Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Backup 2018

Backup 2018

Přehledný zálohovací program Ashampoo Backup 2018 vám pomůže s ochranou kompletního obsahu pevného disku vašeho počítače před ztrátou dat. Plná verze - Chip 07/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Vytvořením zálohy pevného disku včetně instalace operačního systému, všech aplikací, dat i nastavení si zajistíte možnost rychlé obnovy po havárii.

Ashampoo Backup má v zásadě velmi jednoduchou, ale to důležitější funkci – vytváří zálohy kompletního obsahu pevných disků či jednotlivých diskových oddílů, ze kterých lze velmi rychle obnovit jednotlivé ztracené soubory i kompletní obsah potřebný k provozu počítače. Ashampoo Backup zazálohuje celou instalaci Windows, všechny instalované aplikace, uživatelská nastavení i veškerá data, která máte uložena jak ve výchozích systémových složkách (Dokumenty, Fotky, Hudba atd.) nebo kdekoli jinde na pevném disku. Pokud máte pevný disk rozdělen na více samostatných oddílů, můžete si v Ashampoo Backup nastavit například jen zálohování systémového oddílu. Zálohování probíhá podle časového plánu a podle kapacity záložního úložiště se můžete rozhodnout, kolik postupných verzí záloh bude uchováváno. S obnovou dat při havárii disku vám pomůže záchranný USB flash disk nebo bootovací DVD.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Pro čtenáře Chipu je připravena plná verze programu Ashampoo Backup 2018 v ceně 400 korun, která svojí výbavou odpovídá aktuální komerční verzi aplikace. Pro firemní nasazení je určena komerční verze Ashampoo Backup Pro. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program Ashampoo Backup má velmi jednoduché a přehledné ovládání. Stačí si zvolit disk či oddíl k zálohování a cíl pro umístění zálohy. Zálohování dle provedeného nastavení pak spustíte tlačítkem »Aktivovat plán«. Jednotlivé soubory ze zálohy lze obnovit po použití volby »Zobrazit obsah zálohy«. Zálohování kompletního obsahu pevného disku nebo vybraného oddílu probíhá na pozadí operačního systému a nijak zásadně nevytěžuje systémové zdroje počítače. Aby mělo zálohování smysl, nastavte jej na denní opakování. Podle kapacity záložního disku se rozhodněte, kolik postupných verzí zálohy se bude uchovávat. Abyste mohli použít dříve vytvořenou zálohu dat k obnově funkčnosti vašeho počítače v případě havárie pevného disku nebo třeba operačního systému Windows, budete potřebovat záchranný USB flash disk nebo DVD. Z něj pak spustíte počítač a obnovíte data ze zálohy. Pro jeho vytvoření použijte funkci »Záchranný systém«.

Pro zálohování celých disků a diskových oddílů se nejvíce hodí NAS server ve vaší domácí síti s dostatečnou úložnou kapacitou. Ashampoo Backup ale samozřejmě umí ukládat zálohy také na lokální pevné disky, připojené přes USB rozhraní. Zálohovací aplikace vám také nijak nebrání ukládat zálohy na zdrojový pevný disk, ale to vám určitě nedoporučujeme. Zajistíte si tak sice možnost obnovy dat při jejich nechtěném smazání, ale pokud dojde k havárii pevného disku, nebude vám taková záloha k ničemu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨