Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

AutoClose 2

AutoClose 2

Program AutoClose je šikovný nástroj, který v zadaném čase ukončí vybrané spuštěné programy a běžící procesy a podle potřeby i odhlásí uživatele, vypne, uspí nebo restartuje počítač. Plná verze - Chip 05/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete stáhnout velký soubor z internetu a na dokončení celého procesu nechcete nebo nemůžete dále čekat? Vyzkoušejte šikovný prográmek, který prohlížeč i počítač automaticky vypne za vás.

Pomocí programu AutoClose automaticky vypnete všechny spuštěné aplikace a procesy a po ukončení všech úloh může program vypnout i sám sebe a celý počítač. Tento praktický nástroj je určen nejen k zavírání programů a automatickému vypnutí počítače, ale nabízí i další možnosti. Program totiž může po zvolené době přepnout počítač do režimu hibernace nebo aktuálního uživatele odhlásit a uzamknout počítač anebo jej restartovat. Kromě toho můžete pomocí tohoto nástroje i jen vypnout displej monitoru. To je vhodné řešení pro případ, kdy si nejste jisti, že spuštěný program v odhadovaném čase spolehlivě dokončí celou úlohu. Program umožňuje i okamžité ukončení programů a procesů spuštěných na pozadí operačního systému, které zbytečně zatěžují procesor nebo operační paměť a zpomalují tak chod počítače.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně cca 680 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno programu je jednoduše a přehledně uspořádáno. A pokud nemáte vytvořenu žádnou vypínací úlohu, zobrazuje stručný popis vytvoření vypínací úlohy. Když jednu nebo i více úloh vytvoříte, bude zobrazovat seznam. V okně »Add a Task« stačí ze seznamu běžících programů a procesů vybrat ten, který chcete po určité době vypnout, a poté zvolit konkrétní datum a čas vypnutí nebo nastavit časový interval, po jehož uplynutí má být vybraná aplikace ukončena. Chcete-li se s používání programu seznámit podrobněji, klikněte v hlavním okně na tlačítko »How to Use«. Otevřete tím okno prohlížeče se zobrazenou stránkou, na které najdete názorné video a podrobný popis vytvoření jednotlivých „vypínacích“ úloh.

Práce s programem je opravdu jednoduchá a umožňuje vytvořit i více „vypínacích“ úloh současně. Stačí v hlavním okně kliknout na tlačítko »Add a Task« a v zobrazeném okně ze seznamu běžících programů a procesů vybrat ten, který chcete po určité době vypnout. Pod seznamem poté zvolte časový interval, po jehož uplynutí má být vybraná aplikace vypnuta. Nebo zde můžete určit konkrétní datum a čas, kdy má být ukončena. Pokud chcete v zadaném čase vypnout/restartovat/uspat počítač, odhlásit uživatele nebo jen vypnout displej, stačí označit zaškrtávací políčko »Empty Task«, a pomocí rozbalovacího seznamu »After the Task Finished« vybrat požadovanou akci. Chcete-li se s používání programu seznámit podrobněji, klikněte v hlavním okně na tlačítko »How to Use«. Otevřete tím okno prohlížeče se zobrazenou stránkou, na které najdete názorné video a podrobný popis vytvoření jednotlivých „vypínacích“ úloh.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení