Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Avira Security Suite

Avira Security Suite

Bezplatně použitelný antivir Avira Free Antivirus se opakovaně umisťuje na předních příčkách profesionálních testů antivirových programů. Freeware verze - Chip 05/2019.

Windows Defender, antivir integrovaný ve Windows, se sice hodně zlepšil, ale přesto vám stále doporučujeme instalovat si kvalitní antivirový program.

 Používat počítač připojený k internetu bez antivirové ochrany je riziko, které se určitě nevyplatí podstupovat. Zvlášť když za kvalitní antivir nemusíte zaplatit ani korunu. Avira Free Antivirus je obzvláště vydařeným dílem německé firmy. Tento bezpečnostní program je nejen dobře ovladatelný a nenáročný na systémové zdroje, ale také vysoce spolehlivý. Ihned po své instalaci začne Avira Free Antivirus pracovat na pozadí operačního systému a chránit počítač před škodlivými programy. Aktualizace databáze virů a dalších škodlivin probíhá automaticky a samozřejmě si můžete nastavit i vlastní plán pravidelných testů celého obsahu počítače nebo vybraných složek. Windows Defender bude během instalace antiviru Avira automaticky deaktivován a překontrolováno bude i nastavení firewallu vestavěného v operačním systému. O antivirovou ochranu počítače se pak už nemusíte příliš starat.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Avira Free Antivirus 2019 lze používat zdarma a bez jakýchkoli omezení. Neprovádí se žádná registrace ani aktivace programu. Informace o bezpečnosti dat hledejte v nápovědě.

Avira Free Antivirus se postará o ochranu počítače před viry a dalším škodlivinami z internetu. Antivirový modul je také jediný, který plně funguje i v bezplatné verzi programu. V úvodním okně tedy klikněte na »Antivirus« a pak zkontrolujte, zdali je aktivována ochrana počítače v reálném čase (»Real-Time Protection«). Předvolby antiviru najdete pod tlačítkem s ozubeným kolem v levém dolním rohu. Můžete si například určit, jaké typy souborů má Avira Free Antivirus kontrolovat a jak často si má stahovat aktualizace. V nastaveních firewallu lze určit pravidla komunikace v soukromých a veřejných sítích. Nabídka »Scan« vede k ručnímu spouštění kontrol počítače, ale také k funkci »Scheduler«, která umožňuje konfiguraci vlastních kontrol počítače. Můžete si zvolit typ kontroly (rychlá, nebo kompletní) a pak také pravidelné opakování v určený den a hodinu.

Antivir Avira má také dvě placené edice, které přidávají další funkce. Patří mezi ně například blokování nebezpečných a podvržených webových stránek, ochran souborů přes zašifrováním ransomwarem, generování a bezpečné ukládání hesel v šifrované databázi nebo třeba automatické aktualizace běžně používaných programů. Nejvyšší edice Prime pak třeba ještě anonymizuje váš pohyb na internetu a pravidelně kontroluje, zdali nedošlo ke kompromitování vašich uživatelských údajů u některé z internetových služeb.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019


 

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení