AudioDirector najdete pod nabídkou »Restore«. Jde o nástroje na opravu archivních nahrávek z různých zdrojů, typicky vinylových desek nebo audiokazet, s automatickými funkcemi i detailním ručním nastavením. Vícestopý editor programu, který najdete pod volbou »Mix«, podporuje až 99 nezávislých stop, na kterých lze hudbu a zvuk dále upravovat s pomocí dostupných efektů. Výsledek můžete průběžně sledovat s pomocí vestavěného přehrávače s ovládáním na spodní hraně obrazovky.

Nová komerční verze programu CyberLink AudioDirector 8 má oproti předchozímu vydání celou řadu užitečných vylepšení. Zajímavá je především nativní podpora 64bitového zpracování, která zajišťuje vyšší výkon programu, a rovněž i podpora zvukového formátu DSD (Direct Stream Digital). Pro zpracování zvuku je nově k dispozici možnost sdružit více zvukových stop pro společné nastavování hlasitosti nebo funkce na zvýraznění stereo efektu a přepracovaný editor prostorového zvuku s možností mixování zvuku ve formátu až 7.1.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2018


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨